اولین لیب استارت آپ؛ چگونه کسب و کار خود را راه اندازی کنیم؟

شروع رویداد
دوشنبه ۲۱ تیر ۹۵ ۱۰:۰۰
پایان رویداد
دوشنبه ۲۱ تیر ۹۵ ۱۳:۰۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادکسب و کار / غیره
اضافه به تقویم
اولین لیب استارت آپ؛ چگونه کسب و کار خود را راه اندازی کنیم؟
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۲۱-۲۹۹۰۳۲۰۴ / ۰۹۱۹۸۲۹۸۰۴۶
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

امرزوه دغدغه بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی مسئله کسب و کار و ایجاد درآمد است. سیستم آموزشی مرسوم دانشگاهی فقط برای خود وظیفه آموزش و پژوهش قائل است. اگر چه بحث ها و آموزش های کارآفرینی به مراتب بسیار بیشتری از  سال ۱۳۸۹ که بحث کارآفرینی در دانشگاه کلید خورد، فراگیرتر شده است ولی با این حال به‌دلیل عدم رسمیت، به‌اندازه کافی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان ما، مهارت ها و روش تفکری کارآفرینانه شناخته شده نیست.

یابش برای اشاعه بحث های کارآفرینی سالیانی است تلاش می کند و وظیفه اجتماعی خود می داند که به یاری دوستان جوان، مشتاق و خلاق در اندازه وُسع امکاناتی خود بپردازد. هم اینک با وسعت نظر کتابخانه مرکزی دانشگاه شهید بهشتی فرصتی پدید آمده است تا بتوانیم همراه با “اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی علم اطلاعات و دانش شناسی ایران"ادکا” و دوستان جوان رشته علم اطلاعات و دانش شناسی دور هم به کسب عملی روش های کارآفرینی و تمارین مربوطه بپردازیم.

دراین کارگاه در ابتدا ۳ ابزار اولیه و اساسی کارآفرینی شامل تلاشگری، قدرتمندی و رهبری را به بحث می گذاریم زیر شاخه های هر کدام را توضیح می دهیم و در ادامه به فرآیند راه اندازی یک کسب و کار اشاره خواهیم کرد و گام های تمرینی اولیه در کارگاه بررسی و برای کارگاه بعدی یکسری تمارین عملی ارائه خواهد شد. انتظار ما این است که شاید در پایان این سری کارگاه ها(شاید ۱۰ کارگاه سه ساعته به طول بیانجامد) شاهد تولد چندین استارت آپ کتابدارانه و کتابخانه ای توسط شرکت کنندگان باشیم. البته از ارزش های اصلی ما جاری شدن تفکر کارآفرینی در بین افراد خواهد بود چرا که اعتقاد داریم افرادی با مهارت های کارآفرینی حتی در  مشاغل استخدامی هم موفق تر ظاهر خواهند شد.
مباحثی در گروه تلگرامی “کتابداران ۲.۰ ” بصورت پراکنده و در مجله “کتابدار ۲.۰” نیز منتشر کرده ایم این کارگاه در پی عمق بخشی و یک پارچه سازی این آموزش هاست.

——————————————————
LibStartUp
چگونه کسب و کار خود را راه راه اندازی کنیم؟

فعلاَ سه ابزار اولیه
اولین کارگاه از سری کارگاه های کارآفرینی در علم اطلاعات و دانش شناسی
حسین حیدری – مدیر یابش
دوشنبه ۲۱ تیرماه-ساعت ۱۰ تا ۱۳
مکان: دانشگاه شهید بهشتی کتابخانه مرکزی
رزرو رایگان :
۰۲۱-۲۹۹۰۳۲۰۴
۰۹۱۹۸۲۹۸۰۴۶

لازم به ذکر است بعد از پایان هر سه جلسه به شرکت کنندگان گواهی شرکت اعطا خواهد شد.

شرکت در اولین جلسه برای اعضای رشته علم اطلاعات و دانش شناسی رایگان و آزاد است.

آدرس:تهران کتابخانه مرکزی دانشگاه شهید بهشتی