پیش ثبت نام در دوره (آموزش و توسعه 500 مدیر تراز جهانی)

شروع رویداد
شنبه ۲۷ شهریور ۹۵ ۱۷:۰۰
پایان رویداد
پنج‌شنبه ۸ مهر ۹۵ ۱۹:۰۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادمدیریت / غیره
اضافه به تقویم
پیش ثبت نام در دوره (آموزش و توسعه 500 مدیر تراز جهانی)
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
ارسال فاکس ۲۲۰۱۳۴۰۸ تماس دفتر دوره ۲۲۰۴۳۰۰۵ داخلی ۳۵۱ و ۳۲۳
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

طرح آموزش و توسعه 500 مدیر تراز جهانی

The Training and Development Program of 500 World Class Managers

 وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با همکاری سازمان مدیریت صنعتی به عنوان یکی از پیشگام‌ترین نهادهای توسعه مدیریت صنعتی در ایران با همکاری مدارس بین‌المللی آموزش و توسعه مدیر در تراز جهانی همگام با تحقق سند چشم‌انداز 20ساله، سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی و به منظور پاسخگویی و بهره‌مندی از کلیه امکانات منابع مالی و به‌ویژه سرمایه‌های علمی و انسانی کشور، توسعه ظرفیت مدیریت اقتصادی و صنعتی، توسعه کارآفرینی، مبنا قراردادن رشد بهره‌وری در اقتصاد با تقویت عوامل تولید، توانمندسازی نیروی کار، تقویت رقابت‌پذیری، توسعه صنایع دانش‌بنیان و سهم‌بری عادلانه عوامل در زنجیره تولید با تکیه بر مصرف متناسب با نقش آنها در ایجاد ارزش به‌ویژه با افزایش سهم سرمایه انسانی از طریق مدیریت استعدادها، ارتقای آموزش مهارت و خلاقیت نسبت به اجرای طرح آموزش و توسعه مدیران تراز جهانی مبادرت ورزیده است.

این طرح با حمایت مادی و معنوی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) براساس قانون تأسیس اساسنامه و ماده 8 که سرمایه‌گذاری توسعه ظرفیتی مدیریت کشور را مورد تأکید قرارداده است، اجرا خواهد شد.

 مبانی نظری و علمی طرح:

طی مطالعات انجام شده توسط سازمان مدیریت صنعتی درخصوص تعیین شایستگی‌های مدیران در فضای جهانی، 110 مدل شایستگی بررسی شده است. طی این فرایند با مشارکت اندیشمندان مدیریت، صاحبنظران مشهور در زمینه رهبری سازمانی، فهرستی مشتمل بر 775 شایستگی مشترک از مجموع مدل‌ها استخراج و در 28 شایستگی دسته‌بندی شد و درنهایت براساس نظر خبرگان تعداد 13 شایستگی از اولویت بالاتری به منظور تدوین دوره لحاظ شد.

 

برگزارکنندگان دوره:

 • سازمان مدیریت صنعتی (IMI): با پشتوانه بيش از 50 سال حضور موثر در فضای اقتصادی و اجتماعی كشور همواره درپی برنامه‌ها و روش‌های نوینی است که به توسعه ظرفيت مديريت، تحول و بهسازی سازمان‌ها، اتخاذ استراتژی‌های مناسب با هدف طراحی و اجرای تغییر و تحولات موثر برای ارتقاء سطح عملکرد و بهره‌وری، توسعه دانش نظری و مهارت‌های موردنياز رهبران و مدیران سازمان‌ها و دستيابی به اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی كشور از طریق مشاوره، آموزش و تحقیق مأموریت‌های راهبردی خود را در قلمرو توسعه مدیریت علمی کشور انجام داده است.

 

ساختار دوره:

 • این دوره با دو رویکرد ارائه مبانی نظری و عملی برگزار می شود.
 • سمینارهای دوره: دراین دوره سمینارهای تخصصی در خصوص مبانی نظری و عملی اقتصاد مقاومتی توسط صاحبنظران و مدیران عالی‌رتبه کشور ارائه خواهد شد .
 • کارگاه‌ ها و  بخش عملی:  پروژه: هدف از انجام پروژه تحلیل، تبیین و بررسی یکی از مسائل جاری شرکت‎های ایرانی که در حوزه بین‎الملل خصوصاً توسعه صادرات نقش فعال ایفا می‌کنند، می‎باشد. موضوعات پروژه‌ها به نحوی انتخاب خواهد شد که ازنظر اقتصادی و صنعتی در کشور ایجاد ارزش افزوده نموده، نوآورانه و کاربردی باشد و توجه لازم را به چالش‌های مهم در شرکت‌هایی که مدیران آنها در این دوره شرکت می‌نمایند داشته باشد. شرکت‌کنندگان در حضور هیئت داوری متشکل از گروه ارزیابی استادان ایرانی و فرانسوی نتایج را ارائه خواهند نمود. عنوان پروژه‌های پیشنهادی دانشجویان باید مورد تصویب هیئت مدیره شرکت قرار گرفته باشد.
 •  بازدید از بنگاه‌های خارجی:  به منظور بهره‌گیری از درس‌آموخته‌ها و تجربه‌های برتر بنگاه‌های خارجی درطی این دوره، فرصت‌های مطالعاتی برای دانشجویان درنظر گرفته خواهد شد.

 

زمانبندی دوره:

زمان برگزاری همایش توجیهی (رایگان) :  شنبه 95/06/27 ساعت 17 الی 19 (با هماهنگی قبلی)

پایان زمان ثبت نام آزمون : 95/07/08

زمان آزمون تخصصی و زبان انگلیسی: 95/07/09

زمان مصاحبه: 95/07/13

شروع دوره : 95/08/01

 

  شرایط شرکت‌کنندگان:

 • دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی در رشته‌های فنی، اقتصاد، مدیریت و علوم پزشکی از دانشگاه‌های معتبر موردتأیید وزارت‌ علوم، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی.
 • داشتن حداقل 5 سال سابقه مدیریتی.
 • افرادی که دارای مدرک تحصیلی در رشته‎های غیرمدیریتی می‌باشند دروس پیش‎نیاز را با نظر کمیته علمی خواهند گذراند
 • امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر جهت شرکت‌کنندگانی که دارای گواهی دوره باشند، امکان‌پذیر است.

 مخاطبین دوره:

 • مدیران ارشد و میانی بنگاه‌های خصوصی، نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی در تمامی حوزه‌های اقتصادی، صنعتی، تجاری نظیر نفت، گاز، پتروشیمی، بانک، بیمه، انرژی، بهداشت و سلامت.

تسهیلات دوره:

 • 50% شهریه دوره، توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران پرداخت خواهد شد.
 • تبصره1: شرکت‌های موفق ایرانی که در حوزه صادرات بنا به تأیید سازمان توسعه و تجارت عملکرد مثبتی داشته‌اند از 10% حمایت بیشتر برخوردار خواهند شد.
 • تبصره2: بنگاه‌هایی که در حوزه صنایع دانش‌بنیان فعالیت می‌کنند بنا به تأیید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از 10% حمایت بیشتر برخوردار خواهند شد.
 • هر شرکت‌کننده فقط می‌تواند از یکی از تسهیلات تصریح شده در تبصره‌های 1 و 2 بهره‌مند شود و استفاده از هردوی آن‌ها امکان‌پذیر نمی‌باشد.

 نحوه پذیرش:

 • شرکت‌کنندگان باید تسلط کامل به زبان انگلیسی در حوزه‌های نوشتاری، مکالمه و درک منابع پژوهشی را داشته باشند. داوطلبین با گذراندن مراحل زیر در دوره پذیرفته خواهند شد:
 • آزمون زبان انگلیسی
 • آزمون تستی شامل سوالات دانش مدیریت و GMAT
 • مصاحبه به زبان انگلیسی

  تماس با مسئول دوره:

 تلفن: 22052095 یا 22043005 داخلی 323 و 351

پست الکترونیکی    500managers@imi.ir

Telegram.me/irimigov

 

 انتورک، حامی رسانه ای این رویداد


 

 

آدرس:تهران خیابان ولی عصر نبش خیابان جام جم سازمان مدیریت صنعتی ساختمان آموزش