رویداد به پایان رسیده است!
آینده کار در تاریخ دوشنبه ۱۹ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
دوشنبه ۱۹ خرداد ساعت ۱۵:۰۰

آینده کار

  • ۷۸,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

آینده کار - نوبت دوم


چطور کار پیدا کنم؟ چه مهارت هایی نیاز دارم؟ بازار کار رشته تحصیلی من چگونه است؟
آیا ممکن است بیکار شوم؟ برای تامین آینده فرزندم چکار کنم؟ فرزندم به چه آموزش هایی نیاز دارد؟

 

نیروی کار آینده، برای رقابت در بازار کار، مهارت های تازه ای نیاز خواهد داشت. پیشرفت تکنولوژی شیوه زندگی، ارتباط و کسب و کار ما را دگرگون می کند، صنایع را متحول می کند و رابطه کارفرما با نیروی کار را بازتعریف می کند.

هزاران شغل که امروز انسان ها از طریق آن درآمد دارند، تحت تاثیر پیشرفت های دنیای دیجیتال از بین رفته یا خواهد رفت و موقعیت های شغلی تازه ای جایگزین آنها خواهند شد.

باید به سرعت روی پیشرفت توانایی های خود سرمایه گذاری کنیم؛ سیر تحول بسیار شتابان است.

این سمینار به شما کمک می کند تا بتوانید وضعیت در حال تغییر را بهتر تحلیل کنید، حل مساله کنید و مهارت هایی که لازم دارید را بشناسید.    

آنچه خواهید آموخت:

·          عواملی که طبیعت "کار" را تغییر داده اند؟

·         مهارت هایی که نیروی کار در آینده به آنها نیاز دارند

·         آشنایی با مفاهیم بنیادین کار: شاخص سرمایه انسانی

·         بیمه و تامین اجتماعی

رئوس مطالبی که ارائه خواهد شد:

·         "کار" چه تغییراتی کرده است؟ توقع از نیروی کار در دنیای آینده چیست؟ سازمان ها در شرایط کنونی چگونه رشد می کنند؟

·         شاخص سرمایه انسانی چیست؟ سرمایه گذاری روی سلامت و آموزش چه ارتباطی با میزان تولید در آینده دارد. تهدیدها و فرصتهای کار در بخش های رسمی و غیر رسمی

·         قراردادهای کار چه تغییراتی می کنند؟ وضعیت بیمه نیروی کار چگونه خواهد بود؟

·         زگهواره تا گور دانش بجوی ...

مهارت های تازه را چگونه بیاموزیم؟ کودکانمان را چگونه آموزش دهیم؟ بازدهی سیستم آموزشی کنونی چقدر است؟

 

سخنران: مهندس کامران حقوقی

 

ضمنا توصیه می کنیم در هر دو رویداد چکیده دوره بانک جهانی یعنی همین رویداد و چکیده دوره Shaping Work Of The Future دانشگاه MIT که با عنوان "طالع بینی کار متولد قرن 21" در روز دوشنبه 26 خرداد 1399 برگزار می شود شرکت بفرمایید.

رویداد Shaping Work of the Future دانشگاه MIT - طالع بینی کار متولد قرن 21

 

پوستر رویداد طالع بینی کار متولد قرن 21


درباره آینده کار - نوبت اول


آینده کار – نوبت اول
07 اردیبهشت 1399

شیوع کرونا تنها بحران این روزهای ما نیست. ما؛ مردم ایران، حالا با همه گیری بیم ویروس تازه اضافه بار سنگینی را بر دوش داریم که می تواند کمر بسیاری از ما را بشکند. ابعاد این بحران تازه، تمام دنیا را دربرمی گیرد و نسخه هایی که برای غلبه بر آن پیچیده می شوند باید در بستر شرایط واقعی ایرانی ها بازنویسی شوند.

سمینار حاضر بر اساس تازه ترین دوره آموزشی بانک جهانی و با نگاه به مشخصات اقتصادی، سیاسی، جمعیتی و فرهنگی ایران، توصیه های عملی برای سازگار شدن  با دگرگونی کار را ارائه می کند.     

گروه بانک جهانی بر این باور است که کشورها و جوامع پا به دوره دگرگونی کسب و کار ها گذاشته اند، در حالیکه آماده روبرویی با آن نیستند. برای سرعت بخشیدن به آمادگی مردم و سیاستگذارانی که در سراسر دنیا به طرز غافلگیرانه ای با این دگرگونی روبرو می شوند، دوره آموزشی دو ماهه "آینده ی کار" را به صورت آنلاین برگزار کرد.

هنوز مدارک دوره بانک جهانی صادر نشده بود که آنچه در "آینده ی کار" بحث شده بود به زور ویروس کرونای جدید و خانه نشینی اجباری مردم دنیا اتفاق افتاد؛ آن هم بطور ناگهان و همه گیر.

در ایران، پا به پای دنیا فراز و نشیب زندگی قرن بیست و یکم را تجربه می کنیم ولی فقط خودمان می دانیم که خیلی از مردم در اروپا و آمریکا و بقیه نقاط جهان در رویارویی با فراز و نشیب های غیرمنتظره به گرد پای ما هم نمی رسند. اجرای بعضی از راهکارهای جهانی برای ما که در ایران هستیم ممکن نیست. ما باید راهکارهای جهانی را بومی کنیم؛ در شناختی که از ابعاد مختلف زندگی ایرانی داریم بازآفرینی کنیم و به درستی به کار گیریم.

گروه طراحی و تدوین و سخنران سمیناری که شما می خواهید در آن شرکت کنید، سالها در مورد ویژگی های بومی کسب و کار ایران کار کرده اند و مشاور کسب و کارهای جهانی بوده اند که سروکارشان با ایران بود.     

در پایان این سمینار چکیده و نتیجه دوره آموزشی بانک جهانی و تطبیق آن با بوم ایران را خواهید دانست و خواهید توانست از آن برای گذر از بحران و برنامه ریزی برای آینده استفاده کنید.

پوستر نوبت اول وبینار "آینده کار"

سخنرانان

مهندس کامران حقوقی
مهندس کامران حقوقی
تحلیلگر و پژوهشگر فضای کسب و کار - مشاور و منتور ارتباطات میان فرهنگی

برگزارکنندگان

VOYAGER
VOYAGER
Consultant

سوالات متداول

دوره "آینده کار" بانک جهانی چه زمانی و در کجا برگزار شده است؟
دوره Future Of Work یک دوره آنلاین عمومی است که توسط بانک جهانی به زبان انگلیسی و به مدت 5 هفته برگزار شده است. این دوره 01 اردیبهشت 1399 (21 آوریل 2020) به پایان رسید. بصورت آنلاین
آیا وبینار حاضر توسط "بانک جهانی" ارائه می شود؟
خیر. این وبینار چکیده مطالب ارائه شده در دوره "آینده کار" بانک جهانی است که به زبان فارسی و بصورت کاملا مستقل ارائه می شود.
آیا شرکت در دوره های بانک جهانی امکان پذیر است؟
متاسفانه به دلیل تحریم هایی که علیه کشور عزیزمان وجود دارد دسترسی به این دوره ها برای ایرانی ها آزاد نیست.

برگزارکنندگان

Voyager
Voyager
Consultant

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
وبینار آینده کار۱۵:۰۰۱۶:۳۰
پاسخ به سوالات۱۶:۳۰۱۶:۴۵

برگزار‌کننده

آواتار

VOYAGER

آما

رویداد های برگزارشده۲
رویداد های فعال۰