رویداد به پایان رسیده است!
اولین مدرسه آنلاین تحقیقات بازار (Market Research) حوزه سلامت در تاریخ شنبه ۳۱ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
دوشنبه ۱۹ خرداد ساعت ۱۸:۰۰

اولین مدرسه آنلاین تحقیقات بازار (Market Research) حوزه سلامت

  • از ۱۹۹,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که شرکت‌ها چگونه برای تولید محصولاتشان برنامه‌ریزی می‌کنند؟

چه عاملی باعث می‌شود تا یک محصول وارد بازار شود و در مدت زمان کمی، فروش بسیار بالایی داشته باشد؟

 

در جامعه امروز، نیاز است که شما برای شروع یک کسب و کار موفق در هر حوزه‌ای، ابتدا اطلاعات جامعی را در مورد محصول یا خدمتی که می‌خواهید ارائه دهید، رقیبانتان، جامعه هدفتان، آینده پیش‌روی این مسیر و اطلاعات آماری مهمی را جمع‌آوری کنید. همه این‌ها از مهم‌ترین مراحلی هستند که پیش از شروع کار و ورود به بازار باید انجام شوند.

 

 

اما این اطلاعات را چگونه باید به دست بیاوریم؟ چگونه باید خود را برای ورود به بازار از قبل آماده کنیم؟

 

همه این مباحثی که مطرح شد نیاز به این دارد که فرد وقت زیادی را برای تحقیق و جست‌وجو اختصاص دهد. اینها اطلاعات خامی نیستند که بتوان آن را با چند سرچ ساده بدست آوررد. می‌توان گفت، شما برای جمع کردن این اطلاعات نیاز به تحلیل و آنالیز دارید. تحلیل یکسری داده که ممکن است از هر جایی بدست بیاید و برای اینکه شما بتوانید به خوبی تحلیل کنید، نیاز به آموزش درست دارید. به مجموعه این تحلیل‌ها و جمع‌آوری اطلاعات در قبل از شروع کار و همچنین در بعد از ورود به بازار که جهت حفظ کیفیت و ارتقای جایگاه کسب و کارتان باید انجام شود، می‌گوییم مارکت ریسرچ.

هدف ما در این دوره این است که با کمک افراد سرشناس این حوزه و موفق‌ترین مدیرانی که به صورت حرفه‌ای از این روش استفاده می‌کنند، کلیدی‌ترین نکات مارکت ریسرچ در حوزه سلامت را که معمولا برای موفق بودن در رقابت بین شرکت‌ها نیاز است و جایی آموزش داده نمی‌شود را به شما یاد دهیم. هر کسی می‌تواند عبارت مارکت ریسرچ را سرچ کند و در مورد آن بخواند، اما این شما هستید که می‌خواهید آن را به صورت کاربردی از باتجربه‌ترین‌ افرادی که در حوزه سلامت از این الگو استفاده می‌کنند، یاد بگیرید و با استفاده کردن از آن در آینده‌ای نه ‌چندان دور، رتبه اول بازار خود را به دست آورید.

 

 

اما کاربرد مارکت ریسرچ در حوزه سلامت چیست؟ آیا در سلامت هم رقابت در بازاریابی وجود دارد؟

 

در جواب باید گفت که بله؛ جدا از علمی که باید در حوزه سلامت داشت و نکاتی که هر شخص در رشته علوم پزشکی‌ باید بر آن تسلط داشته باشد، برای داشتن یک کسب و کار موفق و گرفتن سود از دانشتان باید بدانید که چجوری می‌توان در بازاری که مملو از رقیب هست رقابت کرد؟ چگونه می‌توان بهترین بود و نیاز مخاطب را پیش‎‌بینی و آن را بر طرف کرد؟

فرقی ندارد که حرفه شما دقیقا چیست؛ پزشکی که قرار است یک مطب بزند و به درمان مریضان بپردازد، دندانپزشکی که یک کلینیک دارد و در بین هزاران هزار کلینیک دندانپزشکی دیگر فعالیت می‌کند، داروسازی که به فکر تاسیس یک شرکت دارویی است و قرار است با این همه تولیدکننده و واردکننده دارو رقابت کند و یا سایر افرادی که در حوزه سلامت، قرار است که فعالیت کنند و از این مسیر کسب درآمدی داشته باشند، همه این افراد برای بهترین بودن در مسیر خود احتیاج دارند که مخاطبانشان را بشناسند، نیاز آنان را بدانند، مزیت رقابتی خود نسبت به رقیبانشان را بشناسند، تحلیل محیط انجام دهند و سبد محصولات یا خدمات آینده خود را به صورت آگاهانه‌ای تکمیل کنند. به زبانی دیگر همه این افراد برای بهترین بودن نیاز دارند تا مارکت ریسرچ انجام دهند.

 

اما بگذارید تا مثالی را با هم بررسی کنیم:

مهم‌ترین عامل اصلی یک شرکت دارویی که برنامه‌های آینده و مسیر تولیدات آن شرکت را پیش‌بینی می‌کند، بخش تحقیق و توسعه یا R&D آن شرکت است که باید با آنالیزها و تحلیل‌های بسیاری از بازار جهان و کشور خودشان و همچنان نیاز مشتریانشان، دورنمای سبد محصولات شرکتشان را ترسیم کند. اما آیا این به همین راحتی است؟

اگر به جدول فروش داروهای جهان در سال 2011 و 2012 نگاه کنید، داروی Nexium یکی از بالاترین آمارهای فروش را دارد و در رتبه‌بندی محصولات جزو 5 داروی برتر است. تولید این دارو از سال 88 در ایران آغاز شده، اما مطالعات آماری نشان می‌دهند که فروش این دارو در سال 89 با احتساب واردات آن نیز فقط 285 میلیون تومان بوده و در سال 90 با افتی شدید به 42 میلیون تومان رسیده است. این در حالی است که داروی سنتی و تولید داخل امپرازول در سال 90 فروشی بالغ بر 21 میلیارد تومان داشته است. حدود 8 شرکت دارویی داروی Nexium را تولید می‌کردند، اما شاید با یک مارکت ریسرچ ابتدایی از وضعیت این دارو در ایران می‌توانستند مسیر بسیار سودده‌تر و موفق‌‎تری را داشته باشند.

علم مارکت ریسرچ این است. این علمی است که به ما کمک می‌کند تا بتوانیم با ابزارهای گوناگون مسیر کارمان را به درستی انتخاب کنیم. این علم است که در حوزه سلامت و دارو نشان داده که متخصصان قلب و عروق، وفادارترین پزشکان به داروهای نسل قدیم بوده و تمایل خیلی کمی به جایگزین کردن داروهای تجویزشان با داروهای جدید دارند؛ و همچنین در طرف مقابل، نشان داده است که روانپزشکان و متخصصان اعصاب و روان، بیش از سایر متخصصان از داروهای جدید استقبال می‌کنند و آن را در سبد تجویزشان به راحتی قرار می‌دهند. این نکات برای یک شرکت داروسازی که می‌خواهد داروی جدیدی را تولید کند بسیار باارزش هستند.

 

 

با ما همراه باشید، تا در این دوره کلیدی‌ترین نکات مارکت ریسرچ در حوزه سلامت را با همدیگر مرور کنیم.


سرفصل های دوره


مبانی و اصول بازاریابی در حوزه سلامت

مدرس : دکتر ملکان

 

مبانی و اصول تحقیقات بازار

مدرس : دکتر سعیدی

 

تحقیقات بازار با نگرش توسعه محصولات جدید

مدرس : دکتر یکتادوست

 

هوش مصنوعی و بازاریابی

مدرس :  دکتر نوربخش

 

برندینگ محصولات

مدرس : دکتر موسوی

 

سخنرانان

دکتر علیرضا یکتادوست
دکتر علیرضا یکتادوست
معاون نظارت بر زنجیره تامین، گروه سرمایه گذاری دارویی تامین
دکتر نوربخش
دکتر نوربخش
معاون بازرگانی شرکت کارخانجات داروپخش
دکتر ملکان
دکتر ملکان
مدیر فروش و آموزش سابق شرکت بهستان بهداشت و عضو هیئت مدیره شرکت البرز زاوش
دکتر سعیدی
دکتر سعیدی
دکترای (Ph.D) مدیریت کسب و کارهای بین المللی و نوآوری از سوئد و مدیرعامل پتروشیمی جم
دکتر موسوی
دکتر موسوی
مدیر منطقه‌ای سابق شرکت استلاس در ‌خاورمیانه و خاور نزدیک

برگزارکننده

سورنا آکادمی
سورنا آکادمی

زمان‌بندی

جلسه اول
جلسه دوم
جلسه سوم
جلسه چهارم
جلسه پنجم
جلسه ششم
عنوانشروعپایان
مبانی و اصول بازاریابی در حوزه سلامت۱۹ خرداد ساعت ۱۸۱۹ خرداد ساعت ۲۰
عنوانشروعپایان
مبانی و اصول تحقیقات بازار۲۴ خرداد ساعت ۱۸۲۴ خرداد ساعت ۲۰
عنوانشروعپایان
تحقیقات بازار با نگرش توسعه محصولات جدید۲۶ خرداد ساعت ۱۸۲۶ خرداد ساعت ۲۰
عنوانشروعپایان
تحقیقات بازار با نگرش توسعه محصولات جدید (ادامه)۲۷ خرداد ساعت ۱۸۲۷ خرداد ساعت ۲۰
عنوانشروعپایان
هوش مصنوعی و بازاریابی۳۰ خرداد ساعت ۱۸۳۰ خرداد ساعت ۲۰
عنوانشروعپایان
برندینگ محصولات۳۱ خرداد ساعت ۱۸۳۱ خرداد ساعت ۲۰

سوالات متداول

نحوه ورود به وبینار چگونه است؟
نیم ساعت قبل از شروع وبینار وارد بخش ((بلیت های من)) شوید و روی گزینه ((ورود به وبینار)) کلیک نمایید.
آیا پس از گذراندن دوره، مدرک معتبر داده می شود؟
بله، پس از گذراندن دوره توسط دانش پژوهان، گواهی معتبر از طرف برگزار کنندگان این رویداد برای ایشان ارسال می شود.
برای شرکت در وبینار به چه چیزهایی نیاز است؟
شما با تلفن همراه و یا لپ‌ می‌توانید به راحتی وارد وبینار شوید و نیاز به هیچ برنامه و نرم‌افزار خاصی نیست و تنها کافیست که اینترنت خوبی داشته باشید تا در هنگام کلاس، صدا برای شما قطع و وصل نشود.
هزینه دریافتی از طرف سورنا آکادمی برای چه مواردی صرف می شود؟
این هزینه صرف تبلیغات و ایجاد زیرساخت و بستر برگزاری رویداد می شود و حامیان و مدرسین ما صرفا جهت مسئولیت اجتماعی خود با ما همراه می شوند.
این وبینار برای چه افرادی مناسب است؟
این وبینار برای کلیه افراد علاقمند به حوزه تحقیق بازار، به خصوص فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های علوم پزشکی مناسب است.
مدت زمان هر وبینار چقدر است؟
مدت زمان هر وبینار به طور میانگین حدود 2 ساعت است که بخشی از آن به پرسش و پاسخ مخاطبان اختصاص داده می‌شود.
تیم برگزار کننده این رویدادها کیست؟
تیم سورنا آکادمی این رویدادها را برگزار می‌کند. تیم آموزشی سورنا جمعی از دانشجویان و فارع التحصیلان داروسازی دانشگاه تهران هستند که با هدف افزایش توانمند سازی دانشجویان و فارغ التحصیلان در زمینه ورود به بازار کار در حوزه سلامت تشکیل شده است.
فرق بلیت های تعریف شده چیست؟
بلیت رایگان مخصوص ثبت نام در وبینار رایگان است و سایر بلیت ها برای ثبت نام دوره مدرسه است و تفاوتی با یکدیگر ندارند و بلیت زود هنگام به تعداد خیلی محدود برای افرادی که زودتر اقدام به ثبت نام می کنند تعریف شده است.
حجم اینترنت مصرفی این وبینار چقدر است؟
حجم مورد نیاز برای شرکت در یک وبینار یک ساعته در پلتفرمی که ما برگزار می‌کنیم، کمتر از 500 مگ بوده و البته بستگی به کیفیت دریافتی شما هم دارد و می‌تواند که به کمتر از 300 مگ هم برسد و در نهایت اگر یک بسته 1 گیگابایتی برای این جلسه 2 ساعته داشته باشید، جای هیچ نگرانی باقی نمی‌ماند.
سرعت اینترنت ما برای شرکت در وبینار چقدر باید باشد؟
سرعت اینترنت شما هرچقدر بالاتر باشد، بهتر است و می‌توانید در طول کلاس صدا و تصویر مدرس را واضح‌تر داشته باشید. با حداقل سرعت دانلود 1 مگ بر ثانیه، می‌توانید به صورت قابل قبولی در کلاس حاضر باشید و از محتوای وبینار به خوبی استفاده کنید. (برای تست سرعت خود، می‌توانید از این سایت استفاده کنید: HTTP://WWW.SPEEDCHECK.IR/

برگزار‌کننده

آواتار

SURENA Academy

سورنا آکادمی چرا تاسیس شد؟ با وجود اینکه تحصیلات آکادمیک برای ورود به بازار کار ضرورتی و اجتناب ناپذیر است. با این حال آموزش عالی کشور برای نیاز جوانان جهت آمادگی ورود به بازار کار و داشتن اخلاق حرفه‌ای و مهارت‌های انسانی کافی نیست. از این رو سورنا آ

رویداد های برگزارشده۱۴
رویداد های فعال۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۶۰ نفر