ایوند با محدود کردن حق استفاده از اینترنت مخالف است. شما نیز به این کارزار بپیوندید.#صیانت_از_حقوق_کاربراناطلاعات بیشتر
کاور
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
آموزش دوره حضوری طراحی صنعتی و تحلیل مهندسی در چهارباغ اصفهان با مدرک فنی حرفه ای
سرفصل های دوره حضوری طراحی صنعتی و تحلیل مهندسی در چهارباغ اصفهان با مدرک فنی حرفه ای

کتیا سطح 1
پروژه و تمرین
نقشه خوانی صنعتی
آباکوس مقدماتی
کتیا سطح 2
کتیا سطح 3
طراحی بدنه خودرو
کلید فولاد
قیمت دوره: 5/880/000 تومان
شهریه دوره با تخفیف در صورت ثبت نام از طریق سامانه مهارت خانه: 5/292/000 تومان می باشد
https://b2n.ir/q58433
۱۵ مهر
رایگان

توضیحات

پیش ثبت نام آموزش دوره حضوری طراحی صنعتی و تحلیل مهندسی در چهارباغ اصفهان با مدرک فنی حرفه ای

طراحی صنعتی به عنوان رشته ‎ای نوین و جدید در کشور ایران و جهان، به سبب پرداختن به یکی از مهمترین نیازهای جوامع به یکی از جذاب‎ ترین رشته‎های دانشگاهی (چه از نظر فنی- مهندسی و چه از نظر هنری) تبدیل شده است. طراحی (یا به اصطلاح Design) به عنوان فرهنگ برخورد با فناوری، در کنار فرهنگ معماری مهندسی، به شکل مستقل در حال شکل‎گیری و تکوین در سطح جهانی می باشد. هنرجویان طراحی صنعتی همزمان با کسب‎ خلاقیت‎های هنری، مباحث فنی مهندسی را نیز می آموزند و به طراحی و مدل سازی محصولات، خدمات و همچنین سامانه‎های مورد نیاز جامعه نیز میپردازند و از دیدگاه‎ هایی از عوامل انسانی، کاربرد پذیری و زیبایی شناسی، منجر به پیشرفت محیط اطراف خواهند شد.

این رشته به تعامل سه میان فرهنگ، فناوری و همچنین انسان می پردازد و به سبب این تعامل قابلیت اثربخشی در حیطه‎های گوناگون(از طراحی محصول تا مبلمان و تجهیزات) را دارا خواهد بود، این رشته در کشور ایران دارای گرایش‎های گوناگونی است، از طراحی محصولات و طراحی ارتباطات تا طراحی های داخلی، طراحی مبلمان و طراحی فرهنگ بنیان.

طراحی صنعتی چیست؟
طراحی صنعتی (به انگلیسی: Industrial design) به حرفه‌ای میگویند که با خلق مفاهیم جدید در بخش های مختلف زندگی انسانی، سروکار دارد. .حرفه طراحی صنعتی، در پی انقلاب صنعتی در اروپا و بر اساس یک ضرورت بوجود آمده است. طراحی صنعتی همانگونه که از نامش پیداست ترکیبی از هنر طراحی و آشنایی با صنعت میباشد.

نوآوری در صنعت عاملی است که به سبب بروز نیازهای جدید و هم نیاز انسان به تنوع پذیری، همواره مورد استقبال قرارگرفته است. در این میان ضروری است افرادی مسلط به طراحی با توجه به جنبه های هنری آن و همچنین آگاهی کافی نسبت به سایر علوم نیز وجود داشته باشند، که با طرح ها و ایده های نوینی که ارائه می دهند، جواب این نیازها را از تصور به بهترین حالت ممکن به واقعیت تبدیل نمایند. در دوره آموزشی طراحی صنعتی و تحلیل مهندسی شما بعد از آشنایی با مبانی هنر با اصول طراحی صنعتی آشنا میشوید

مهارت خانه دوره های خود را زیر نظر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار کرده و تمامی استاندارد ها و سرفصل های تعیین شده از طرف این سازمان را اجرا می نماید . هنرجویان پس از اتمام دوره میتوانند در آزمون دوره شرکت نموده و در صورت قبولی مدرک مربوطه را دریافت کنند . این مدرک دارای ارزش بین المللی بوده و دارنده آن میتواند در 186 کشور جهان، از آن جهت ترجمه استفاده کند.

نرم افزار آباکوس مقدماتی ( ABAQUS FEA
در این دوره به نرم افزار آباکوس مقدماتی، و سطح های مختلف آن ( ABAQUS FEA ) پرداخته می شود.

نرم افزار Abaqus FEA (که در گذشته ABAQUS نام داشت)، یک نمونه نرم افزار تجاری برای تحلیل المان محدود و مهندسی به کمک کامپیوتر (Computer Aeided Engineering) میباشد که نخست در سال ۱۹۷۸ میلادی، به منظور حل یک مساله المان محدود، به زبان فورترن، در ۱۵۰۰۰ خط نوشته شد. در سال ۲۰۰۵ آباکوس توسط شرکت Dassault Systemes خریداری گردید و نشان SIMULIA با هدف دارا بودن کلیه نرم افزار ها و محصولات شبیه سازی این شرکت همانند آباکوس و کتیا (CATIA) تاسیس شد. اسم و لوگوی نرم افزار اباکوس مطابق با چرتکه (abacus) می باشد، که در گذشته برای محاسبه مورد استفاده قرار گرفته می شد.

آباکوس دارای ۵ هسته نرم افزاری اصلی می باشد.
1) Abaqus/CAE
2) Abaqus/Standard
3) Abaqus/Explicit
4) Abaqus/CFD
5) Abaqus/Electromagnetic

نرم افزار دیگری که در این دوره به آن میپردازیم نرم افزار کتیا سطح 2 میباشد،

نرم افزار کتیا Dassault Systemes CATIA یکی از قوی ترین نرم افزارهای طراحی، تولید و همچنین تحلیل به کمک کامپیوتر یا CAD/CAM/CAE در جهان است، که در حال حاضر به عنوان بهترین نرم افزارهای CAD/CAM/CAE در سطح جهانی به صورت وسیع مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

کاربردهای نرم افزار کتیا Dassault Systemes CATIA :
1) محیط های مدل سازی (Solid Model) :
این بخش که در زیر مجموعه ماژول Mechanical Design قرار دارد برای مدل کردن قطعات توپر (Solid) و همچنین مجموعه مونتاژی و طراحی قالب و طراحی مدل های ورقکاری (Sheetmetal)، نقشه کشی صنعتی ،تلرانس گذاری و .. بکار میرود.

2) مدل سازی سطوح:
این بخش بجز ساخت سطوح پیچیده، قابلیت انجام مدلسازی روی ابر نقاط و فایلهای حاصل از اسکن سه بعدی را نیز دارد.

3) محیط ماشینکاری:
بعد از ساخت مدل به کمک قابلیتهای محیط ماشینکاری، براحتی قادر به تعریف کردن عملیات ماشینکاری مورد نیاز، جهت تهیه قطعه مدل شده از روی قطعه خام را دارد و میتوانید هر مرحله از ماشینکاری را بصورت متحرک (انیمیشن) مشاهده نمایید.

4) محیط تحلیل المان محدود:
به کمک قابلیتهای این محیط، میتوانید قطعات و مدلهای مونتاژی ساخته شده در این نرم افزار را تحلیل نمایید و مواردی همانند تغییر شکل، توزیع تنش و ... را در آنها بدست آورد.

5) طراحی و تحلیل مکانیزمها:
با کمک این امکان از نرم افزار کتیا Catia میتوانید پس از تعریف اتصالات بین اجزای مختلف مکانیزم، حرکت مکانیزم را مشاهده نموده و آنرا تحلیل نمایید.

یکی از اصلی ترین قابلیتهای این نرم افزار این است که به کاربر اجازه می دهد به راحتی که از یک محیط کاری به محیط کاری دیگر منتقل گردد. به عنوان مثال شما پس از این که در محیط Digitized Shape Editor از یک ابر نقاط اسکن تهیه نمودید، به بخوبی می توان در محیط Genrative Shape Design و یا Free Style از آن Surface تهیه کنید؛ زیرا همانطور که میدانید برای آنکه بتوانید مدل خود را از یک محیط به محیط دیگر ببرید، نخست نیاز است که مدل خود را به صورتی ذخیره و یا Import نمایید که نرم افزار دیگر، قابلیت خواندن این اطلاعات را داشته باشند و احتمالا در این انتقال، مدل شما ممکن است data lost داشته باشد.

سرفصل های دوره حضوری طراحی صنعتی و تحلیل مهندسی در چهارباغ اصفهان با مدرک فنی حرفه ای

کتیا سطح 1
پروژه و تمرین
نقشه خوانی صنعتی
آباکوس مقدماتی
کتیا سطح 2
کتیا سطح 3
طراحی بدنه خودرو
کلید فولاد

برگزار‌کننده

آواتار

رضا صفری

آموزشگاه مهارت خانه

رویداد های برگزارشده۳
رویداد های فعال۲

آدرس

اصفهان اصفهان، خیابان چهار باغ، آموزشگاه مهارت خانه

موقعیت جغرافیایی رویداد

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

تا ۲۲ مهر

دوره آنلاین سالیدورکس پیشرفته

 • آنلاین
 • از ۱۹۰,۰۰۰ تومان
 • انجمن علمی مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران
تا ۷ مهر

دوره جامع شغل مشاور انرژی

 • آنلاین
 • ۱,۹۵۰,۰۰۰ تومان
 • اموزشگاه نئون
تا ۳۰ آبان

بیوکمپ آموزش‌های انجمن علمی

 • آنلاین
 • از ۳۳,۰۰۰ تومان
 • انجمن علمي دانشجويي دانشگاه تهران
تا ۳۰ بهمن

دوره های آنلاین مرکز تخصصی آپا دانشگاه رازی

 • آنلاین
 • ۶۷۰,۰۰۰ تومان
 • مرکز تخصصی آپا دانشگاه رازی