رویداد به پایان رسیده است!
آشنایی با گروه درمانی: چیستی، ویژگی ها و مزایا در تاریخ پنج‌شنبه ۴ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
یک‌شنبه ۳۱ شهریور ساعت ۱۱:۰۰

آشنایی با گروه درمانی: چیستی، ویژگی ها و مزایا

  • رایگان
  • تهران
  • توسعه فردی و خانواده
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

آشنایی با انواع گروه‌درمانی


گروه درمانی از جمله درمان های محبوب و معروف در سطح بین المللی است. این نوع از درمان عموما نتایجی بهتر از درمان های فردی به دنبال دارد و سریعتر به نتیجه می رسد. متاسفانه به جز گروه های معتادان گمنام (NA) که امروزه در فضاهای بسیاری از جمله پارک ها و سرای محله ها برگزار می شوند، انواع دیگر گروه درمانی همچنان در ایران آنطور که باید متداول و شناخته شده نیست. برای مثال گروه های باز، گروه های بسته، گروه های مشکل مدار، گروه های بدون رهبر، گروه های تک جلسه، گروه های روانی-آموزشی (psychoeducational) و گروه های تجربی (experiential) از جمله گروه هایی هستند که همچنان در ایران آنطور که باید شناخته شده نیستند.

 

عبارت معروفی که در مورد گروه درمانی وجود دارد «آزمایشگاه کوچک اجتماعی» است. محیطی امن که افراد وارد آن شده تا علاوه بر حل مشکلی که به خاطر آن وارد گروه شده اند، الگوهای رفتاری بین فردی خود را کشف کننده، با دیدگاه دیگران آشنا شوند و تلاش کنند تا با آزمون و خطا الگوهای رفتاری جدیدی را ایجاد کنند. علاوه بر این گروه افراد را تشویق و از آنها حمایت می کند تا تغییر کنند و این باعث می شود که فرایند درمان بهتر پیش برود.

 

 

هر چند گروه هایی که در ایران در حال برگزاری است متمرکز بر ترک اعتیاد است، آنچه اهمیت دارد این است که گروه درمانی محدود به مشکلات اعتیاد نیست. افراد زیادی با مشکلات متفاوتی از جمله کنترل خشم، خجولی، مشکل در رابطه، مشکلات جنسی، افسردگی، اضطراب، کنترل استرس، تکانشگری، مشکلات روان تنی، سوگ و بسیاری از موارد دیگر در گروه ها شرکت کرده و از آنها بهره می گیرند. از آنجایی که عالی مشاور قصد دارد تا انواع گروه درمانی های مغفول در ایران را آغاز و به جامعه معرفی کند، در رویداد پیش رو تلاش می شود تا شرکت کنندگان را بیشتر از پیش با گروه درمانی آشنا کنیم و به سوالات، ابهامات و دغدغه های افرادی که به دنبال این قبیل درمان ها هستند پاسخ بدهیم. همچنین تجربه ای کوتاه در این زمینه می تواند برای شرکت کنندگان مفید باشد که تلاش داریم در حد امکان این تجربه را فراهم بیاوریم.

در حال حاضر این رویداد در دو نوبت جداگانه در روزهای یکشنبه و پنجشنبه در حال برگزاری است که از گزینه سانس می توانید یکی از آنها را برای شرکت کردن انتخاب نمایید. همچنین یک جلسه گروه درمانی استرس نیز در حال ثبت نام است که از این لینک می توانید برای شرکت در آن اقدام نمایید.

 

در این جلسه چه اتفاقی خواهد افتاد؟

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی
معرفی اعضا و آشنا شدن اعضا با یکدیگر
ارائه توضیحات پیرامون انواع گروه درمانی
قواعد و قوانین گروه درمانی
پرسش و پاسخ
برگزاری یک جلسه گروهی آزمایشی

ارائه دهنده

سید مرتضی عقدایی
سید مرتضی عقدایی
کارشناس کلینیک عالی مشاور

کارشناسی روانشناسی بالینی (دانشگاه علامه طباطبایی)

کارشناسی ارشد مشاوره خانواده (دانشگاه شهید بهشتی)

رتبه 3 کنکور کارشناسی ارشد

بیش از 2 سال سابقه گروه درمانی

برگزارکنندگان

عالی مشاور
عالی مشاور

عالی مشاور یک سامانه ی برخط ارائه ی خدمات روان شناسی، روان شناسی بالینی و مشاوره است. نوشتن را فراموش کنید، شما می توانید به راحتی با بهترین مشاوران ایران به صورت صوتی و تصویری مشاوره کنید.

از هر کجای ایران و یا در هر زمان که نیاز به مشاوره داشتید، سامانه ی عالی مشاور در خدمت شماست . عالی مشاور از باسابقه ترین و باتجربه ترین اساتید دانشگاه های ایران درحوزه ی روان شناسی، روان شناسی بالینی و مشاوره برای کمک به شما بهره می برد.

سوالات متداول

آیا در این رویداد گروه درمانی برگزار خواهد شد؟
در این رویداد گروه درمانی برای شرکت کنندگانی که تمایل به شرکت در آن هستند توضیح و آموزش داده خواهد شد و تجربه ای کوتاه از یک گروه درمانی برای شرکت کنندگان فراهم خواهد آمد
در صورت تکمیل ظرفیت تمام سانس ها، سانس جدید اضافه خواهد شد؟
در صورت تکمیل ظرفیت تمام سانس ها، کمتر از 24 ساعت سانس جدید تعریف خواهد شد. در غیر اینصورت می توانید با دنبال کردن ما در ایوند یا از طریق تماس با کلینیک از برنامه آتی مطلع شوید.
پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
برای شرکت در این رویداد به هیچ پیش نیاز علمی احتیاج نیست.
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
تنها چیزی که احتیاج دارید به همراه خود بیاورید سوالاتتان در مورد گروه درمانی و در صورت نیاز چند برگه و خودکار جهت یادداشت برداری است.
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر؛ نیازی به همراه داشتن بلیت پرینت شده نمی باشد.

برگزار‌کننده

آواتار

عالی مشاور

عالی مشاور یک سامانه ی برخط ارائه ی خدمات روان شناسی، روان شناسی بالینی و مشاوره است. نوشتن را فراموش کنید، شما می توانید به راحتی با بهترین مشاوران ایران به صورت صوتی و تصویری مشاوره کنید. از هر کجای ایران و یا در هر زمان که نیاز به مشاوره داشتید، س

رویداد های برگزارشده۲
  • شروع: یک‌شنبه ۳۱ شهریور ساعت ۱۱:۰۰
  • پایان: پنج‌شنبه ۴ مهر ساعت ۱۲:۳۰

آدرس: تهران سعادت آباد, بلوار دریا خ موج نبش کوچه شهید عسگری (توحید پنج) نبش رستوران شاندرمن پلاک ۱۶ واحد یک