رویداد به پایان رسیده است!
اردوی کارآفرینی گرگان ایده تاپ در تاریخشنبه ۱ خردادبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

اردوی کارآفرینی گرگان ایده تاپ

شروع:
پنج‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۵ ۱۶:۰۰
پایان:
شنبه ۱ خرداد ۹۵ ۱۸:۰۰
مکان: گرگان
موضوع:مدیریت / غیره
اردوی کارآفرینی گرگان ایده تاپ
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

گرگان - 30   اردیبهشت الي 1    خرداد    1395

آخرين مهلت ثبت نام: 28/02/1395

 

اولين ایده تاب کسب و کار(از ايده تا عمل) در مرکز علمی کاربردی شرکت مخابرات استان گلستان:

كشور ايران همگام با بسياري از كشورهاي پيشرو جهان نسبت به توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات روستايي اقدام كرده و تلاش ميكند با استفاده از اين فناوري خدمات دولتي را به دورترين نقاط كشور منتقل نمايد. در اين راستا اقدامات متعددي صورت گرفته كه از مهمترين آنها مي توان به اجراي پروژه" تجهيز ده هزار روستاي كشور به دفاتر فناوري اطلاعات و ارتباطـات روسـتايي"اشـاره نمـود. از جملـه اهداف این رویداد، بررسي توانمنديهاي دفاتر فناوري اطلاعـات و ارتباطـات در ارائـه خـدمات بـه منـاطق روسـتايي، ارزيـابي دسـتاوردهاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي دفاتر ICTروستايي و ارائه راهكارهاست.

  به ياري خداوند، اولين برنامه­ ي “ایده تا عمل” توسعه کسب و کار و مشاغل دانش بنیان در روستا با محوریت دفاتر فناوری اطلاعات و ارتباطات در روزهای پنجشنبه تا شنبه 30اردیبهشت الی 1 خرداد ماه 1395به مناسبت هفته جهانی ارتباطات باهمت مرکز علمی کاربردی شرکت مخابرات استان گلستان در مرکز ICTروستایی قرن آباد برگزار می گردد.

   با توجه به نیاز بخش­هاي گردشگری، کشاورزی، صنایع دستی، سلامت، صنایع غذایی و کسب و کار نوین در روستا به طرح ایده­های جدید، تعداد قابل توجه دانشجویان و دانش­آموختگان رشته های کشاورزی، فناوری اطلاعات، صنایع و سایر رشته ها که علاقمند ورود به این عرصه هستند و همچنین فرصت­های بیشماری که دفاتر ICTروستایی برای رفع مشکلات و ایجاد فرصت­­های جدید در بخش روستا ایجاد می­کند.

   در این برنامه، که رویکردي کاملا اجرایی و کارگاهی دارد، ابتدا تا تاريخ 28/02/1395، افرادی که در هر بخش از این رویداد(ایده دهنده، کسب و کار، برنامه نویس) تمایل به شرکت در این رویداد را دارند، می توانند فرم های پیوست را تکمیل و سپس به دبیرخانه ارسال نمایند. در روز 30 اردیبهشت95 کارگاه کسب و کار و در روز 31 اردیبهشت ماه، مشارکت­کنندگان با گپ و گفتی که با یکدیگر خواهند داشت، حول ایده­­ های انتخاب شده تیم­سازی می­ کنند و با كمك مربیان که همگی سابقه­ ی کارآفرینی در سطح ملی و یا استانی دارند و یا مدرس کارآفرینی هستند، برای تجزیه و تحلیل و نزدیک کردن ایده­ها به کسب و کار تلاش می­کنند. در پایان روز سوم، تیم­­ها از ایده­ ی آماده برای شروع کسب و کار خود در حضور تعدادی از داوران دفاع می­­کنند و 10 ایده برتر انتخاب مي­شود و از جوایز ارزشمندی بهره مند خواهند شد.

   با توجه به رایزنی­ های انجام شده و حضور کارآفرینان، سرمایه­­ گذاران، سازمان­­ها و شركت­هاي حمایت ­کننده از کارآفرینی، فعالان عرصه كشاورزي و منابع طبيعي، صاحبان صنايع، دانشگاهيان، متخصصان، مراكز رشد و پارك­هاي علم و فناوري در جلسه­ ی پایانی برنامه، ایده ­های برتر این شانس را دارند که از حمایت­­هایی جهت اسکان و راه اندازی کسب و کار در مرکز ICTروستایی برخوردار و به کسب و کار تبدیل شوند.

  علاقمندان در تمامی رشته های دانشگاهی (کشاورزی ، فنی و مهندسی، فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی، دامپزشکی، برنامه نویسی، مدیریت، اقتصاد و بازاریابی، کارآفرینی و طبیعت و گردشگری، حمل و نقل، بانکداری، بیمه و ...) در سه بخش می توانند در ایده تاب شرکت نمایند که در فرم ثبت نام آمده است. 

آدرس:گرگان استان گلستان - شهرستان گرگان - مرکز ICTروستایی قرن آباد