رویداد به پایان رسیده است!
اولین المپیاد ملی علوم اعصاب بالینی و شناختی در تاریخ جمعه ۲۳ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
چهارشنبه ۲۱ آذر ساعت ۰۸:۰۰

اولین المپیاد ملی علوم اعصاب بالینی و شناختی

  • ۲۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • پزشکی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


علیرغم پیشرفت شگفت انگیز علوم اعصاب و سرمایه گذاري گسترده جوامع علمی و دولت ها در جهت رشد آن در دهه هاي اخیر، یکی از نیازهاي روبه رشد نسبتاً مغفول، عدم ادغام پیشرفت هاي علوم اعصاب در حوزه پایه در کاربرد بالینی و نیز تاثیر نه چندان چشمگیر آن در شکل دهی به پژوهش ها در حوزه هاي مختلف بالینی است. لذا صاحبنظران معتقدند علوم اعصاب بالینی این پتانسیل را دارد که راه حلی علمی براي این مشکل باشد. امید می رود با برگزاري این المپیاد، توجه آینده سازان رشته هاي بالینی مرتبط، به این حوزه پیشرو از دانش بشري جلب شده، آنها را به تفکر، آموزش و پژوهش در این عرصه مشتاق سازد.

شیوه برگزاري:

• مرحله اول آزمون:  ساعت 8 صبح روز چهارشنبه 21 آذرماه، در دانشگاه علوم پزشکی ایران (مکان دقیق در زمان مقتضی به اطلاع ثبت نام کنندگان خواهد رسید) به مدت 15دقیقه به صورت 20 سوال 4 گزینه اي برگزار می شود. منبع مورد استفاده در این مرحله از آزمون فصل Epilepsy & Seizure از ویرایش پنجم کتاب مبانی علوم اعصاب کندل خواهد بود.(که فایل PDF آن در وب سایت کنگره و نیز در کانال تلگرام کنگره قابل دسترسی است)

• مرحله دوم آزمون: برگزیدگان مرحله اول (مجموع دو بخش، ۴۰ نفر) از ساعت 10 الی 14 وارد مرحله نهایی آزمون خواهند شد. در این مرحله از شرکت کنندگان درخواست می شود تا بر اساس مقالاتی که (Concept Map) سر جلسه آزمون به آنها داده می شود به طراحی نقشه مفهومی بپردازند و به سوالات مرتبط با آن پاسخ دهند. سپس در سوال دوم از شرکت کنندگان خواسته می شود که به طراحی یک مطالعه/آزمایش براي حل یک سوال علمی بپردازند.

• داوري: فرآیند داوري در دو بخش فوق الذکر، توسط گروهی از اساتید برگزیده دانشگاه هاي کشور با گرایش ها و تخصصهاي مختلف شامل روانپزشکی، نورولوژي، جراحی مغز و اعصاب، علوم اعصاب و هوش مصنوعی بلافاصله بعد از اتمام برگزاري آزمون شروع خواهد شد.

• معرفی برگزیدگان و اهداي جوایز: در روز پایانی کنگره در مراسم اختتامیه که از ساعت 12:30 در سالن شماره یک مرکز همایش هاي رازي آغاز خواهد شد، انجام می گیرد.

• برگزیدگان المپیاد:

دو نفر در بخش دستیاران و دانشجویان دکترای علوم اعصاب 

یک نفر در بخش دانشجویان پزشکی و داروسازي

• جوایز: به هریک از برگزیدگان یک جایزه نقدي و نیز یک گرنت پژوهشی از طرف ستاد توسعه علوم و فناوري هاي شناختی اهدا خواهد گردید.

  • ****علاوه بر ثبت نام در ایوند، تکمیل فورم ثبت نام در گوگل فورم نیز جهت شرکت در المپیاد ضروری می باشد. اگر تا این لحظه گوگل فورم مربوط به این رقابت را تکمیل نکرده اید، جهت تکمیل فورم، اینجا کلیک کنید. *****

برگزارکنندگان

ستاد توسعه علوم و فناوريهاي شناختی
ستاد توسعه علوم و فناوريهاي شناختی
انجمن علمی روانپزشکان ایران (کمیته نوروسایکیاتري)
انجمن علمی روانپزشکان ایران (کمیته نوروسایکیاتري)
دانشگاه علوم پزشکی ایران
دانشگاه علوم پزشکی ایران
دانشگاه علوم پزشکی تهران
دانشگاه علوم پزشکی تهران
کمیته برگزاري هفتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی
کمیته برگزاري هفتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی

آدرس

تهران بزرگراه شهید همت غرب ، تقاطع شیخ فضل الله نوری و شهید چمران ، مرکز بین المللی همایش های رازی

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی

رویداد های برگزارشده۲
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر