رویداد به پایان رسیده است!
اشتباه شوکه کننده در تاریخچهارشنبه ۳ بهمنبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

اشتباه شوکه کننده

شروع:
چهارشنبه ۳ بهمن ۹۷ ۱۷:۰۰
پایان:
چهارشنبه ۳ بهمن ۹۷ ۱۹:۰۰
اشتباه شوکه کننده
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

اشتباه شوکه کننده

اشتباه شوکه کننده
"وقتی اشتباهات، کارآفرینان را دچار درد می‌کند."

بنیان‌گذار یک استارتاپ و کارآفرین بودن بسیار فریبنده است. شرکت‌های بسیار موفق و متحول کننده تکنولوژی همچون اوبر و ایربی‌اَند‌بی این تصور را ایجاد کرده‌اند که زندگی استارتاپی یعنی آزادی عمل کامل، دریافت سرمایه چند میلیون دلاری، رشد سریع، شهرت فراگیر، و موفقیت افسانه‌ای. رسانه‌ها داستان‌های این‌چنینی را دست‌مایه قرار داده و کارآفرینانی افسانه‌ای همچون مارک زاکربرگ و ایلان ماسک را آمال و آرزوی بنیان‌گذاران هر استارتاپی قرار می‌دهند. این بسیار هم عالی است. کار رسانه‌ها همین است که چنین استارتاپ‌های موفق و متحول کننده‌ای را برجسته کنند. اما اینها همۀ داستان نیست. 

حقیت این است که زندگی استارتاپی ساده نیست. هزاران عدم قطعیت، چالش‌های غیرمترقبه، و فشارهای زیادی برای رسیدن به موفقیت در آن وجود دارد. اشتباهاتی که کارآفرینان در این راه مرتکب می‌شوند با شوک آن‌ها را غافل‌گیر کرده و این انتهای راه نیست. آن‌ها تا به خودشان بیایند درد سر و کله‌اش پیدا شده و  درگیرشان می‌کند. برای از جا کندن یک استارتاپ کارآفرینان باید با مسائل زیادی دسته و پنجه نرم کرد. پاول گراهام هم‌بنیان‌گذار وای کامبینیتور برای این کِش مَکش‌ها عبارت “حوضچه غم و اندوه” (Trough of Sorrow) را ابداع کرده است.

وقوع دوره حوضچه غم و اندوه بسیار شایع است چرا که مسیر رسیدن به موفقیت آن‌طوری که تصور می‌شود مسیری سرراست با رشدی فزاینده نیست. پس از یک شروع پر از شور و اشتیاق عبور از چالش‌ها بسیار دشوار است. واقعا دشوار است. سر کردن یک ماه کامل با شکست، سلامت ذهنی هر کسی را خُرد می‌کند. حقیقت این است که افسردگی، تشویش، و سطح بالایی از استرس در جامعه استارتاپی امری بسیار شایع است. 

ارتکاب به اشتباه، شوکه شدن، و درد غیر قابل اجتناب است. اما مهم آن چیزی است که باید از این اشتباهات و دردها آموخت و آنها را به موفقیت‌هایی کلان و چشم‌گیر تبدیل کرد. آن چیزی که کارآفرین را از حوضچه غم و انبوه نجات داده و شکست یک ایده را به پیروزی و موفقیت آن بدل می‌کند. 

در این رویداد، دکتر علیرضا دهقانی مترجم کتب پرفروش #ماشین_محتوا، #خلق_یا_نفرت، #بازاریابی_هکر _رشد، و کتاب پرفروش جدید کانون ترجمان به نام #اشتباه_موفق سخنرانی نموده و علاوه بر  بیان آموزه‌هایی از این کتاب‌ها (خصوصاً کتاب اشتباه موفق) پیرامون اشتباهات کارآفرینان و درس‌های موجود در آنها، تجربیات شخصی خودشان در فضای استارتاپی خارج از کشور (که از کار در استارتاپ‌های موفق بین‌المللی و کمپانی‌های مثل اینتل حاصل شده) همچنین بنیان‌گذاری کانون ترجمان برای شما سخن خواهند گفت. 

برخی از موضوعات و پرسش‌هایی که ایشان در این سخنرانی به آنها خواهد پرداخت عبارتند از:

 • به عنوان یک کارآفرین درگیر چه مشکلاتی می‌شوید؟
 • چه دردهایی کارآفرینان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد؟
 • آیا تبدیل دردناک‌ترین شکست‌ها به بهترین ایده امکان‌پذیر است؟
 • وقتی درد ناشی از مسائل مالی بزرگ‌ترین درد کارآفرینان می‌شود.
 • تصوری که عموم از کارآفرینان دارند.
 • کارآفرینان نیزهنگام سختی دستخوش احساسات می‌شوند.
 • بی‌وقفه کار کردن کمکی به رفع اشتباهات نمی‌کند.آیا "کار کمتر، زندگی بیشتر" درست است؟
 • باید به سلامتی و جسم توجه ویژه‌ای داشت.  
 • جسم بیمار به دنبال خود ذهن بیماری می‌آورد. 
 • درد جسمانی، تنها دردی است که به معنی واقعی کلمه قدرت نابودی شما را دارد.
 • اهمیت تصمیم‌گیری خوب بر همگان هویداست.

سخنرانان

علیرضا دهقانی

علیرضا دهقانی

بنیانگذار کانون ترجمان

برگزارکنندگان

کانون ترجمان

کانون ترجمان

آدرس:شیراز ساختمان مدیریت دانشگاه شیراز- طبقه همکف- سالن مصطفوی