رویداد به پایان رسیده است!
آموزش ترجمه سریع با نرم افزار ترادوس در تاریخ پنج‌شنبه ۲۷ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۲۷ شهریور ساعت ۱۷:۰۰

آموزش ترجمه سریع با نرم افزار ترادوس

 • از ۲۵,۰۰۰ تومان
 • آنلاین
 • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

ترجمه سریع با ترادوس!


در دنیای امروز که عصر ارتباطات نام گرفته ترجمه موضوع بسیار مهمی است و مترجمین بخش مهمی از گستره ارتباطات را بر عهده دارند، هر مقاله ای، هر فیلم یا مستندی، هر کتاب یا هر محتوایی که از زبانی دیگر به فارسی برگردانده می شود نقش مهم ترجمه را گوشزد می کند.

 

در کار ترجمه علاوه بر اینکه نیاز به مهارت در فن ترجمه است، ابزارها و نرم افزارهایی وجود دارند که در افزایش دقت و سرعت ترجمه تاثیر چشمگیری دارند. مهارت در کار با این نرم افزارها شما را به یک مترجم حرفه ای و پیشرو تبدیل می کند.

 

یکی از محبوب‌ترین ابزارهای دستیار مترجم، نرم افزار ترادوس، محصول شرکت SDL است.

 

بر اساس یک نظرسنجی که در سال ۲۰۱۳ انجام پذیرفت، نرم افزار دستیار مترجم ترادوس حدود ۷۳% از بازار ابزارهای دستیار مترجم جهان را در اختیار داشت. این میزان ممکن است تا به امروز بیشتر هم شده باشد. این استقبال گسترده مترجمان نشان می ­دهد تاثیر استفاده از ترادوس بر سرعت و دقت ترجمه متن نظر بسیاری از فعالان بازار ترجمه را جلب کرده است.

 

اما ترادوس چیست؟

 

ترادوس محصول شرکت آلمانی SDL است که از سال ۱۹۸۴ کار خود را در زمینه ابزارهای ترجمه آغاز کرده­ است. این شرکت از اواخر دهه هشتاد تصمیم گرفت تا یک نرم­ افزار دستیار مترجم به بازار ارائه کند و توانست اوایل دهه نود اولین نرم افزار نسخه ویندوز خود را عرضه کند.

 

MultiTerm و Translator’s Workbench دو نرم افزار  دستیار مترجم این شرکت بودند که به ترتیب در سال­ های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۴ وارد بازار شدند. نرم افزار ترادوس که حاصل تجربیات نرم افزارهای قبلی بود از سال ۲۰۰۵ توسط این شرکت ساخته شد و خیلی زود توانست در بازار ابزارهای مترجم بدرخشد. نرم افزار ترادوس استودیو یکی از پیشرفته­ ترین ابزارها در زمینه ترجمه متن است و مجموعه کاملی از بروزترین فناوری های مرتبط با مدیریت زنجیره تولید ترجمه و پردازش متن را در یک بسته نرم افزاری ارائه می کند.

آموزش نرم افزار ترجمه ترادوس

 

برخلاف بسیاری از نرم افزارهای دستیار مترجم، ترادوس استودیو به خوبی از زبان فارسی پشتیبانی می­ کند که همین مساله ترادوس را برای ترجمه فارسی به انگلیسی یا بالعکس پرکاربردتر از رقبای این نرم افزار می ­سازد.

 

در جولای سال 2018 ، ترادوس استودیو 2019 منتشر شد. ترادوس 2019 که با رابط کاربری جدید و تغییرات گسترده در هسته اصلی آن ارائه شده است، تجربه متفاوتی از ترجمه را در اختیار کاربران قرار می دهد.

 

در نگارش 2019 این نرم افزار فناوری حافظه و مطابقت ترجمه بهبود پیدا کرده است. ویژگی های جدید و کاربردی زیادی در این نسخه وجود دارد که به همه آنها خواهیم پرداخت.

 

در این وبینار به معرفی کامل نرم افزار ترادوس خواهیم پرداخت و مروری کلی خواهیم داشت بر امکانات و توانمندی های آن.


سرفصل های وبینار


 

 • معرفی و تاریخچه نرم افزار ترادوس استودیو
 • قابلیت های ترادوس استودیو
 • کاربردهای مهم ترادوس استودیو
 • چرا باید از این نرم افزار استفاده کنیم
 • ترادوس استودیو چگونه کار می کند؟
 • ویژگی های جالب نرم افزار ترادوس
 • معرفی قسمت های مختلف ترادوس استودیو
 • دانلود ترادوس استودیو و نصب آن

سخنرانان

حمید صادقیه
حمید صادقیه
دانشجوی دکترای ترجمه و متخصص نرم افزارهای ترجمه

برگزار‌کننده

آواتار

دکتر فرزانه فرحزاد

استاد مطالعات ترجمه، دانشگاه علامه طباطبائی

رویداد های برگزارشده۳
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر