رویداد به پایان رسیده است!
از خوب به عالی در تاریخ شنبه ۱۷ آبان به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
شنبه ۱۷ آبان ساعت ۱۸:۰۰

از خوب به عالی

  • رایگان
  • آنلاین
  • توسعه فردی و خانواده
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


خوب دشمن عالی است.

برای عالی بودن باید دشمن درجه یک آن، یعنی خوب بودن را شکست دهید.

خوب بودن همیشه هاله ای در اطراف ما بوجود می آورد که همچون پیله ای مانع شکفتن استعدادها و پتانسیل هایمان است. استعدادهایی که هیچ حد و مرزی برایشان متصور نیست و هیچ کرانه ای ندارند. برای عالی بودن باید نسخه آن را خواند، علم آن را آموخت.  علم عالی بودن همان مجموعه علم موفقیت، علم شادی، علم ثروت و علم آرامش است. این علمی است  که باید روی آن سرمایه گذاری کرد، این علمی است که در صورت ارائه آن در مدارس و دانشگاهها، باید برایش هزینه کرد باید برایش زمان گذاشت، باید برایش انرژی سوزاند. علم موفقیت (منظورم موفقیت در تمامی زمینه های مالی، سلامتی، روابط و رفاه شخصی است) بهترین علم هاست.

من، علیرضا بهرامی، دانشجوی این دانشگاه هستم و سعی می کنم یافته هایم را با شما هم به اشتراک بگذارم. اینجا فقط یافته هایی را ارائه خواهم داد آنها را بکار گرفته ام، پستی و بلندی هایشان را تجربه کرده ام و مزه نتایج قطعی آنها را چشیده ام.

اگر شما هم به اهمیت و ضرورت این آگاهی ها پی برده اید، اگر شما هم آنقدر با تناقضات زندگی مادی روبرو شده اید که لزوم تجهیز به چنین آگاهی ها و راه کارهایی را درک کرده اید، با من همراه شوید در سفر از خوب به عالی.

 

سخنرانان

علیرضا بهرامی
علیرضا بهرامی
محقق و مترجم

توضیحات


درباره من

حدود بیست و سه پیش کتابی از طرف یکی از دوستانم به دستم رسید. در زمان و مکانی که مطالعه کتاب غیر درسی کار عجیب و غیر معمولی بود، من با تلاش و تقلای فراوان تونستم بیشترِ کتاب رو مطالعه کنم (حتی یک بار هم نتونستم تمومش کنم).

اون کتاب برام خیلی جذاب بود بنابراین در زمان و مکانی که مطالعه کتاب غیر درسی کار احمقانه ای به نظر می رسید، تونستم بخش قابل توجهی از اون کتاب 200 صفحه ای رو بخونم.

ناگفته نماند من همیشه در مدرسه، دبیرستان و دانشگاه شاگرد ممتاز بودم. همیشه شاگرد اول بودم ولی برای درس خوندن، زمان و انرژی زیادی صرف می کردم.

کتاب از این جهت برام جذابیت داشت که نویسنده اش از عمق ذلت به اوج لذت و ثروت رسیده بود و در اون کتاب راه های رسیدن اون موفقیت ها را گفته بود و شرایط من هم مثل نویسنده اون کتاب بود، پس باور کردم که برای من هم امکان تغییر شرایط زندگی وجود داره. با مطالعه اون کتاب این باور درون من ریشه کرد اما اون مطالعه برای تحکیم و تقویت ریشه ها کافی نبود چون همونطور که می‌دونید، ریشه های باور مثل ریشه های نهال می‌مونه، اگر در زمان های مناسب و بطور پیوسته و مکرر آبیاری نشه، سست میشه و و در نهایت از بین می‌ره. 

ریشه های باور من خوب تغذیه نمی شدند، بنابراین سست می شدند اما خوشبختانه از بین نرفتند. این ریشه ها اونقدر مقاومت کردند تا من بتونم بواسطه اونها زندگی بسیار، بسیار بهتری بسازم. زندگی من در مقایسه با اون روزها بسیار عالی شده بود اما خودم رو راضی نمی کرد. تا اینکه چند سال پیش تصمیم گرفتم بطور جدی برای پیشرفت و توسعه شخصی و مالی تلاش کنم بنابراین در دوره های مختلف شرکت کردم، خدمت اساتید مختلف رسیدم و از اون ها چیزهای زیادی یادگرفتم. سمینارها، دوره ها، فایل های صوتی و ... همه می گفتند که تنها راه رسیدن به موفقیت اینه که همون ریشه های بیست و چند سال پیش رو تقویت کنم و تنها راه رسیدن به این مهم، یادگیری رفتارهای جدید هست و یکی از بهترین، ارزون ترین و مطمئن ترین راه های یادگیری مطالعه است.

به همین خاطر شروع کردم به مطالعه زندگی افراد موفق، دستورالعمل های موفقیت، فرمول های موفقیت و هرآنچه که به موفقیت مربوط می شد.

طی یک سال با همون سختی و مشقت، بیش از 100 جلد کتاب در این زمینه مطالعه کردم. بسیار مشتاق و با انگیزه و پر انرژی بودم اما این تلاش منو یاد دوران مدرسه و دبیرستان و دانشگاه انداخت، جایی که برای یادگرفتن مفاهیم (هر چند دل انگیز و خواستنی) می بایست تلاش مضاعفی می کردم و در آخر هم همه مطالب به نحو مطلوب و مورد انتظار به یادم نمی موند.

به همین خاطر شروع به تحقیق جدیدی در دل تحقیق اول کردم و اون این بودکه افراد موفق چطور رموز موفقیت رو به این خوبی یاد گرفتند و او مهم تر اینکه اونها رو بصورت اتوماتیک اجرا می کنند؟

جواب در اکثر موارد این بود "مطالعه".

اونها اصول درست مطالعه رو یاد گرفته بودند و به اصل ساده و شگفت انگیز تکرار پی برده بودند و مهم تر اینکه اونقدر تکرار کرده بودند که باورهای مناسب، ریشه های مستحکی در ذهنشون بوجود آورده بودند و اونها رو به سمت حرکت و اجرایی کردن ایده‌هاشون و استمرار و مداومت در راه رسیدن به اهدافشون حرکت می‌داد. 

بنابراین شروع به یادگیری شیوه های صحیح یادگیری کردم که یکی از این شیوه ها تندخوانی بود که اکثر افراد موفق اون رو بعنوان یک مهارت بنیادی و بدیهی یاد گرفته بودند و از اون استفاده می کرد. 

با یادگیری این مهارت، سرعت مطالعه و لذت مطالعاتم افزایش پیدا کرد و بالطبع نتایج درخشان تر شد.

نتایج به شکلی پیش رفت که با باورهای جدید که این بار ریشه های مستحکمی هم ساخته بودند، در ماه هایی درآمدم 10 برابر شد یعنی 1000 درصد افزایش (اونم بدون سرمایه گذاری در بورس یا...).

حس خوبی بود، حس خیلی خیلی خوبی بود. اما این حس خوب، یه غم و حسرت مختصری هم با خودش داشت و اون حسرت این بود:

-         اگر 23 سال پیش، اون کتاب رو تموم می کردم و فقط یک بار دیگه می خوندم نتایج امروزم چطور بود؟

-          اگر 23 سال پیش معلم یا مربی داشتم که این مفاهیم رو برام ساده می کرد، نتایج امروز چطور بود؟

-          اگر 23 سال پیش دوستی داشتم که منو تشویق به اجرای دانسته های اون کتاب می کرد، نمره موفقیت امروزم چند بود؟

-         اگر 23 سال پیش، روش های مطالعه رو می دونستم و با دیدن قطر کتاب ها از خوندنشون منصرف نمی شدم، نتایج امروزم چطور بود؟

-         اگر 23 سال پیش به اهمیت تکرار پی برده بودم، نتایچ امروزم چطور بود؟

-         اگر 23 سال پیش تمرکز امروز امروز رو داشتم، نتایج امروزم چطور بود؟

-         اگر 23 سال پیش روش های خلاصه برداری و استفاده از کلمات کلیدی رو می دونستم، نتایج امروزم چطور بود؟

-         اگر 23 سال پیش نحوه استفاده از نقشه های ذهنی رو می دونستم و با مایندمپ آشنایی داشتم  و می تونستم هر فصل از کتاب رو در یک صفحه خلاصه کنم و به راحتی مرورش کنم، تکرارش کنم و در زندگی عملی تمرینش کنم، نتایج امروزم چطور بود؟

-         اگر 23 سال پیش روش های هدف گذاری، تمرکز بر هدف و ساخت عادت رو می دونستم، نتایج امروزم چطور بود؟

اما برای اینکه بتونم حرکت رو به جلو رو ادامه بدم، باید این حسرت رو فراموش می کردم و بنابراین تصمیم گرفتم چیزهایی که امروز می دونم رو به کسانی که احتمالاً در جایگاه اون روز من هستند و تمایل دارند که موفقیت رو به عادت دائمی خودشون تبدیل کنند یاد بدم. 

اگر اشتیاق و انگیزه موفق بودن رو داشته باشید، من اطمینان دارم که می تونم به شما کمک کنم این راه رو خیلی خیلی سریع تر و آسون تر و کم هزینه تر طی کنید.

لطفا همراه من باشید

برگزار‌کننده

آواتار

گروه آموزشی حس ناب

گروه آموزشی حس ناب https://zil.ink/hesenab

رویداد های برگزارشده۴
رویداد های فعال۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۲۰ نفر