رویداد به پایان رسیده است!
اتصالات انشعابی و نشت بند . هات تپ در تاریخ چهارشنبه ۱۷ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۱۵ آبان ساعت ۰۸:۰۰

اتصالات انشعابی و نشت بند . هات تپ

  • ۱۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان
  • کرج
  • فنی، مهندسی و صنعت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

محتویات دوره


انجام عملیات های in-site خطوط لوله و مخازن روی خطوط زنده و حاوی جریان سیال؛ چگونگی تهیه و تأمین تجهیزات، ساخت تجهیزات و اتصالات و نصب آن ها روی خطوط لوله، و در نهایت اجرای عملیات های زنده نظیر هات تپ، استاپل، نشت بندی خطوط لوله آسیب دیده، فلنج فیسینگ و درون تراشی لوله.

اتصالات خطوط لوله که به منظور اجرای عملیات هایی نظیر هات تپ و استاپل یا نشتی گیری خطوط لوله انجام می شود به شرح زیر هستند:

-       اتصال سه شاخه تمام محیطی اسپلیت تی (Split Tee)

-       اتصال نیپل با سدل تقویتی یا سدل نیپل (Saddle Nipple)

-       اتصال تمام محیطی با سدل تقویتی یا فول سدل (Full Saddle)

-       کلمپ نشت بند به منظور رفع نشتی خطوط لوله (Leak Repair Clamp)

-       اسمارت فلنج (Smart Flange) به منظور اتصال خطوط لوله غیر هم سو و اتصالات خطوط لوله در عمق آب

-       اسپلیت اسلیو (Split Sleeve) به منظور رفع نشتی خطوط لوله

این اتصالات یا به شیوه جوشکاری و یا مکانیکی روی خطوط لوله نصب می شوند. اتصالاتی نظیر اسپلیت تی و فول سدل معمولاً از طریق جوشکاری نصب خواهند شد اما در شرایط خاص و در موقعیت هایی که امکان جوشکاری روی خط وجود ندارد با روش های مکانیکی متصل خواهند شد. اتصال سدل نیپل قطعا و در تمامی شرایط به روش جوشکاری روی لوله قرار می گیرد، اما کلمپ، اسپلیت اسلیو و اسمارت فلنج ساختار مکانیکی داشته و به صورت مکانیکی روی لوله نصب می شوند.

اتصالات ذکر شده برای انشعاب گیری، انسداد خط لوله و نیز رفع نشتی خطوط لوله مورد استفاده قرار می گیرند:

-       انشعاب گرم یا هات تپ بهترین روش انشعاب گیری اط خطوط لوله حاوی سیال است. در این روش ابتدا اتصال روی لوله یا مخزن نصب می شود و سپس با استفاده از دستگاه هات تپ عملیات انشعاب گیری از خط لوله به انجام می رسد. دستگاه هات تپ با استفاده از قابلیت آب بندی خود، و نیز از طریق کاتر گردبر خود فرایند پیشروی کاتر، برش گرم خط لوله یا مخزن، و در نهایت عقب گرد را به انجام می رساند تا آن بخش از خط لوله که می بایست انشعاب گیری شود، به سایز مورد نظر برش یافته و مجرای انشعابی جدید ایجاد شود.

-       انسداد لوله به روش های Hi stop و استاپل انجام می شود. در فرایند Hi Stop خط لوله از طریق یک پلاگ مسدود کننده به طور دائم مسدود می شود، اما در استاپل انسداد خط لوله به صورت موقتی و به منظور انجام تعمیر لوله یا تعویض برخی تجهیزات و ابزارهای آن به انجام می رسد. در این فرایند ابتدا روی خط لوله عملیات هات تپ انجام می شود، سپس و از مجرای انشعاب های ایجاد شده دو پلاگ مسدود کننده وارد خط می شوند تا یک ناحیه مشخص از خط لوله را مسدود کنند. در زمانی که خط مسدود می باشد، می توان با استفاده از خط فرعی نصب شده، جریان سیال را حفظ کرد و بدون قطعی جریان و توقف فرایندها، تعمیرات و تعویض تجهیزات لوله را به انجام رساند. پس از اتمام برنامه های تعمیراتی و تعویضی، خط بازآوری شده و فرایند به حالت عادی خود باز می گردد.

-       رفع نشتی با استفاده از اتصالاتی نظیر کلمپ، اسمارت فلنج و اسپلیت اسلیو یک روش مطمئن، مقرون به صرفه و دارای ضریب ایمنی و سهولت بیشتر در مقایسه با فرایندهای مشابه برای رفع نشتی خواهد بود. خصوصاً اگر نشتی خطوط لوله در اعماق آب روی داده باشد، می توان با استفاده از اتصالاتی از این دست فرایند نشتی گیری را به راحتی به انجام رساند.

آشنایی با تجهیزات ارائه سرویس خطوط لوله حاوی سیال، و فرایندها و روش های اجرای آن ها از الزامات پیشین این دست از فن آوری ها به حساب می آید و از این رو ورود به این شاخه های صنعتی بدون کسب اطلاعات کافی و انجام عملیاتی فرایندها به صورت آزمایشی مقدور نخواهد بود. برای آشنایی بیشتر با فرایندها و تجارب عملیاتی مجریان نام آشنای این سرویس خط لوله، هات تپ را کلیک کنید.

 

برگزار‌کننده

آواتار

mahdiakhavan24@yahoo.com

شرکت طراحی سایت گروپ دیزاین - بیش از ۸ سال سابقه حرفه ای

رویداد های برگزارشده۴
  • شروع: سه‌شنبه ۱۵ آبان ساعت ۰۸:۰۰
  • پایان: چهارشنبه ۱۷ مهر ساعت ۱۹:۰۰

آدرس: کرج کمالشهر-رضوانیه- خیابان ۱۵-پ۳