رویداد به پایان رسیده است!
آموزش صفر تاصد برنامه نویسی نرم افزار R در تاریخ جمعه ۳۱ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
پنج‌شنبه ۹ مرداد ساعت ۱۵:۰۰

آموزش صفر تاصد برنامه نویسی نرم افزار R

  • رایگان
  • آنلاین
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


 

آموزش صفر تا صد برنامه نویسی  R : 

  نرم‌افزار R یک زبان برنامه‌نویسی و محیط نرم‌افزاری برای انجام محاسبات آماری و تحلیل داده است. این نرم‌افزار متن باز  بوده و به رایگان قابل دسترس است. این نرم‌افزار همچنین قابل به کارگیری در محاسبات ماتریسی است و در این زمینه، همپای نرم‌افزاری چون MATLAB می‌باشد. نرم افزارR، حاوی محدوده گسترده‌ای از تکنیک‌های آماری (از جمله: مدل‌سازی خطی و غیرخطی، آزمون‌های کلاسیک آماری، تحلیل سری‌های زمانی، رده‌بندی، خوشه‌بندی و …) و قابلیت‌های گرافیکی است. بیش از ۲ هزار بسته نرم افزاری در زمینه‌های مختلف آماری روی این نرم‌افزار نصب می‌شود و از این حیث قدرت شگرفی را به این نرم افزار به ظاهر کوچک می‌بخشد. هدف از برگزاری این کارگاه، آشنایی شرکت کنندگان با اصول، مبانی و کاربرد‌های این نرم‌افزار در انجام و تجزیه و تحلیل نتایج طرح‌های تحقیقاتی می‌باشد.

      از مزایای زبان R حجم بالای داکیومنت و مستندات آن است. دو نمونه از سایت‌های مرجع زبان برنامه‌نویسی R به آدرس r-project.org  و cran.r-project.org می‌باشد که جزئیات کاربری و استفاده از R را در شرایط مختلف و گروه‌های متفاوت گفتگوها و تالارهای تبادل‌نظر بین مشتریان و کاربران را در اختیار می‌گذارد، بنابراین با توجه به قابلیت های بالای این نرم افزار آموزش آن توصیه می گردد.

   دستاوردها برای شرکت کنندگان(مزایا):

آشنایی با نرم‌افزار R – مقدمات، توابع اولیه
 آشنایی با ویرایشگرهای مختلف نرم‌افزار R نظیر R studio
آموزش برنامه‌نویسی، شبیه‌سازی ، نوشتن الگوریتم‌های خاص با نرم‌افزار R
تحلیل‌های توصیفی داده‌ها
آزمون‌های آماری (آزمون‌های t، فیشر، دوجمله‌ای، کروسکال والیس، ویلکاکسون، من – ویتنی، شاپیرو، کلوکوگروف، اسمیرفوف و( …
مدل‌سازی آماری، مانند: رگرسیون (ساده، چندگانه )
تحلیل‌های سری زمانی  مدل‌های ARIMA، ARMA، AR،
 

مخاطبین دوره:

    به طور کلی در تمامی رشته‌هایی که بخشی از محاسبات،  به روش‌های آماری مربوط است، از رشته‌های علوم پایه گرفته تا رشته‌های مختلف پزشکی، فنی و غیره می‌توانند از توانایی‌های منحصربه‌فرد این نرم‌افزار استفاده کنند. به صورت کلی رشته‌های زیر می‌توانند در تحلیل‌های آماری خود از نرم‌افزار R استفاده کنند:

آمار و احتمالات - آمار زیستی - زیست‌شناسی و شاخه‌های مرتبط - علوم پزشکی و داروسازی - بیوتکنولوژی -اپیدمیولوژی و علوم محیطی - بیوانفورماتیک - علوم کامپیوتر - فیزیک - شیمی (کمومتریک) -آمار-  مکانیک - علوم روانشناسی و اجتماعی - مدیریت

طول دوره: 32 ساعت 

تصویر برگزاری دوره اول در دانشگاه خوارزمی: 

 

نمونه گواهینامه: 

 

سخنرانان

علی نجفی
علی نجفی
دانشجوی دکتری آمار دانشگاه علامه طباطبایی تهران

دانشجوی دکتری آمار دانشگاه علامه طباطبایی تهران

دریافت جایزه پرفسور بالا کریشنان در سال 1392

متخصص نرم افزار R,SPSS, ITSM

برگزارکنندگان

موسسه مطالعاتی آریان شار
موسسه مطالعاتی آریان شار

موسسه مطالعاتی آریان شار با همت دانش آموختگان دانشگاه تهران با ماموریت ارتقاء سطح دانش آفرینی، کارآفرینی و ثروت آفرینی جامعه دانشگاهی کشور در سه حوزه مطالعات شهری، مدرسه پژوهش، مدرسه کسب وکار خدمات ارائه میدهد.

برگزار‌کننده

آواتار

موسسه مطالعاتی آریان شار

موسسه مطالعاتی آریان شار با همت دانش آموختگان دانشگاه تهران با ماموریت ارتقاء سطح دانش آفرینی، کارآفرینی و ثروت آفرینی جامعه دانشگاهی کشور در سه حوزه مطالعات شهری، مدرسه پژوهش، مدرسه کسب وکار خدمات ارائه میدهد. مدرسه پژوهش :دروه‌های تربیت پژوهشگر(م

رویداد های برگزارشده۶
رویداد های فعال۰