آموزش مهاجرت تحصیلی، کارگاه خصوصی دریافت بورسیه و مهاجرت

شروع:
جمعه ۲۰ مهر ۹۷ ۱۵:۰۰
پایان:
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۹۷ ۱۹:۰۰
آموزش مهاجرت تحصیلی، کارگاه خصوصی دریافت بورسیه و مهاجرت
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

 

آموزش مهاجرت تحصیلی + پشتیبانی برای اخذ ویزای تحصیلی

 
 
 
هدف دوره صفر تا صد دریافت بورس تحصیلی و مهاجرت:
آشنایی کامل حاضران در دوره با فرآیند دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های خارجی و مهاجرت تحصیلی 

به لحاظ اخلاقی فکر می کنم شرافتمندانه تر آن است که یک واقعیت را با شما در میان بگذاریم: وقتی کاری را می توانید به خوبی انجام دهید، نیازی نیست بابت انجام آن کار به دیگران پولی پرداخت کنید! شما نیازی به وکیل ندارید، اساسا مهاجرت کاری است که شما خودتان می توانید انجام دهید. کسب توانایی برای مدیریت برنامه های مهاجرتی تان، چیزی است که ما به شما ارائه می کنیم.

 
 
 
توجه: دوره به صورت خصوصی است و به گونه ای طراحی شده که شرکت کنندگان پس از دوره بتوانند خود اقدام به انجام کلیه مراحل مربوط به دریافت بورس تحصیلی و مهاجرت نمایند.
 
 
 • چرا مهاجرت تحصیلی؟

ایران کشوری است با حدود چهار میلیون دانشجوی در حال تحصیل (آمار به نقل از خبرگزاری مهر - آبان 96). متاسفانه در کشور ما انتخاب رشته و ادامه تحصیل، اغلب ارتباط چندانی با علاقه دانشجو و مهم تر از آن، نیاز بازار کار ندارد. به همین دلیل اغلب دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی با این واقعیت روبرو می شوند که:

 • بازار کار ظرفیت لازم برای اشتغال همه آنان را ندارد.
 • به دلیل سیستم نادرست آموزشی، بسیاری از آنان پس از فارغ التحصیلی دانش فنی لازم برای شروع به کار را کسب نکرده اند.

در واقع ما با روندی مواجه هستیم که در آن دانشجو (به ویژه دانشجوی پسر) برای کسب جایگاه بهتر شغلی، و طبعا اعزام دیرتر به خدمت سربازی، تلاش می کند تا بالاترین مقطع تحصیلی ممکن به تحصیل ادامه بدهد. همه می دانیم که تحصیل نباید تبدیل به هدف شود بلکه آن چه مهم است، کسب مهارت برای بهره گرفتن از این سواد و یافتن شغلی مناسب است، اما این روند در کشور ما متاسفانه به درستی طی نمی شود.

طبیعی است که در این روند، عده ای به این نتیجه می رسند که برای یافتن فضای مناسب تری جهت کار و زندگی، به کشورهای دیگر، به ویژه کشورهای مهاجر پذیر نقل مکان کنند و آینده خود را در آن جا رقم بزنند. بسیاری از جوانان به این نتیجه می رسند که اگر شرایط مناسبی در کشور خود ندارند، می توانند در کشور دیگری به موفقیت برسند و پیشرفت کنند. به درستی و نادرستی این امر کاری نداریم چون هر کسی مسئول تصمیم گیری ها و انتخاب های خود است. در این جا هدف ما اصلا بحث در خصوص قضاوت در مورد مساله مهاجرت و باید ها و نباید های آن نیست.

نکته مهم: ما هرگز در مورد پناهندگی و روش های آن به شما توصیه ای نخواهیم داشت. هیچ کس از مهمان ناخوانده خوشش نمی آید. زندگی یک پناهنده همراه با دردسرها و سختی های غیر قابل تحمل است. اگر قصد پناهندگی دارید، ادامه این مطالب به درد شما نمی خورد.

متداول ترین گزینه ها برای مهاجرت، سه روش زیر است:

 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت سرمایه گذاری
 • مهاجرت تحصیلی

مهاجرت کاری در تمام کشورهای جهان برای جذب برترین متخصصان و افراد دارای تجربه و سابقه کاری قابل توجه صورت می گیرد. طبعا با توجه به آن چه پیش از این گفته شد، مهاجرت کاری جایی در توضیحات ما ندارد چرا که روی سخن در این نوشته خطاب به دانشجویانی است که در کشور خود هنوز فرصت کاری قابل قبولی به دست نیاورده اند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هم روش دیگری است که هیچ کشوری طبعا از آن چشم پوشی نخواهد کرد. در اغلب کشورها، شما می توانید با صرف هزینه قابل توجه و تزریق پول به اقتصاد آن کشور، اقامت آن مکان را کسب نمایید. بدیهی است که این گزینه هم با توجه به هدفی که ما از این دوره به دنبالش هستیم چندان امکان پذیر نخواهد بود.

اما مهاجرت تحصیلی:

 • هزینه آن در قیاس با روش های دیگر به مراتب کمتر خواهد بود. در برخی کشورها حتی شامل قوانین تحصیلات رایگان خواهید بود.
 • در برخی کشورها امکان کار همزمان با تحصیل هم وجود خواهد داشت و خانواده فشار چندانی بابت تامین هزینه های زندگی شما متحمل نخواهد شد.
 • فردی که از دانشگاه های کشورهای دیگر فارغ التحصیل شده باشد شانس بیشتری برای ورود به بازار کار آن کشور خواهد داشت. ضمن این که سیستم آموزشی اغلب کشورهای دیگر بر خلاف سرزمین ما کمتر به انباشتن محفوظات تکیه دارد و بیشتر در تلاش است تا فرد را آماده ورود به بازار کار کند و این یعنی کسب علم واقعی و مفید.

اما چه گونه برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنیم؟

چند نکته مهم و کلیدی در این زمینه وجود دارد:

 • شرکت های خدمات مهاجرتی عموما از افرادی که دارای تجربه در امر اخذ ویزا هستند به عنوان کارشناس استفاده می کند. این افراد فرق چندانی با شما ندارند! صرفا با استفاده از منابع مختلف به ویژه اینترنت، اطلاعات جامعی در خصوص کشورهای گوناگون کسب کرده اند و همین اطلاعات را به شما می فروشند. اگر در امر مهاجرت جدی هستید بهتر است خود دست به کار شوید و این اطلاعات را کسب نمایید.
 • اگر خواستید کارهای مهاجرت خود را به یک وکیل بسپارید حتما توجه داشته باشید که آن شرکت خدمات مهاجرتی دارای مجوز از وزارت علوم و تحقیقات و فناوری باشد. طبق قانون، فعالیت شرکت های مهاجرتی در امر اخذ ویزای تحصیلی بدون مجوز از این وزارت خانه غیر قانونی است. در مورد سایر ویزاهای مهاجرتی چنین منعی وجود ندارد.
 • تقریبا تمامی کشورها برای ویزای تحصیلی یک شرط مشترک دارند: داشتن حداقل تسلط به زبان آن کشور. بنابراین در هنگام انتخاب کشور مورد نظر توجه داشته باشید که آیا علاقه و پشتکار لازم برای یادگیری آن زبان خاص را دارید یا خیر. متاسفانه بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند به این نکته مهم توجه نمی کنند در حالی که مهم ترین چالش برای هر فرد مهاجر پس از اخذ اقامت، برقراری ارتباط و نشان دادن توانایی های خود در جامعه جدید است و این مهم بدون تسلط حداقلی به زبان آن کشور میسر نیست.

 

 ما برای شما چه کاری انجام می دهیم؟

در یک دوره آموزشی خصوصی 2 ساعته، با توجه به هدف شما بهترین کشور و دانشگاهی که می توانید در آن تحصیل کنید و شانس بالایی برای پذیرش دارید را شناسایی کرده و اطلاعات جامعی برای شروع فرایند مهاجرت تحصیلی در اختیار شما قرار داده می دهیم تا خود بتوانید کارهای مربوط به مهاجرت را انجام دهید. همچنین پس از حضور در این کلاس خصوصی شما از پشتیبانی ما تا زمان اخذ ویزا بهره مند هستید.

 

چه کشورهایی برای مهاجرت تحصیلی مناسب هستند؟

همانگونه که اشاره شد در این کارگاه خصوصی بر اساس شرایط شما مطالب ارائه می شوند. با این وجود در ادامه به برخی از کشورها که بیشترین متقاضی برای مهاجرت تحصیلی دارند را مورد اشاره قرار می دهیم. 

 

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

استرالیا از آن کشورهایی است که مورد علاقه ایرانیان است. البته خیلی از ایرانیان می خواهند برای اقامت دائم به استرالیا بروند و برخی هم برای تحصیل. به هر صورت یکی از کشورهایی که بسیاری از دانشجویان ایرانی قصد مهاجرت تحصیلی به آن را دارند استرالیا است.

 

برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا باید اطلاعات زیر را داشته باشید:

 • شیوه مهاجرت و اخذ ویزا برای استرالیا
 • شرایط عمومی مهاجرت تحصیلی به استرالیا
 • هزینه زندگی در استرالیا (شامل هزینه اجاره آپارتمان، خورد و خوراک، حمل و نقل و ...)
 • فرهنگ و جو عمومی زندگی در استرالیا
 • شرایط کار در حین تحصیل
 • دیدگاه استرالیا و دولت این کشور به ایرانیان
 • دانشگاه های معتبر در کانادا برای ادامه تحصیل
 • شرایط استرالیا برای اقامت پس از تحصیل
 • و ...

 

 مهاجرت تحصیلی به آلمان

اگر قبلا در خصوص مهاجرت تحصیلی بررسی هایی انجام داده باشید می دانید که آلمان یکی از مقاصد خوب برای تحصیل است. بر همین اساس بسیاری از دانشجویان  و متقاضیان تحصیل در خارج از کشور توجه خاصی به آلمان دارند.


برای مهاجرت تحصیلی به آلمان باید اطلاعات زیر را داشته باشید:

 • شیوه مهاجرت و اخذ ویزا برای آلمان
 • شرایط عمومی مهاجرت تحصیلی به آلمان
 • هزینه زندگی در آلمان (شامل هزینه اجاره آپارتمان، خورد و خوراک، حمل و نقل و ...)
 • فرهنگ و جو عمومی زندگی در آلمان
 • شرایط کار در حین و پس از تحصیل در آلمان
 • مزایای تحصیل در آلمان برای ایرانیان
 • دانشگاه های معتبر در آلمان برای ادامه تحصیل
 • شرایط آلمان برای اقامت پس از تحصیل
 • و ...

 

  مهاجرت تحصیلی به کانادا

 بدون ترید کانادا یکی از گزینه های ایده آل برای دانشجویان ایرانی است. سیستم آموزشی کانادا یکی از قوی ترین سیستم های آموزشی در دنیا است. دانشگاه های این کشور نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. از طرفی به دلیل آشنایی ایرانیان با زبان انگلیسی کانادا همچون استرالیا، امریکا و انگلستان جز اولویت های ما برای ادامه تحصیل هستند. نکته دیگر در خصوص کانادا سطح رفاه بالای این کشور است. این موضوع نیز سبب شده علاقه دانشجویان برای ادامه تحصیل در این کشور دو چندان شود. شهرهایی مانند تورنتو، ونکور، مونتریال، کلگدی، ادمونتون، کبک و لوتاوا جز شهرهای مهم کانادا هستند. 

 

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا باید اطلاعات زیر را داشته باشید:

 • شیوه مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی در کانادا
 • هزینه زندگی در کانادا(شامل هزینه اجاره آپارتمان، خورد و خوراک، حمل و نقل و ...)
 • فرهنگ و جو عمومی برای زندگی در کانادا
 • شرایط کار در حین و پس از تحصیل در کانادا
 • مشکلات رایج در کانادا برای ایرانیان
 • دانشگاه های معتبر در کانادا برای ادامه تحصیل
 • شرایط کانادا برای اقامت پس از تحصیل
 • و ...

 

  مهاجرت تحصیلی به امریکا

 کشور دیگری که بسیاری تمایل دارند برای آن اقدام کنند، امریکا است. طبیعی است  مهاجرت برای تحصیل به امریکا ایده آل است. بدون ترید بهترین دانشگاه های دنیا در این کشور قرار دارند اما واقعیت آن است که در حال حاضر مهاجرت به امریکا کمی سخت شده است با این حال این کار غیر ممکن نیست. 

 

   مهاجرت تحصیلی به انگلستان، سنگاپور، نروژ، ایتالیا و ...

کشورهای دیگری هم وجود دارد که می تواند گزینه مهاجرت تحصیلی باشند. شاید از شنیدن نام برخی از این کشورها تعجب کنید اما کشورهایی هستند که علاوه بر کشورهای اصلی و مشهور برای مهاجرت، می توانند جز گزینه های شما باشند. 

 

نکته آخر

اگر تصمیمتان را گرفته اید و قصد دارید یک تغییر بزرگ در زندگی خود ایجاد کنید، الان در این کارگاه ثبت نام کنید.

سخنرانان

شاهین نصیری

شاهین نصیری

مدرس دوره

محل برگزاری کارگاه

آموزشگاه محل برگزاری کارگاه از جنبه های مختلف ایده آل است. محل برگزاری کارگاه با فاصله حدود 50 متر از BRT و 400 متر از مترو صادقیه قرار دارد. همچنین امکان استفاده از تاکسی های خطی به راحتی فراهم است. کافی است در ضلع جنوب غربی میدان صادقیه پیاده شوید و کمتر از 1 دقیقه به محل کارگاه برسید.

اگر قصد دارید ماشین شخصی بیاورید نیز نگران نباشید. می توانید روبروی آموزشگاه (خیابان تقدیری) ماشین خود را پارک کنید و با آسودگی به کارگاه بیایید.

آدرس:تهران تهران فلکه دوم صادقیه(بخش جنوب غربی) - ابتدای کاشانی (پشت بانک ملت)- ابتدای خیابان تقدیری - پلاک 2 - واحد 3 - آموزشگاه ایران پردازان