رویداد به پایان رسیده است!
آشنایی با بلاکچین و کاربرد آن در اقتصاد در تاریخ پنج‌شنبه ۱ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۲۹ بهمن ساعت ۰۹:۰۰

آشنایی با بلاکچین و کاربرد آن در اقتصاد

  • ۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

کارگاه بلاکچین چیست؟


کارگاه بلاکچین و کاربردهای آن در اقتصاد، یک طرح مدون است که در آن شرکت کنندگان در طی 3 روز با مبانی بلاکچین،کریپتوکارنسی،ماینینگ،انواع پلتفرم ها و کاربرد آن در صنایع مالی آشنا می شوند.

استادان این کارگاه از مطرح ترین اساتید بلاکچین در کشور بوده و در حال حاضر از مشاوران مطرح بانک مرکزی،بانک های خصوصی و دولتی و هولدینگ های مالی می باشند.

 


چرا بهتر است در این کارگاه شرکت کنم؟


وب ۳، فضایی است که در آغاز دوره آن هستیم .این فضا جایی است که در آن VR یا واقعیت مجازی، IOT یا اینترنت اشیا و بلاکچین به عنوان اینترنت ارزش‌ها در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند تا موج بعدی تحول در دنیا را رقم بزنند و به همین دلیل در تفاوت با نسل‌های قبلی تحولی، جهان نسبت به تکنولوژی بلاکچین حساسیت خاص نشان داده است و به دنبال پیدا کردن راه‌های تطبیق خود با آن یا وضع قانون برای تطبیق بلاکچین با خود است که می‌توانیم اثر آن را در واکنش دولت‌مردان، سیاست مداران، نخبگان تکنولوژی، آینده پژوهان و سردمداران مالی جهان نسبت به بلاکچین و ارزهای دیجیتال دید.

این تکنولوژی چند سالی است که در ایران نیز توجهات را به خود جلب کرده است که چند مورد از دلایل آن به شرح زیر است:

  • نقش تحول آفرین این فناوری برای کسب و کارها
  • حجم بزرگ سرمایه‌های ورودی به کسب و کارهای مرتبط با این تکنولوژی
  • جوان بودن این فناوری و فرصت استفاده از ورود زودهنگام و پیشگامی در این تکنولوژی
  • عدم وجود نقطه مرکزی و کنترل نشدن این تکنولوژی توسط یک دولت خاص یا نهاد متمرکز
  • متن باز بودن این فناوری و منابع مورد نیاز مطالعاتی برای آن
  • ذات نرم تکنولوژی بلاکچین
  • سوددهی بالای فناوری و کسب و کارهای مرتبط با آن علی‌رغم عمر کم

 

مرکز توسعه کارآفرینی ریمیا بیشتر فعالیت خود را در دو حوزه بلاکچین و محتوا متمرکز کرده است. با این حال به دلیل کوچک بودن اکوسیستم بلاکچین ایران، لازم بود تا افراد بیشتری در این حوزه آموزش دیده و نیروهای جدیدی به این فضا وارد شوند تا زمینه برای ایجاد کسب و کارهای نوآورانه و افزایش بهره وری کسب و کارهای قدیمی،ایجاد شده و همچنین استفاده از فرصت پیشگامی در این فناوری میسر شود. به همین دلیل از دو سال گذشته برنامه مدونی برای این منظور تدوین شد که نتیجه آن برگزاری سه دوره یک هفته‌ای مدرسه بلاکچین، برگزاری سی دوره دورهمی  تخصصی کافه بلاکچین، اولین دوره آموزش و شتابدهی استارت‌آپ‌های بلاکچینی ایران تحت عنوان کمپ بلاکچین و ده‌ها رویداد منفرد بوده است. در راستای ادامه این روند و بعد از برگزاری اولین دوره کمپ بلاکچین تصمیم گرفتیم تا با همراهی سایر اعضای اکوسیستم بلاکچین ایران این روند را ادامه دهیم که نتیجه آن تدوین این سند برای ارائه به علاقه‌مندان به صورت تخصصی در حوزه های مبوط به کسب و کار خودشان جهت شرکت در دوره‌های آینده است.

این دوره‌ها در زمانبندی‌های یک روزه، یک هفته‌ای و بلندتر طراحی شده‌اند که از نظر موضوعات مطرحه به دو دسته تخصصی و عمومی تقسیم‌بندی می‌شوند. در تدوین این دوره‌ها تلاش شده است تا حداکثر سرفصل‌های مهم ممکن در هر دوره گنجانده شود و این دوره‌ها با بهترین و سرشناس‌ترین اساتید ارائه گردد.

برگزارکنندگان

مرکز توسعه کارآفرینی ریمیا
مرکز توسعه کارآفرینی ریمیا

مرکز توسعه کارآفرینی ریمیا، در سال 1394 به عنوان زیرمجموعه شرکت توسعه کسب و کار فناوری اعتماد (تکفا) آغاز به کار نمود. هدف این مرکز ترویج گفتمان کارآفرینی در بین جوانان و نخبگان، جامعه سازی در زیست‌بوم کارآفرینی و توسعه عملی کارآفرینی از طریق برگزاری رویدادها و کارگاه‌های آموزشی است.

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
این رویداد نیاز به پیشنیاز خاصی ندارد.
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
کاغذ و خودکار
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
خیر

آدرس

تهران تقاطع بزرگراه کردستان و خیابان ملاصدرا، نبش زاینده رود شرقی، پلاک 24، مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

مرکز توسعه کارآفرینی ریمیا

در ریمیا، مهارت بیاموزید.

رویداد های برگزارشده۱۰۳
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۶۰ نفر