رویداد به پایان رسیده است!
آشنایی با انواع اوراق درآمد ثابت در بازار مالی در تاریخ دوشنبه ۱۰ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
دوشنبه ۱۰ آذر ساعت ۱۴:۰۰

آشنایی با انواع اوراق درآمد ثابت در بازار مالی

  • رایگان
  • آنلاین
  • مالی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

نحوه برگزاری وبینار


🎯 این دوره چگونه برگزار می شود؟

شرکت در این دوره بسیار آسان است. کلاس ها کاملا آنلاین برگزار می‌شود در این سبک از کلاس که به وبینار هم معروف است، شما کاملاً با استاد در تعامل خواهید بود و تجربه ای مشابه حضور در کلاس حضوری را خواهید داشت. استاد به تدریس می‌پردازند و در حین تدریس شما می توانید سوالات خود را به راحتی از ایشون بپرسید. 

💻چطور وارد کلاس شوید؟

برای این دوره یک گروه تلگرامی تشکیل شده است و بعد از ثبت نام لینک ورود به گروه تلگرام برای اطلاع رسانی و تعامل با استاد و سایر دوستان از طریق ایوند برای شما ارسال می شود.(این لینک از طریق پیامک هم برای شما ارسال خواهد شد.) 
لینک مستقیم ورود به کلاس بدون نیاز به نام کاربری و رمز، حداکثر 2 ساعت قبل از شروع کلاس برای شما ایمیل می شود.  شما در روز کلاس با کلیک بر روی لینک وارد محیط کلاس شده و از مطالب درسی استفاده خواهید نمود.

🎥آیا ویدئوی کلاس هم ضبط و به شرکت کنندگان داده می شود؟

ویدئوی این ارائه به صورت اتوماتیک و با کیفیت HD ضبط شده و حداکثر 2 روز بعد از برگزاری کلاس لینک دانلود ویدئو صرفاً برای کسانی که در زمان برگزاری رویداد در کلاس حضور پیدا کنند ارسال خواهد شد.


سرفصل ها و توضیحات دوره


چرا در اوراق درآمد ثابت سرمایه‌گذاری می‌کنیم؟

زمانی که صحبت از سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار به میان می‌آید، ذهن اکثریت صرفاً به سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بازار بورس معطوف می‌شود؛ اما این یک تفکر اشتباه است، زیرا امروزه اوراق بهادار مختلفی در سیستم مالی و نظام بانکی کشورها مبادله شده و هر کدام از سرمایه‌گذاران بسته به اهداف خود نسبت به سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار اقدام می‌کنند. در این میان اوراق بهادار درآمد ثابت دارای بازدهی مشخص و از پیش تعیین شده‌ به ازای هر دوره زمانی برای سرمایه‌گذاران با تفکر ریسک گریز از جذابیت بالایی برخوردارند. همچنین مدیران سبدها یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز به منظور تعدیل ریسک سبدهای تحت مدیریت خود بخشی از موجودی پرتفوی را به این اوراق اختصاص می‌دهند. 

 

در این کارگاه چه چیزهایی می‌آموزیم؟

همان‌طور که اشاره شد، اوراق با درآمد ثابت انواع مختلفی داشته و بالطبع هر کدام از آن‌ها ماهیت و کاربرد مشخصی دارند. به طور مثال پرداخت سودهای نقدی در فواصل زمانی کوتاه برای برخی افراد اهمیت بالایی داشته و از همین روی آن‌ها باید با شناخت دقیق هر کدام از این اوراق درآمد ثابت گزینه مورد نظر خود را به درستی انتخاب کنند. به طور کلی این اوراق در ایران از طریق بازار سرمایه و سیستم بانکی در اختیار عموم سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد. در این کارگاه آموزشی با ابعاد مختلف این اوراق آشنا شده و به واسطه درک این مفاهیم قادر خواهیم بود، که بهترین گزینه سرمایه‌گذاری منطبق با انتظارات خود را انتخاب کنیم. 

 

 

سرفصل‌های کارگاه آموزشی آشنایی با اوراق درآمد ثابت

  •  انواع اوراق بهادار: سهام (عادی و ممتاز)، اوراق مشتقه و اوراق با درآمد ثابت
  • ویژگی‌های اوراق با درآمد ثابت: قیمت اوراق، زمان بندی سود نقدی و بازدهی دوره‌ای 
  • انواع اوراق با درآمد ثابت: اوراق مشارکت، اجاره، مرابحه، صندوق‌های درآمد ثابت و اسناد خزانه اسلامی

برگزارکنندگان

شرکت کارگزاری مبین سرمایه
شرکت کارگزاری مبین سرمایه

مدرس

محمدرضا قاسمی
محمدرضا قاسمی
سرپرست واحد تحلیل مبین سرمایه

ما را در ایوند دنبال کنید


برگزار‌کننده

آواتار

کارگزاری مبین سرمایه

کارگزار بورس، فرابورس ، بورس کالا و انرژی

رویداد های برگزارشده۸۸
رویداد های فعال۱۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۷۰ نفر