کاور
جمعه ۱ فروردین ساعت ۰۱:۰۰

اولین و جامع ترین دوره ابتدایی تا دکتری پایتون 2020

  • از ۱۲۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • تکنولوژی
سانس چهار
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ ساعت ۰۸:۰۰
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

پایتون #برترین و پرکاربرد ترین زبان دنیا 2020


 
ویژگی‌های مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود افراد، پایتون را به عنوان اولین زبان برنامه‌نویسی خود انتخاب کنند. این ویژگی‌ها عبارتند از:

1- محبوبیت زبان پایتون و وجود تعداد زیاد متخصصین فعال در این حوزه باعث می شود، شما در توسعه پروژه ها تنها نباشید و از کمک سایر توسعه دهنده ها استفاده کنید.

2- استفاده از زبان پایتون در علم داده همچنین مدیریت و تحلیل داده های بزرگ

3- استفاده از پایتون در هوش مصنوعی: ابزار اصلی در پیاده سازی الگوریتم های هوش مصنوعی پایتون است، دلیل این موضوع کتاب خانه های گسترده ای است که به زبان پایتون برای کار در این حوزه توسعه داده شده است. هم چنین پیاده سازی الگوریتم های پیچیده هوش مصنوعی در زبان برنامه نویسی که حداقل پیچیدگی در نوشتار کد ها و معماری اش مجبوبیت بیشتری دارد، این است که پایتون با داشتن ین ویژگی ها  به ابزار اصلی متخصصان این حوزه تبدیل شده است.

4- استفاده از پایتون در توسعه وب، با یادگیری زبان پایتون شما آماده یادگیری فریم ورک هایی به مانند جنگو خواهید شد، فریم ورک هایی که با یک سرچ ساده میبینید که چه قدر در کسب و کار ها برای متخصصان آن درخواست همکاری وجود دارد.

5- سرعت یادگیری در این زبان بسیار بالاست، دلیل اینکه دوره آموزشی پیش رویتان زمینه های مختلفی را پوشش داده است همین است. یادگیری در پایتون سریع اتفاق می افتد و این موضوع باعث می شود خیلی سریع تر به استفاده پایتون در پروژه های واقعی برسیم!

6- تست نفوذ و فارنزیک
زمان دوره:

120 ساعت ( 4 دوره 30 ساعته ) هر دوره 3 ماه ( 7 جلسه 4 ساعته + جلسه آخر هر دوره 2 ساعت )  جمعه ها از ساعت 11 صبح  تا 3 عصر


مزیت های این دوره


هر مبحث، چند مثال: یادگیری مباحث با مثال های متنوع


تمارین پس از هر جلسه: برای دانشجویان تمارینی در نظر گرفته می شود تا مباحث کاملا برای آنان جا بیفتد.


پشتیبانی آنلاین: پس از مشاهده ویدئو هر مبحث دانشجویان می توانند سوال خود را در مورد تمارین داده شده یا مباحث تدریس شده را به شکل آنلاین از مدرس دوره بپرسند. به این شکل مدرس در طول گذراندن دوره در کنار شما خواهد بود.


از پایه تا استفاده کاربردی: بر خلاف بسیاری از دوره ها این دوره پس از آموزش مقدمات وارد حوزه هایی خواهد شد که در حال حاضر در پروژه های تجاری از آن ها استفاده می شود، کافی است با ویدئو ها پیش بیایید و تمارین را جدی بگیرید.


مقدمه برای ورود حرفه ای: پس از این دوره دانشجو مسلط به مباحث ضروری برنامه نویسی پایتون خواهد شد، و می تواند به راحتی شروعی داشته باشد به یادگیری کاربرد های پایتون در رشته ها و زمینه های مختلف


چی یادمی گیریم؟


اول : آموزش اصولی پایتون مقدماتی، آموزش و حل مثال های متعدد

رویکرد دوره

رویکرد این دوره، آشنایی شما با مهارت های مختلف زبان برنامه نویسی پایتون است. شما در این دوره مهارت هایی در حوزه های مختلف کسب می کنید و توانایی این را خواهید یافت که پروژه هایی عملی با ترکیب اتصال به ای پی آی ها، فریم ورک جنگو، کتاب خانه های یادگیری ماشین، وب اسکریپینگ، برنامه نویسی شی گرا و اتصال به دیتابیس ها انجام دهید.

 

دوم : از پایتون به شکل کاربردی استفاده خواهیم کرد

 

اول : آموزش حرفه ای پایتون مقدماتی ، آموزش و حل مثال های متعدد

 

 

در این دوره، اصول مقدماتی برنامه نویسی به زبان پایتون آموزش داده خواهد شد، حتی اگر برنامه نویسی که در دانشگاه به شما تدریس شده است را فراموش کردید، این هفت ساعت فرصت خوبی است که این اصول را دوباره بیاموزید و با انجام تمارینی که ارائه می شود، این اصول را باز آموزی کرده تا بتوانید به زبان پایتون الگوریتم های مورد نیاز خود را پیاده کنید.

هم چنین در این هفت ساعت پیش فرض بر این است که شما هیچ چیز از برنامه نویسی نمی دانید، برای همین مفاهیم از پایه توضیح داده شده و با حل مثال های متعدد مشکل افرادی که تا کنون برنامه نویسی نکرده اند را تا حد خوبی حل می کند، همچنین همراه این هفت ساعت تمارین زیادی نیز برای دانش جویان قرار داده شده است که با انجام این تمارین، ضعف خود را در برنامه نویسی جبران کنند. فراموش نکنید که پایتون بهترین زبان برای افرادی است که تا کنون برنامه نویسی نکرده اند، پس بدون ترس شروع کنید.

همچنین اگر با یکی از زبان های برنامه نویسی آشنا هستید، این هفت ساعت فرصت مناسبی است که دانش خود را در زبان های دیگر به زبان برنامه نویسی پایتون تبدیل کرده و آماده ورود به ادامه مسیر خود در استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون شوید.

 

رویکرد دوره

رویکرد این دوره، آشنایی شما با مهارت های مختلف زبان برنامه نویسی پایتون است. شما در این دوره مهارت هایی در حوزه های مختلف کسب می کنید و توانایی این را خواهید یافت که پروژه هایی عملی با ترکیب اتصال به ای پی آی ها، فریم ورک جنگو، کتاب خانه های یادگیری ماشین، وب اسکریپینگ، برنامه نویسی شی گرا و اتصال به دیتابیس ها انجام دهید.

 

این مهارت ها را باهم مرور کنیم:

دوم : از پایتون به شکل کاربردی استفاده خواهیم کرد

 

1- Application programming interface یا API 


 

 

شما یاد خواهید گرفت با کتاب خانه هایی از پایتون به ای پی آی ها متصل شوید و از آن ها داده ها را بخوانید یا از طریق آن ها داده هایی را بنویسید.

مثلا دمای هوای یک شهر، قیمت دلار، محتوای یک پلاگین، داده های علمی سایت های تحقیقاتی، تشخیص محدوده جغرافیایی یک IP همه ی اینها با اتصال به ای پی آی ها صورت می گیرد.

 

2-برنامه نویسی شی گرا

 

 

ایجاد کلاس و توابع و متد های آن در بسیاری از پروژه ها الزامی است. در کار با فریم ورک ها شما نیاز به داشتن دانش برنامه نویسی شی گرا دارید. با برنامه نویسی شی گرا شما به بسیاری از خطوط کد نا منظمتان را در قالب متد های یک کلاس و ساخت آبجکت ها نظم می بخشید. حوزه آی او تی جایی است که برنامه نویسی شی گرا به شما کمک می کند تا ماژول ها و دیتا های آن ها را در قالب کلاس ها قرار دهید. برای مثال تعریف یک ساختمان، یک واحد، یک اتاق، یک لامپ یا سنسور همه با برنامه نویسی شی گرا به سادگی انجام میگیرد.

بخش models فریم ورک پر طرفدار جنگو شی گرا نوشته شده است.

 

3- وب اسکریپینگ (Web Scraping)

 

اینترنت پر از داده هایی است که از آن ها می توان در پروژه های ماشین لرنینگ و تحلیل داده استفاده کرد، شما می توانید اطلاعات سایت های مختلف را با زبان پایتون در دیتا بیس خود ذخیره کنید و بعدا با دانش ماشین لرنینگ خود و دسته بندی آن ها به تحلیل هایی از این داده ها برسید.

زبان برنامه نویسی پایتون یکی از قدرتمندترین زبان ها برای ی خواندن صفحات وب و استخراج داده ها از آن می باشد.

 

4- کار با دیتابیس های SQL

 

شما برای ایجاد یک پروژه به ذخیره سازی داده ها در یک دیتا بیس نیاز دارید، ما خواهیم آموخت چگونه می توان با زبان پایتون به دیتا بیس های اس کیو الی متصل شد و در آن ها داده نوشت و خواند.

 

5- ماشین لرنینگ و هوش مصنوعی

 

 

زبان پایتون محبوب ترین زبان برای پیاده سازی الگوریتم های ماشین لرنیگ و هوش مصنوعی است، ما در این دوره با بعضی از کتاب خانه های این زمینه آشنا خواهیم شد و یادخواهیم گرفت از داده های خود چگونه به تحلیل و پیش بینی برسیم.

 

6- کتاب خانه numpy و matplotlib

 

 

نام‌پای یک بستهٔ نرم‌افزاری قابل افزودن به پایتون است که کاربرد اصلی‌اش در مقاصد علمی و برای کار با اعداد است. پایتون به صورت پیش‌فرض تنها از آرایه‌ها و متغیرها برای عملیات ریاضی ساده پشتیبانی می‌کند. بستهٔ نام‌پای ویژهٔ کار با اعداد از راه ماتریس‌ها و آرایه‌های چندبعدی طراحی شده است. از ویژگی‌های آرایه‌ها در نام‌پای این است که می‌توان اندازهٔ آن‌ها به صورت پویا تغییر داد که این امر به افزایش سرعت برنامه‌نویسی کمک می‌کند. نام‌پای را می‌توان بستهٔ بنیادی پایتون برای محاسبات علمی دانست، این بسته امکان  قابلیت کار با آرایه‌های اِن-بعدی، عملگرهای درایه به درایه و عملگرهای اصلی جبر خطی را ممکن می سازد.

 

 

این دو ابزار یکی از ملزومات پیاده سازی الگوریتم های هوش مصنوعی هستند. هم چنین برای دانشجویانی که قصد یادگیری پایتون برای پروژه های دانشجویی و نوشتن مقالات دارند یادگیری این دو ابزار پایتونی ضروری می باشد.

ما در دوره این دوره با مثال های متعدد یاد خواهیم گرفت که داده ها را از فایل ایمپورت کنیم و با ماتریس ها کار کرده و آن ها را به نمودار تبدیل کنیم یا خروجی های مورد نیازمان را از آن ها بگیریم.

7- VirtualEnv

 

 

ویرچوال انو، به ما امکان داشتن پایتون با ورژن های مختلف و پکیج های نصب شده در محیطی مستقل از یکدیگر داشته باشیم،  کسانی که قرار است پایتون را در پروژه های واقعی استفاده کنند، نیاز دارند که محیطی که پروژه شان در آن توسعه می یابد درون یک ویرچوال انو باشد، تا امکان پیاده سازی پروژه شان بر روی سرور ها یا وی پی اس ها فراهم باشد. در این دوره خواهیم آموخت که ویرچوال انو چه فوایدی برای ما دارد و سپس به راه اندازی و بک آپ از پکیج های پایتونی و بازگرداندن پکیج ها خواهیم پرداخت.

 

8. گیت

 

گیت هم ابزار دیگری است که برای کنترل ورژن پروژه ها و کار تیمی در شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد، در این دوره به طور مختصر به چگونگی استفاده از این ابزار اشاره می شود.

 

8- فریم ورک جنگو

 

 

Instagram: یکی از شبکه‌های اجتماعی شناخته شده که با حجم زیادی از داده‌های رسانه‌ای(media data) و تعاملات کاربران روبروست،اینستاگرام است.جنگو باعث می‌شود که این اپلیکیشن به صورت یک‌پارچه عمل کند. قابلیت‌های زیادی را به آن اضافه می‌کند و مشکلات را در زمان بسیار کوتاهی برطرف می‌کند.
Spotify: Spotify  یک کتابخانه موزیک با حجم بسیار بالاست.کاربران می‌توانند به صورت رایگان به این آهنگ‌ها گوش دهند.از بعد فنی، Spotify از فناوری یادگیری ماشین هم استفاده می‌کند که  از پایتون(Python) برای پیاده‌سازی آن کمک گرفته شده است و همچنین با جنگو ترکیب شده است.

The Washington Post : The Washington Post با توجه به ترافیک بالایی که دارد،جنگو را انتخاب کرده است. جنگو اصولاً برای بکارگیری برای روزنامه آنلاین ابداع شد و بسیاری از مجلات و نشریه‌های آنلایناز آن استفاده می‌کنند.

Dropbox :Dropbox یک تکنولوژی ابریست که برای ذخیره فایل‌ها با حجم بالا استفاده می‌شود و کارایی بسیاری دارد.جنگو نیازهای Dropbox از جمله به اشتراک‌گذاری، همگام‌سازی و مقیاس‌پذیری را به خوبی برآورده می‌کند.

Mozilla: یکی از مرورگرهای محبوبی که از PHP به پایتون و بنابراین به Django سوئیچ کرده است و توانایی حل مشکلات مرتبط با حجم ترافیک بالا و APIها  را  داراست.

NASA: آن‌ها از جنگو برای بخش‌هایی که نیاز به قابلیت اطمینان(reliability) بالا دارند، استفاده می‌کنند.این وب‌سایت به محبوبیت اینستاگرام نیست اما با این حال این وب‌سایت، حاوی تصاویری با رزولوشن بالاست و ماهیانه حدود ۲ میلیون بازدید کننده دارد.

Pinterest: این پلت‌فرم ماهیانه ۲۵۰میلیون کاربر فعال دارد  و با وجود حجم بالای داده‌های رسانه‌ای، واسطه کاربرپسند خود را حفظ کرده است.به لطف چارچوب متن باز Django ، تغییر و اصلاح این پلت‌فرم به منظور برطرف کردن نیازها مختلف امکان‌پذیر است.

Reddit: بسیاری از مردم  Reddit را به عنوان اولین گزینه برای بحث و گفتگو و اخبار اجتماعی انتخاب می‌کنند.در این پلت‌فرم تحت وب امکان مطرح کردن سوال، به اشتراک‌گذاری نظرات و ارتقاء سطح پست‌ها بر اساس امتیازدهی سیستم وجود دارد.Reddit ،جنگو را به دلیل قابلیت‌هایی مثل سرویس دهی در زمان ترافیک بالا،بکار گرفته است.

 

ما در این دوره خواهیم آموخت چگونه یک پروژه جنگو راه اندازی کرده و امکان ایجاد یک پروفایل و سیستم را در این فریم ورک ایجاد کنیم. 

مدرس

حسام الدین زارعی
حسام الدین زارعی
کارشناس ارشد و برنامه نویس

کارشناس فناوری اطلاعات و کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار، با بیش از 8 سال سابقه کاری و تخصصی در زمینه طراحی و برنامه نویسی و سئو سایت و هک و امنیت سایبری، تست نفوذ و شناسایی مهاجم آموزش (تدریس) ، مشاوره و کارهای اجرایی نموده ام و اکنون در بخش انفورماتیک مجموعه تربیت بدنی دانش پژوهان و همچنین مدیریت مجموعه کرونا هوشمند ( اسمارت کرونا ) مشغول به فعالیت هستم.

برگزارکنندگان

تربیت بدنی دانش پژوهان جهان اسلام
تربیت بدنی دانش پژوهان جهان اسلام

زمان‌بندی دوره

مرحله اول { بخش وب سایت با پایتون }
مرحله دوم {بخش امنیت سایبری با پایتون}
مرحله سوم { بخش اپلیکیشن موبایل و دسکتاپ با پایتون }
مرحله چهارم { بخش بلاکچین و داده کاوی با پایتون }
مرحله پنجم { بخش اینترنت اشیاء با پایتون }
عنوانشروعپایان
معارفه و فرانت اند سایت و سئو۱۳۹۹/۰۱/۱۶۱۳۹۹/۰۲/۱۵
بک اند سایت ( با جنگو )۱۳۹۹/۰۲/۱۶۱۳۹۹/۰۴/۱۵
عنوانشروعپایان
ceh , مقدمات امنیت ۱۳۹۹/۰۴/۱۶۱۳۹۹/۰۵/۱۵
کالی و تست نفوذ و شناسایی مهاجم و ساخت بدافزار با پایتون۱۳۹۹/۰۵/۱۶۱۳۹۹/۰۷/۱۶
عنوانشروعپایان
طراحی و برنامه نویسی اپ ۱۳۹۹/۰۷/۱۶۱۳۹۹/۰۹/۱۵
عنوانشروعپایان
بلاکچین با پایتون۱۳۹۹/۰۹/۱۶۱۳۹۹/۱۰/۱۵
داده کاوی با پایتون۱۳۹۹/۱۰/۱۶۱۳۹۹/۱۱/۱۵
عنوانشروعپایان
اینترنت اشیاء با پایتون و پایان دوره پایتون۱۳۹۹/۱۱/۱۶۱۳۹۹/۱۲/۲۹

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این دوره چیست؟
ندارد
وسایل همراه و مورد نیاز در این دوره چیست؟
لب تاپ یا رایانه شخصی یا تبلت
بلیت پرینت شود یا خیر؟
ترجیحا بله (عکسش هم اوکیه)
افرادی که مایلند در دوره هر سه مرحله شرکت کنند ولی از نظر مالی امکان پرداخت ندارند چه کنند؟
می توانند در تلگرام SmartCorona2020 پیام دهند تا کد تخفیف ویژه برایشان ارسال گردد.
آیا پس از گذراندن دوره مدرک ارائه می گردد؟
بله

آدرس

تهران میدان شهر زیبا،ساختمان حجت طبقه 4 مجموعه تربیت بدنی دانش پژوهان

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

شرکت تربیت بدنی دانش پژوهان جهان اسلام ( بخش انفورماتیک )

شرکت دانش پژوهان جهان اسلام از سال 1388 در زمینه های آموزشی، فناوری اطلاعات، خلاقیت و کارآفرینی، اردوهای ورزشی، مشاوره و پرسش و پاسخ و ... فعالیت دارد.

رویداد های برگزارشده۹
رویداد های فعال۳
  • شروع: جمعه ۱ فروردین ساعت ۰۱:۰۰
  • پایان: شنبه ۳۰ اسفند ساعت ۲۳:۰۰
این رویداد حضوری برگزار می‌شود.

با توجه به شرایط بیماری کرونا لطفا موارد ایمنی مربوط به رویداد حضوری را در لینک زیر مطالعه کنید.

اشتراک‌گذاری رویداد

connectکانکت برای این رویداد فعال است

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

پنج‌شنبه ۱۴ اسفند

آشنایی مقدماتی با Reinforcement Learning

  • آنلاین
  • از ۲۵۰,۰۰۰ تومان
آواتارعلی قندی