کوچینگ گروهی تکاپو (تعویق‌اندازی - کمال‌گرایی - اهمال‌کاری - پویش)

شروع:
سه‌شنبه ۱۰ مهر ۹۷ ۱۶:۰۰
پایان:
سه‌شنبه ۱۰ مهر ۹۷ ۲۰:۰۰
کوچینگ گروهی تکاپو (تعویق‌اندازی - کمال‌گرایی - اهمال‌کاری - پویش)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

به تعویق اندازی

تصور کنید بعداز ظهر جمعه است و ساعت تیک‌تاک می‌کند. شما به‌حالت خشمگینانه، در حال تمام کردن یک‌کار تا قبل از ساعت 5 بعدازظهر هستید و مدام خودتان‌را لعنت می‌کنید که چرا زودتر آن‌را شروع نکردید.

چگونه این اتفاق می‌افتد؟ چه‌چیزی اشتباه پیش‌رفته است؟ چرا تمرکزتان‌را از دست دادید؟

خب، شما چندین ساعت قبل را به خواندن مجدد ایمیل‌ها و چک‌کردن رسانه‌های اجتماعی، آماده‌سازی یا تدارکات بیش‌از حد، قهوه یا چای نوشیدن و انجام وظایف دیگری که می‌توانستید در هفته آینده انجام دهید، صرف کردید.

به‌تعویق انداختن کارها، یک دام است که بسیاری از ما آن‌را تجربه کرده‌ایم. در واقع، طبق گفته‌های محقق بزرگ "Piers Steel" نود و پنج درصد از ما تا حدودی کارها را به‌تعویق می‌اندازیم. شاید فهمیدن این که «یک ایرادی وجود دارد» آسان باشد، اما ....

به‌تعویق انداختن، می‌تواند پتانسیل شما را محدود کند و مسیر شغلی شما را تضعیف کند. همچنین می‌تواند کار گروهی را مختل نماید، روحیه را کاهش دهد و حتی منجر به افسردگی و از دست دادن شغل شود. بنابراین، انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آن ضروری است.

آیا به‌تعویق انداختن کارها، همان تنبلی است؟


به‌تعویق انداختن کارها اغلب با تنبلی اشتباه گرفته می‌شود، اما آن‌ها بسیار متفاوت از هم هستند.

به‌تعویق انداختن کار، یک فرآیند فعّال و کنش‌گر است و شما خودتان انتخاب می‌کنید به‌جای یک‌کار که می‌دانید باید آن‌را انجام دهید، کار دیگری را انجام دهید. اما تنبلی نشان‌دهنده بی‌تفاوتی، عدم فعالیت و عدم‌تمایل فرد به انجام کار است.

به‌تعویق انداختن کار، معمولاً به‌معنای نادیده‌گرفتن نامطلوب یک‌کار، به‌نفع کار دیگری‌که لذت‌بخش‌تر و آسان‌تر است، می باشد.

اما این انگیزه و قصد، می‌تواند

چگونه بر به‌تعویق انداختن کارها غلبه کنیم؟

گام اول: تشخیص دادن اینکه شما کارها را به‌تعویق می‌اندازید

گام دوم: پیدا کردن دلایل به‌تعویق انداختن کارها

گام سوم: اتخاذ استراتژی‌های ضد به‌تعویق انداختن

ریشه به تعویق‌اندازی

به‌تعویق انداختن کارها، یک عادت و یک الگوی رفتاری عمیقا ریشه دار است. این بدان معنی است که شما احتمالاً نمی‌توانید یک شبه بر آن غلبه نمایید. عادات تنها زمانی که از آن‌ها اجتناب کنید، متوقف می‌شوند.

راه‌حل های مناسب

مطالعات نشان می دهند که بخشش خود و فراموش کردن، می‌تواند به شما کمک کند تا احساس مثبت بیشتری نسبت به خود و کاهش احتمال به‌تعویق انداختن کارها در آینده داشته باشید.

کارهایی که باید انجام دهید را یادداشت کنید و یک زمان مشخص برای انجام آن‌ها تعیین کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا کارهای خود را فعالانه انجام دهید.

اگر یک‌کار دشوار را به موقع انجام دادید، به خود پاداش دهید، مانند یک تکه کیک با قهوه از کافی شاپ مورد علاقه تان. همچنین مطئن شوید که همه چیز را به خوبی انجام داده اید و سپس از این احساس لذت ببرید.

فشار یک فرد دیگر به شما، کارساز است. این، یک اصل برای کمک کردن به خودتان است. اگر کسی را سراغ نداشتید، یک ابزار آنلاین مانند Procraster می‌تواند به شما کمک کند تا خودتان‌ را کنترل کنید یا به‌عبارتی دیگر بر خودتان نظارت داشته باشید.

در کوچینگ گروهی تکاپور چه خواهد گذشت؟

هر کسی پرسشنامه اهمالکاری خود را پر خواهد کرد و موانع خود را خواهد یافت.

اهمالکاری و به تعویق‌اندازی ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد و هر کس به یک دلیل به تعویق‌اندازی عادت کرده است.

آنچه کارگاه ما را متمایز می‌کند، رویکرد نوین ماست. ما به رویکرد "یادگیری" به جای آموزش معتقدیم. در کارگاه ما دو مسئول وجود دارد:

1- ارائه دهنده که موظف است مطلب را با تکیه بر منابع به روز ارائه دهد

2- یادگیرنده که بر اساس توانمندی‌ها و استعدادهایش، آنچه برایش کاربرد دارد را می‌گیرد.

بنابر این کارگاه‌های ما طوری تعریف می‌گردند که هر فراگیر بر اساس توانمندی‌ها و علایقش، آنچه برایش سودمند است را فراگیرد. در این رویکرد یادگیری بر اساس مثلث یادگیری "خدا" اتفاق می‌افتد. "خدا: خود، دیگری، استاد" در رویکرد "خدا" ارائه فقط متکی به ارائه دهنده نیست، بلکه هر فرد و دیگر شرکت‌کنندگان نیز در بروز یادگیری عمیق‌تر نقش ایفا می‌کنند.

اگر فردی کمال‌گرا هستید و کارهای مهمی وجود دارد که باید آن‌ها را به بهترین نحو انجام دهید - اگر به سادگی کارهای مهم را پشت گوش می‌اندازید - اگر نیاز به یک کلید برای ایجاد یک پویش در کارهای روزانه خود دارید در این کارگاه شرکت کنید

کوچینگ گروهی تکاپو به شما کمک می‌کند تا راه‌حل خود را بیابید

آدرس:تهران بزرگراه سئول، شهرک سئول (مقابل باشگاه انقلاب)، خیابان نسترن، کوچه دوم شرقی، انتهای کوچه، نبش اتوبان، پلاک2- طبقه اول