رویداد به پایان رسیده است!
آموزش صفر تاصد برنامه نویسی نرم افزار R در تاریخ جمعه ۲۰ دی به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

یک‌شنبه ۱۲ بهمن

دوره‌ی آنلاین API Bug Hunting

 • ۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان
آواتارآکادمی راوین
پنج‌شنبه ۹ بهمن

کارگاه آنلاین Threat Hunting Using Sysmon

 • ۵۰۰,۰۰۰ تومان
آواتارآکادمی راوین
کاور
جمعه ۲۹ آذر ساعت ۰۹:۰۰

آموزش صفر تاصد برنامه نویسی نرم افزار R

 • رایگان
 • تهران
 • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

برگزارکنندگان

مرکز آموزش‌های آزاد و مجازی دانشگاه خوارزمی
مرکز آموزش‌های آزاد و مجازی دانشگاه خوارزمی

مرکز آموزشهای آزاد و مجازی دانشگاه خوارزمی با تکیه برسابقه درخشان و قدمت دانشگاه خوارزمی، دانشگاه علوم اقتصادی سابق با قدمتی تاریخی از سال 1315 بعنوان مرکز آموزش وزارت دارایی ، بهره گیری از حضور اساتید و کادر مجرب و پویا متولی برگزاری دوره های آموزشی با سه رویکرد دوره های رسمی- دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد مجازی (الکترونیکی)، دوره های ترکیبی-دانشگاهی و همچنین دوره های آموزشی کوتاه مدت کاربردی و تخصصی ویژه نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی است.

موسسه مطالعاتی آریان شار
موسسه مطالعاتی آریان شار

موسسه مطالعاتی آریان شار با همت دانش آموختگان دانشگاه تهران با ماموریت ارتقاء سطح دانش آفرینی، کارآفرینی و ثروت آفرینی جامعه دانشگاهی کشور در سه حوزه مطالعات شهری، مدرسه پژوهش، مدرسه کسب وکار خدمات ارائه میدهد.

مدرس

علی نجفی
علی نجفی
دانشجوی دکتری آمار دانشگاه علامه طباطبایی

دانشجوی دکتری آمار دانشگاه علامه طباطبایی تهران

دریافت جایزه پرفسور بالا کریشنان در سال 1392

متخصص نرم افزار R,SPSS, ITSM


توضیحات


   

آموزش صفر تا صد برنامه نویسی  R : 

  نرم‌افزار R یک زبان برنامه‌نویسی و محیط نرم‌افزاری برای انجام محاسبات آماری و تحلیل داده است. این نرم‌افزار متن باز  بوده و به رایگان قابل دسترس است. این نرم‌افزار همچنین قابل به کارگیری در محاسبات ماتریسی است و در این زمینه، همپای نرم‌افزاری چون MATLAB می‌باشد. نرم افزارR، حاوی محدوده گسترده‌ای از تکنیک‌های آماری (از جمله: مدل‌سازی خطی و غیرخطی، آزمون‌های کلاسیک آماری، تحلیل سری‌های زمانی، رده‌بندی، خوشه‌بندی و …) و قابلیت‌های گرافیکی است. بیش از ۲ هزار بسته نرم افزاری در زمینه‌های مختلف آماری روی این نرم‌افزار نصب می‌شود و از این حیث قدرت شگرفی را به این نرم افزار به ظاهر کوچک می‌بخشد. هدف از برگزاری این کارگاه، آشنایی شرکت کنندگان با اصول، مبانی و کاربرد‌های این نرم‌افزار در انجام و تجزیه و تحلیل نتایج طرح‌های تحقیقاتی می‌باشد.

      از مزایای زبان R حجم بالای داکیومنت و مستندات آن است. دو نمونه از سایت‌های مرجع زبان برنامه‌نویسی R به آدرس r-project.org  و cran.r-project.org می‌باشد که جزئیات کاربری و استفاده از R را در شرایط مختلف و گروه‌های متفاوت گفتگوها و تالارهای تبادل‌نظر بین مشتریان و کاربران را در اختیار می‌گذارد، بنابراین با توجه به قابلیت های بالای این نرم افزار آموزش آن توصیه می گردد.

   دستاوردها برای شرکت کنندگان(مزایا):

 1. آشنایی با نرم‌افزار R – مقدمات، توابع اولیه
 2.  آشنایی با ویرایشگرهای مختلف نرم‌افزار R نظیر R studio
 3. آموزش برنامه‌نویسی، شبیه‌سازی ، نوشتن الگوریتم‌های خاص با نرم‌افزار R
 4. تحلیل‌های توصیفی داده‌ها
 5. آزمون‌های آماری (آزمون‌های t، فیشر، دوجمله‌ای، کروسکال والیس، ویلکاکسون، من – ویتنی، شاپیرو، کلوکوگروف، اسمیرفوف و( …
 6. مدل‌سازی آماری، مانند: رگرسیون (ساده، چندگانه )
 7. تحلیل‌های سری زمانی  مدل‌های ARIMA، ARMA، AR،

 

مخاطبین دوره:

    به طور کلی در تمامی رشته‌هایی که بخشی از محاسبات،  به روش‌های آماری مربوط است، از رشته‌های علوم پایه گرفته تا رشته‌های مختلف پزشکی، فنی و غیره می‌توانند از توانایی‌های منحصربه‌فرد این نرم‌افزار استفاده کنند. به صورت کلی رشته‌های زیر می‌توانند در تحلیل‌های آماری خود از نرم‌افزار R استفاده کنند:

آمار و احتمالات - آمار زیستی - زیست‌شناسی و شاخه‌های مرتبط - علوم پزشکی و داروسازی - بیوتکنولوژی -اپیدمیولوژی و علوم محیطی - بیوانفورماتیک - علوم کامپیوتر - فیزیک - شیمی (کمومتریک) -آمار-  مکانیک - علوم روانشناسی و اجتماعی - مدیریت

طول دوره: 32 ساعت 

آدرس

تهران تهران، دروازه دولت، تقاطع سمیه و خاقانی، ساختمان پردیس بین الملل دانشگاه خوارزمی

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

موسسه مطالعاتی آریان شار

موسسه مطالعاتی آریان شار با همت دانش آموختگان دانشگاه تهران با ماموریت ارتقاء سطح دانش آفرینی، کارآفرینی و ثروت آفرینی جامعه دانشگاهی کشور در سه حوزه مطالعات شهری، مدرسه پژوهش، مدرسه کسب وکار خدمات ارائه میدهد. مدرسه پژوهش :دروه‌های تربیت پژوهشگر(م

رویداد های برگزارشده۷
رویداد های فعال۰