رویداد به پایان رسیده است!
وبینار اقتصاد نوآوری برای ایران در تاریخ دوشنبه ۳۱ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
دوشنبه ۳۱ شهریور ساعت ۱۸:۰۰

وبینار اقتصاد نوآوری برای ایران

  • رایگان
  • آبیک
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات رویداد


در این رویداد قصد داریم  اقتصاد نوآوری برای ایران را بررسی کنیم. برای این منظور به بررسی موتور رشد و توسعه اقتصادی برای ایران 1400می پرازیم و در این بررسی به توسعه اقتصاد ایران در عصرهای مختلف توجه می کنیم و به بررسی اقتصاد نوآوری به عنوان موتور رشد آینده اقتصادی ایران خواهیم پرداخت.

در نظریه های تکامل اقتصادی، نزدیک به یک قرن است که نوآوری نیرو محرکه رشد و توسعه اقتصادی شناخته شده است. در سالهای اخیر، با ظهور اقتصاد دانش بنیان، نوآوری نقش حیاتی تر از تحول ساختارهای اقتصادی و اجتماعی یافته است. امروزه در نظریات رشد و توسعه اقتصادی، نوآوری در فرایند تولید یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده توسعه یافتگی و رشدبلندمدت اقتصاد کشورها محسوب می شود. نوآوری امکان افزایش سود و سهم بازاری بنگاه ها را فراهم و رشد اقتصادی بالاتر را نتیجه می دهد. عموما اقتصاد دانش بنیان برای بوجود آوردن بازارهای معاملاتی به سرمایه گذاری های بلند مدت در آموزش، استفاده از ظرفیت های نوآوری، بهبود زیرساخت های اطلاعاتی و محیطی اقتصادی نیاز دارد.

درادامه، به بررسی زمینه های لازم برای توسعه اقتصاد نوآوری می کنیم و درنظر خواهیم گرفت که  در توسعه اکوسیستم نوآوری، منابع انسانی محور اصلی آن است و برنامه های لازم برای توسعه منابع انسانی را مورد بررسی قرارخواهیم داد.

سخنرانان

دکتر یحیی تابش
دکتر یحیی تابش

دکتر یحیی تابش

بیش از ۳۰ سال در دانشگاه صنعتی شریف به عنوان هیات علمی، رییس دانشکده علوم ریاضی و مرکز محاسبات فعالیت داشته است و در حال حاضر به عنوان استاد مدعو دانشگاه برکلی و استنفورد به فعالیت‌های پژوهشی از قبیل حل مسئله و یادگیری هوشمند مشغول است. جایزه اردوش در سال ۲۰۱۰ برای فعالیت موثر در زمینه توسعه آموزش علوم ریاضی و حل مسئله به ایشان اهدا شد.

برگزارکنندگان

دانشگاه غیاث الدین جمشید کاشانی
دانشگاه غیاث الدین جمشید کاشانی

نحوه برگزاری


نحوه برگزاری رویداد دو روز قبل از برگزاری، از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام مرکز نوآوری دانشگاه به آدرس @markaznoavarijku مراجعه فرمایید.

آدرس

آبیک شهرک دانشگاهی اندیشه آبیک

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

دانشگاه غیاث‌الدین جمشید کاشانی

مرکز نوآوری دانشگاه غیاث‌الدین جمشید کاشانی با همکاری شتابدهند دیموند و به منظور حمایت از دانشجویان کارآفرین و برقراری ارتباط میان صنعت و دانشگاه، تاسیس شده است.

رویداد های برگزارشده۴
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر