رویداد به پایان رسیده است!
اولین کارگاه آموزشی طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن اندروید مقدماتی مشهد در تاریخ پنج‌شنبه ۹ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

اولین کارگاه آموزشی طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن اندروید مقدماتی مشهد

شروع:
شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۸ ۱۵:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۹ خرداد ۹۸ ۱۸:۰۰
مکان: مشهد
اولین کارگاه آموزشی طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن اندروید مقدماتی مشهد
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


 

 

اولین کارگاه آموزشی طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن اندروید مقدماتی مشهد
تبلت ها و موبایل های هوشمند (smart) هم مانند هر کامپیوتری دارای نرم افزارها و برنامه های کاربردی متنوع و مختلف هستند. در بازار نرم افزارهای موبایل و گوشی همراه، واژه ”اپلیکیشن” یا به طور مختصر App بیشتر از واژه نرم افزار جا افتاده است و این اصطلاح همان معنای نرم افزار کاربردی را می دهد که همان اپلیکیشن موبایل یا نرم افزار موبایل به آن گفته می شود.
اپلیکیشن‌ موبایل عبارت‌ است از از نرم افزارهایی که ارتباط مستقیم با پردازنده‎های سیستم عامل گوشی همراه دارند و مستقیماً درخواست‎های کاربران را انجام می‌دهند. اپلیکیشن ها در موبایل به صورت مستقیم دستوری را انجام می‌دهند که کاملاً برای کاربران ملموس و قابل رؤیت است. اگر بخواهیم در مورد اپلیکیشن موبایل مثالی را بزنیم باید بگوئیم به کلیه نرم افزارهای گوشی که کاربر توسط آنها به اجرای فرمانی در گوشی می پردازد اپلیکیشن نام دارد. برای مثال شما ممکن است برای فعالیت های مالی بسته به حساب بانکی خود ممکن است از اپلیکیشن موبایل بانک ملت، اپلیکیشن موبایل بانک پاسارگاد، اپلیکیشن موبایل بانک ملی، اپلیکیشن موبایل بانک سامان، اپلیکیشن موبایل بانک اقتصاد نوین، اپلیکیشن موبایل بانک سپه، اپلیکیشن موبایل بانک آینده و یا غیره استفاده کنید. و یا ممکن است شما در طول روز به استفاده از ابزارهای دیگری در گوشی همراه خود بپردازید. برای مثال ممکن است برای دنبال کردن رویدادهای ورزشی از اپلیکیشن موبایل شبکه سه استفاده کنید و یا برای دنبال کردن برنامه های تلویزیونی ممکن است از اپلیکیشن اندروید پخش زنده استفاده نمائید.
Android به زبان ساده سیستم عاملی است برای دستگاه های موبایل و گوشی های هوشمند که توسط بیش از 30 کمپانی معروف پشتیبانی می شود. اندروید اوپن سورس است و توسعه دهندگان می توانند با استفاده از Android SDK انواع اپلیکیشن اندروید را برای این سیستم عامل بنویسند. در واقع اندروید بستری را فراهم می کند تا برنامه نویسان اپلیکیشن اندروید بتوانند هرچه سریعتر و بهتر برنامه هایی بسازند که از تمام ویژگی های یک گوشی هوشمند استفاده کند. اندروید به معنای واقعی “ باز” (Open) است، یعنی برنامه نویس می تواند از تمام قدرت یک تلفن همراه استفاده کند. اندروید امکان استفاده از توابع داخلی گوشی موبایل همچون شماره گیری، فرستادن SMS یا استفاده از دوربین گوشی را به برنامه نویسان می دهد تا بتوانند اپلیکیشن اندروید قدرتمند و کاربردی برای کاربران بسازند.
اپلیکیشن اندروید چیست؟
اپلیکیشن اندروید یا همان نرم افزار موبایل اندروید ابزاری است که توسط آن کاربر می تواند فعالیت های مورد نیاز خود را بسته به کاربری این اپلیکیشن انجام دهد.

در اولین کارگاه آموزشی طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن اندروید  مقدماتی مشهد مباحث زیر به صورت عملی و کاربردی ارائه میشود:
مفاهیم اولیه مورد نیاز
برنامه نویسی مقدماتی
نصب و راه اندازی، معرفی محیط و المان ها
ساخت اولین پروژه
معرفی لایه ها، پروژه صفحه لاگین، معرفی صفحه کدنویسی
 آموزش type casting
تعریف رویداد کلیک،  آموزش پیغام ها و دیالوگ
 آموزش intent
 پروژه لاگین پیشرفته، کتابخانه Picasso
آموزش منوها، آموزش Navigation  منو، آموزش bottom navigation  آماده
آموزش list view
معرفی صفحه Manifest، خروجی گرفتن از برنامه signed apk
 

مدرس کارگاه آموزشی:
مهندس سبحان داروغه
 
با شرکت در اولین کارگاه آموزشی طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن اندروید مقدماتی مشهد می توانید علاوه بر طراحی اپلیکیشن برای کسب و کار خود، نیازهای سایر کسب و کارهای اینترنتی را برآورده سازید.

 

اولین کارگاه آموزشی طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن اندروید مشهد
زمان برگزاری: 21 و 24 و 26 اردیبهشت و 2 و 9 خرداد (21 و 24 اردیبهشت ساعت 17:30 الی 19 و 26 اردیبهشت و 2 و 9 خرداد ساعت 15 الی 18)
2 جلسه 1.5 ساعتی و 3 جلسه 3 ساعتی جمعاً 12 ساعت آموزش کاربردی
برگزارکننده کارگاه آموزشی: شرکت تعاونی مصرف کارکنان آموزش فنی و حرفه ای خراسان
مکان برگزاری: مشهد – میدان جمهوری اسلامی(تلویزیون)–مرکز آموزش هتلداری و گردشگری شهید آوینی مشهد
 

آدرس: مشهد میدان جمهوری اسلامی(تلویزیون)–مرکز آموزش هتلداری و گردشگری شهید آوینی مشهد