رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه فشرده اثربخش نویسی محتوا (کپی‌رایتینگ قلم سیاه) در تاریخپنج‌شنبه ۷ دیبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه فشرده اثربخش نویسی محتوا (کپی‌رایتینگ قلم سیاه)

شروع:
پنج‌شنبه ۷ دی ۹۶ ۱۰:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۷ دی ۹۶ ۲۰:۰۰
کارگاه فشرده اثربخش نویسی محتوا (کپی‌رایتینگ قلم سیاه)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

کارگاه عملی

 کارگاه فشرده کپی رایتینگ قلم سیاه

حدود 10 ساعت بصورت فشرده پشت قلم می‌نشینیم و می‌نویسیم
اثربخش و اثربخش‌تر 

(این کارگاه، همان دوره قلم سیاه است که بصورت فشرده و در یک روز برگزار می‌شود)

این کلاچ است، بغلی ترمز و آن یکی گاز، فقط دقت داشته باشید آرام کلاچ را بالا آورده و بعد گاز را فشار دهید، تا زمانی که کلاچ را کامل نگرفته‌اید، دنده را جابجا نکنید.
این نوشته اگر طولانی‌تر و با جزئیات بیشتر هم ادامه داشته باشد کسی را راننده نمی‌کند، کپی‌رایتینگ هم وضعیتی مشابه دارد، با توضیحات و صحبت‌های یک طرفه نمی شود کپی رایتینگ را آموزش داد، باید شنید و بعد پشت فرمان نشست و شروع به حرکت کرد. خاموش کردن و ریپ زدن‌ها و شاید گه‌گاهی تصادف‌هاست که راننده می‌سازد. 

کپی‌رایتینگ درست مثل رانندگی پشت قلم و کاغذ نشستن می‌خواهد؛ باید دست به قلم شد.
در این کارگاه لحظه به لحظه می‌نویسیم و تمرین می‌کنیم، ایده می‌دهیم و ایده می‌دهند و خلاصه دست به قلم هستیم و آنچه یاد می‌گیریم را عملی تمرین کرده و پیاده می‌کنیم.  


همه ما نوشتن را با قلم سیاه شروع کرده‌ایم، مداد سیاهی که آرام و با احتیاط مابین خطوط کاغذ حرکت داده و کلمه‌ای را می‌نوشتیم، یا شاید بهتر است بگوییم کلمه‌ای را هنرمندانه طراحی می‌کردیم، حرفه ای شدیم و دیگر کلمات را طراحی نکرده و بی‌توجه به تک‌تک کلمات آنها را پشت هم نوشته و تکرار می‌کنیم.
امروز قرار است دوباره به کلمات فکر کنیم، تمرکز کرده و دوباره هنرمندانه آنها را طراحی کنیم، قرار است در کارگاه قلم سیاه نوشتن را شروع کنیم، اینبار اثربخش نویسی را شروع کرده و نوشته‌هایی ترغیباتی بنویسیم .


انتخاب کلمات، جمله‌نویسی‌ها و ... تنها یک بخش از کپی‌رایتینگ یا اثربخش‌نویسی هستند، برای اثربخش‌نویسی لازم است مفهوم یا Concept را استخراج کنیم، بعد به سراغ کلمات برویم، برای کوتاه‌نویسی از کلمات دنباله‌دار و کلمات در سایه استفاده کنیم، و بعد بر روی استایل نوشته خود کار کرده و لحن و صدایی که در محتوای خود استفاده کرده‌ایم را اصلاح کنیم.


متن‌هایی بهتر بنویسید، در کپی رایتینگ، بهتر یعنی اثربخش‌تر، بهتر یعنی همراه کردن مخاطب، بهتر یعنی برقراری ارتباط با مخاطب .

در این کارگاه می‌آموزید چطور عناوینی بنویسید که مخاطب را ترغیب به خواندن متن‌ کند، و چطور متن‌هایی بنویسید که خواننده بیشتر و البته بهتری داشته باشید. 

مدرس

سجاد بهجتی

سجاد بهجتی

استراتژیست محتوا

سرفصل‌ها

 از نوشتن خطی به نوشتن مثلثی
- مثلث نوشتن برای محتوانویسی
- طراحی هدف و محور در نوشته ها برای حفظ ساختار 
- Copywriter یا Content Writer؟

  برای مخاطب نویسی یا با مخاطب نویسی
- مخاطب، مشتری، رهگذر و شیوه تعامل محتوایی با هرکدام
- صدا کردن مخاطب از طریق محتوا
- هیپنوتیزم ذهنی مخاطب در مطالعه محتوا
- جلب توجه‌ها و پرت توجه‌ها

 تیتر و عنوان نویسی‌های همراه کننده
- عناوین کشدار و کلمات دنباله‌دار
- تیتر نویسی چاپی و عنوان نویسی دیجیتال
- تکنیک‌های تیتر نویسی PPPP، AWDA، سایه و ...

 خط‌ها و متن‌های متقاعد کننده
- مدل‌های محتوا نویسی
- جملات و عبارات چسبناک
- درخواست‌های نامحسوس و محسوس

مخاطبین

این دوره بصورت فشرده واقعا اثربخش است؟
قطعا دوره غیرفشرده اثربخشی بالاتری دارد، چرا که موضوعات مطرح شده نیاز به تمرین و تکرار زیاد دارد و در دوره غیرفشرده فرصت بیشتری برای اینکار در فاصله هر جلسه فراهم است. اما برای اینکه اثربخشی دوره فشرده را بیشتر کنیم، همزمان با شروع دوره گروهی در تلگرام ایجاد می‌کنیم و به مدت یک ماه هر پنج‌شنبه تمرین‌ها را تکرار و مباحث را مرور خواهیم کرد، با اینکار میتوانیم به اثربخشی آن امیدوار باشیم.
اطلاعات زیادی از نویسندگی ندارم، این کارگاه برای من هم مناسب است؟
بله، اثربخش نویسی اکتسابی است و میتوان اصول اثربخش نویسی را یادگرفت، و با تمرین زیاد حرفه‌ای شد و در نهایت متن‌های ترغیباتی نوشت.
فعالیت من تولید محتوا در فضای آنلاین است، این دوره چه کمکی به من می‌کند؟
این کارگاه برای اثربخش نویسی محتواست، بخش زیادی از محتوا در حال حاضر در فضای آنلاین تولید می‌شود و به همین دلیل بسیاری از تمرین‌ها و روش‌هایی که در کارگاه گفته می‌شود مربوط به تولید محتوا در فضای آنلاین است. با شرکت در این کارگاه می‌توانید به نوشتن نگاه عمیق‌تری پیدا کنید و بجای نوشته‌های تبلیغاتی، نوشته‌هایی ترغیباتی بنویسید.
محتوای زیادی تولید کرده‌ام، برای من چه فایده‌ای دارد؟
کارگاه کپی‌رایتینگ قلم سیاه با تمرین‌های زیاد است، در تمرین‌ها افراد متناسب با سابقه و فعالیتی که داشته‌اند ظاهر می‌شوند، بعضی افراد بسیار قوی و برخی دیگر ضعیف‌تر. اما رویکردی که در کارگاه برای شما هم جذاب خواهد بود این موضوع است که انتخاب کلمات و نوشتن تنها بخشی از تولید محتواست، کانسپت و استایل دو بخش مهم در تولید محتوا هستند که میتوانند در اثربخشی آن تاثیر زیادی داشته باشند و در این کارگاه بر روی این دو بخش هم تمرکز زیادی داریم.

یک روز نیست!

برای اثربخشی بیشتر، با شروع این کارگاه یک گروه تلگرامی تشکیل می‌دهیم، و هر پنج شنبه به مدت یکماه مباحث را مرور کرده و تمرین‌هایی برای یادآوری موضوعات مطرح می‌کنیم.جزئیات برگزاری

 

  7 دی‌ماه 96
به مدت ده ساعت
از ساعت 10 الی 20

محل برگزاری:
تهران، خیابان شهید بهشتی (عباس آباد)، خیابان پاکستان

آدرس:تهران میدان ونک، مرکز رشد دانشگاه علامه طباطبایی