رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه عملی "فیلمسازی در سفر" توجه! ظرفيت كارگاه براى روز ١٧ اسفند تكميل شده است. اين ثبت نام براى كارگاه فوق العاده در روز ١٦ اسفند است. در تاریخ جمعه ۱۷ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه عملی "فیلمسازی در سفر" توجه! ظرفيت كارگاه براى روز ١٧ اسفند تكميل شده است. اين ثبت نام براى كارگاه فوق العاده در روز ١٦ اسفند است.

شروع:
جمعه ۱۷ اسفند ۹۷ ۱۰:۰۰
پایان:
جمعه ۱۷ اسفند ۹۷ ۱۹:۳۰
کارگاه عملی "فیلمسازی در سفر" توجه!  ظرفيت كارگاه براى روز ١٧ اسفند تكميل شده است. اين ثبت نام براى كارگاه فوق العاده در روز ١٦ اسفند است.
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

این رویداد چیست؟


لطفا قبل از ثبت نام توضیحات را تا انتها بخوانید و آنوقت اگر آن را برای خود مفید و مناسب یافتید اقدام به ثبت نام کنید. چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید با شماره ٨٨٠٣٢٦٦٧-٠٢١ با ما تماس بگیرید.

 

این رویداد نه یک سخنرانی است و نه یک کلاس تئوری. بلکه کارگاهی است تعاملی و کاربردی که طی آن در یک فضای مفرح عملا یاد می گیریم که چگونه با چیدن تصویرها در کنار هم، داستان سفرهایمان را به زبان تصویر روایت کنیم. برای خانواده و دوستان و بلکه همکاران و مشتریان.

 

این روزها تقریبا همه یک دوربین کوچک یا تلفن همراه هوشمند داریم که بتوانیم با آن فیلمبرداری کنیم. خیلی از ما از این امکانات برای ثبت کردن سفرهایمان استفاده می کنیم. اما لزوما همه ما این کار را به شکل درست انجام نمی دهیم. 

 

اولین کارگاه عملی یکروزه "فیلمسازی در سفر" در چهار محور کلیات فیلمسازی در سفر را به ما می آموزد و کمک می کند تا با استفاده از امکاناتی ساده و به کار گیری مهارت ها و ذوق خود، از سفرهایمان فیلم بسازیم. و نه صرفا ملغمه ای از نماهای نا پیوسته. 

 

محورهای کارگاه:

- سوژه یابی، تخیل و روایت خلاقانه از سفر (٢ ساعت)
- کارگردانی و بیان تصویری داستان سفر (٢ ساعت)
- فیلمبرداری و صدابرداری با امکانات ساده (٢ ساعت)
- تدوین؛ بازی با تصاویر و صداها (٢ ساعت)

 

از آنجا که یکی از بهترین روش های یادگیری از طریق مثال است، در این کارگاه برخی فیلم های سفر را نیز به عنوان نمونه های موفق مرور خواهیم کرد. 

 

کاغذ و قلم، دوربین یا موبایل با امکان فیلمبرداری، لپ تاپ (با نرم افزار نصب شده تدوین ویدئویی Filmora)، کابل انتقال تصویر از موبایل و دوربین به لپ تاپ و مقدار زیادی خلاقیت همراه داشته باشید. حافظه خالی، باطری پر و شارژر و پاور بانک برای موبایل و دوربین و لپ تاپ فراموش نشود.

 

چنانچه سفر کردن به همراه یک یا چند همسفر را به تنهایی سفر کردن ترجیح می دهید، از این کارگاه نیز در کنار آنها بیشتر لذت خواهید برد. پیشنهاد می کنیم باهم در این کارگاه شرکت کنید و آموخته هایتان را در سفر مشترک بعدی به کار ببندید تا هرکدام فیلم خودتان را از آن سفر بسازید و آنگاه باهم مقایسه کنید. تجربه جالبی خواهد بود. 

 

 


 

برنامه کارگاه

روز اول
عنوانشروعپایان
سوژه یابی، تخیل و روایت خلاقانه از سفر۱۰:۰۰۱۲:۰۰
تنفس و پذیرایی (توسط TS)۱۲:۰۰۱۲:۱۵
کارگردانی و بیان تصویری داستان سفر۱۲:۱۵۱۴:۱۵
ناهار (به عهده شرکت کننده)۱۴:۱۵۱۵:۱۵
فیلمبرداری و صدابرداری با امکانات ساده۱۵:۱۵۱۷:۱۵
تنفس و پذیرایی (توسط TS)۱۷:۱۵۱۷:۳۰
تدوین؛ بازی با تصاویر و صداها۱۷:۳۰۱۹:۳۰

برگزارکننده

Travel Shots
Travel Shots

گروه فیلمسازی-گردشگری Travel Shots، با پشتوانه علمی و اجرایی اعضای متخصص خود در حوزه های رسانه، فیلم و گردشگری، با ساخت فیلم و تولید محتوای ویدئویی، ضمن بازاریابی و تبلیغات برای کسب و کارها و مقاصد گردشگری به فرهنگ سازی در زمینه سفر و همچنین معرفی ایران به مخاطبان خود در داخل و خارج از کشور می پردازد.

مدرّس

مسیح شریف
مسیح شریف
مؤسس گروه فیلمسازی-گردشگری Travel Shots

مسیح شریف عضو پانل متخصصان گردشگری سازمان جهانی گردشگری ملل متحد و مشاور معاون گردشگری ایران در حوزه رسانه و دیپلماسی گردشگری کشور است. دانش آموخته اقتصاد گردشگری با پژوهش در فیلم توریسم از دانشگاه UIB اسپانیا، مدیریت از دانشکده ECO (سازمان همکاری های اقتصادی) و دانش آموخته انجمن سینمای جوانان ایران و دبیرستان البرز تهران. متخصص تقدیر شده مدیریت بازاریابی و تبلیغات و دیپلماسی عمومی با تخصص در برندینگ مقصد از طریق سینما و
گردشگری و فعالیت عملی به عنوان دیپلمات گردشگری، خبرنگار، عکاس و فیلمساز برنده جایزه. وی از جمله در ایران با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کانون سراسری انجمنهای صنفی راهنمایان گردشگری، سازمان توسعه تجارت، مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، بانک گردشگری و رسانه های مختلف و در جهان با آکادمی بین المللی مطالعات گردشگری و سازمان جهانی گردشگری ملل
متحد (UNWTO) در مادرید در برنامه های منطقه ای آسیا و اقیانوسیه، خاورمیانه و شبکه دانش گردشگری کار کرده است. مسیح شریف از جمله با موضوعات "گردشگری فیلم"، "گردشگری ادبی"، "تولید و مدیریت محتوا در گردشگری و مهمان نوازی"، "رسانه های اجتماعی در گردشگری و هتلداری"، "برندینگ در گردشگری"، "برندینگ ملی"، "گردشگری و دیپلماسی عمومی"، "دیپلماسی گردشگری" و "گردشگری خلاق و خلاقیت در گردشگری" برای مخاطبین در آمریکا، اسپانیا، ایران، پرتغال، تایوان، جمهوری چک و صربستان سخنرانی کرده است و در مقام عضو کمیته علمی، شورای سیاستگذاری، داور، مشاور و مدرس با بخشهای خصوصی، دولتی، دانشگاهی و مردم نهاد داخلی و خارجی همکاری می کند. وی در سال ٢٠١١ موسسه Tourism Leaders را درکشور اسپانیا با هدف پرورش رهبران آینده گردشگری و ارائه خدمات حرفه ای مبتنی بر دانش در سراسر جهان پایه گذاشت. گروه فیلمسازی-گردشگری Travel Shots زاییده
ایده های او برای ارتقای جایگاه جهانی ایران با استفاده از دو پتانسیل قابل توجه این کشور یعنی گردشگری و سینماست.

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
هیچ چی
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
- کاغذ و قلم - دوربین یا موبایل با امکان فیلمبرداری - لپ تاپ (با نرم افزار نصب شده تدوین ویدئویی Filmora) - کابل انتقال تصویر از موبایل و دوربین به لپ تاپ - حافظه خالی - باطری پر - شارژر و پاور بانک برای موبایل و دوربین و لپ تاپ - مقدار زیادی خلاقیت
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
بله

آدرس: تهران تهران، خیابان ولی عصر، ابتدای خیابان شهید مطهری، جنب هتل بزرگ تهران، خیابان منصور، پلاک ۸۹، زنگ ۲، طبقه سوم