رویداد به پایان رسیده است!
دوره آموزشی نصب و تعمیر اسپلیت در تاریخ پنج‌شنبه ۱۴ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
شنبه ۹ شهریور ساعت ۰۸:۰۰

دوره آموزشی نصب و تعمیر اسپلیت

 • از ۶۰۰,۰۰۰ تومان
 • شیراز
 • فنی، مهندسی و صنعت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات دوره آموزشی


کولر گازی دو تکه که با نام کولر گازی اسپلیت هم شناخته می‌ شود، جدیدترین نسل سیستم های تهویه مطبوع است. وجه تسمیه این نوع سیستم‌ ها در ساختار دو تکه ای آن است. این نوع از کولرهای گازی دارای دو یا بیشتر از دو قسمت هستند. یک یا چند قسمت در داخل ساختمان و یک قسمت در خارج از ساختمان قرار می‌ گیرد. این سیستم‌ ها در دو نوع سرمایشی/گرمایشی و سرمایشی در بازار موجود هستند. نوع اول فقط برای سرد کردن فضا (برای فصل تابستان) و نوع دوم برای سرد یا گرم کردن فضا (چهار فصل) می‌توانند مورد استفاده واقع شوند.

چگونگی ایجاد سرما در بسیاری از وسایل سرماسازی مانند کولر گازی، یخچال و آب سردکن مشابه است. در کولر گازی همانند یخچال از تبدیل گاز به مایع به وسیله افزایش فشار و در نتیجه تولید سرما که در اثر تبدیل مایع به گاز ایجاد می‌شود، برای رسیدن به هدف مورد نظر (خنک نمودن محیط) استفاده می‌کنند. تنها تفاوت را می‌توان در خنک کردن کندانسور (رادیاتور) دانست که در کولر گازی به وسیله هوای دمیده شده بر روی آن گرمای لازم گرفته می‌شود در حالی که در یخچال برای داشتن هوای خنک از دمیدن هوا بر روی اپراتور استفاده می‌گردد.

 

 

کولر گازی دوتکه یا کولر گازی اسپلیت
کولر گازی اسپلیت از دو واحد مجزا ساخته می‌شود، یونیت خارجی شامل کمپرسور و کندانسور است که در خارج از ساختمان نصب می‌گردد و یونیت داخلی که واحد تبخیر (اواپراتور) در آن جای دارد در داخل ساختمان جای می‌گیرد. یونیت خارجی و یونیت یا پنل داخلی توسط دولولهٔ آلومینیومی یا مسی به همدیگر مرتبط هستند. لولهٔ باریکتر گاز سرد را از یونیت بالا به یونیت داخلی منتقل می‌کند و لوله ضخیمتر کار خروج و انتقال گاز گرم را به یونیت و کمپرسور بالا به عهده دارد. این کولرها معمولاً دارای دستگاه کنترل از راه دور هستند. این نوع کولرها شامل دو مدل معمولی و اینورتر می‌شوند که در مدل اینورتر تا حداکثر شصت درصد (البته در شرایط ایده آل) از مصرف انرژی را نسبت به مدل معمولی کاهش می‌دهد.

 

در دوره آموزشی 16 ساعته نصب و تعمیر اسپلیت، مباحث زیر به صورت عملی آموزش داده می شود:

 • آشنایی با ماده سرمازای جدید کولرهای اسپلیت
 • اصول کارکرد و نحوه سرماسازی در اسپلیت
 • نحوه وکیوم، شارژ گاز، پمپ دادن اسپلیت
 • اصول کارکرد کمپرسورهای اسپلیت
 • دوره مدار برق اسپلیتهای دو فصله
 • تعمیر اسپلیت...

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با 09038642123 تماس بگیرید.

برگزارکنندگان

نخبگان خلاق
نخبگان خلاق

سوالات متداول

چرا باید در این دوره آموزشی شرکت کنم؟
جهت فراگیری نصب و تعمیر اسپیلت بصورت فشرده...
مواردی که در این دوره آموزشی عنوان می شوند چیست؟
ماده سرمازای جدید کولرهای اسپلیت، اصول کارکرد و نحوه سرماسازی در اسپلیت، نحوه وکیوم، شارژ گاز، پمپ دادن اسپلیت، اصول کارکرد کمپرسورهای اسپلیت، دوره مدار برق اسپلیت های دو فصله، تعمیر اسپلیت...
وسایل همراه و مورد نیاز در این دوره آموزشی چیست؟
دفترچه یادداشت برای نوت برداری موارد ضروری؛ چیزی که همیشه باید برای ثبت جرقه های ذهنی به همراه و به یاد داشته باشید.

برگزار‌کننده

آواتار

نخبگان خلاق

درباره نخبگان خلاق     نخبگان خلاق در پی ارتقاء مهارت های شرکتداری، تسریع شتاب هسته های کارآفرین، پرورش خلاقیت کودکان و تقویت مهارت های فنی و مهندسی می باشد.     نیازسنجی در سالیان اخیر دنیای کسب و کار با ورود شرکت های دانش بنیان دچار تغییرات و پوی

رویداد های برگزارشده۳۲۶
 • شروع: شنبه ۹ شهریور ساعت ۰۸:۰۰
 • پایان: پنج‌شنبه ۱۴ شهریور ساعت ۱۸:۰۰

آدرس: شیراز خیابان زند- نبش خیابان خیام- طبقه فوقانی عکاسی ناز- آموزشگاه نخبگان خلاق