رویداد به پایان رسیده است!
اولین گام در استعداد یابی کودکان متفاوت در تاریخ یکشنبه ۲۹ تیر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
یک‌شنبه ۲۹ تیر ساعت ۱۵:۳۰

اولین گام در استعداد یابی کودکان متفاوت

  • ۳۹,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • توسعه فردی و خانواده
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


اولین گام در استعدادیابی کودکان متفاوت.

مادر و پدرهای عزیز آیا استعداد داشتن  در زمینه های مختلف ذاتی  است  یا  کسب کردنی؟

به نظر خیلی از روانشناسان  قبل از  برنامه ریزی  برای تربیت کودکان با نیازهای ویژه باید به این سوال جواب داد. اگر دنبال جواب درست و منطقی  به این سوال هستید حتما تو این رویداد شرکت کنید چون از حدود 95هزار ساعت زندگی کودک تا پایان 11سالگی،  فقط 5 هزارساعت در مدرسه و الباقی آن کودک با نیازهای ویژه در آغوش شما و لااقل در تماس مستقیم با شماست.

شما خانواده‌های عزیز بیشترین  دشواری و فشار را درنگهداری  فرزند دلبند خود تجربه می کنید متاسفانه در کشورما  سیستم های درمانی  کودکان با نیازهای ویژه ، نیازهای حمایتی شما خانواده ها را به طور کافی تامین نمی کنند، شما خانواده‌ها نیاز به جلسات آموزشی و حمایت روانی  و توانبخشی ویژه  دارید.  حمایت‌ها نباید تنها برکودک  متمرکز باشد باید برنامه های مشاوره‌ای، خانواده محور باشد  تا شما خانواده‌ها  را برای عملکرد مناسب و استعدادیابی  کودکان بانیازهای ویژه توانمند سازند.

همه‌ی ما مقصریم اگر در رابطه خود با کودکان متفاوت با تبعیض یا ترحم و... برخورد کنیم  چرا که  با اینکار سبب پایین آمدن مهارت‌های اجتماعی این افراد می شویم، این خود یکی از معضلات  بزرگ زندگی تحصیلی، شغلی کودکان با نیازهای ویژه‌ است که مانع شکوفایی استعدادهای نهفته  آنان می‌شود  ما در این جلسه قصد داریم  شما والدین عزیز را با نحوه‌ی صحیح ارتباط و تربیت و اولین گام استعدادیابی  کودکان با نیازهای ویژه آشنا کنیم تا کودکان دلبند شما نیز بتوانند استعدادهای  خدادادی  خود را شکوفا کنند.

والدین عزیز برای آموزش فرزندان دلبندتان سرمایه گذاری کنید تا نتیجه سرمایه گذاری خود را در آینده ببینید و به مستقل بودن کودکان خود کمک کنید کودکان شما به رابطه استثنایی با خانواده خود نیاز دارند تا بتوانند استعدادهای خدادادی خود در زمینه های مختلف هنری، ورزشی،  شغلی و... را شکوفا کنند.  کودکان بانیازهای ویژه تنها با آموزش با کیفیت و تلاش شما والدین عزیزمی‌توانند طعم استقلال و اعتماد به نفس و زندگی خوب را بچشند.

سخنرانان

ساینازمودت
ساینازمودت
دکتراتخصصی روانشناسی وآموزش کودکان استثنایی

دکتر سایناز مودت ، کارشناس ارشد روانشناسی کودکان استثنایی و دکترای تخصصی کودکان و نوجوانان ، دارای 10 سال سابقه ارایه خدمات مشاوره و روانشناسی همچنین آموزش کودکان و نوجوانان

دارای سوابق پژوهشی و آموزشی در زمینه روانشناسی کودکان و نوجوانان

متخصص و کارشناس گفتگوهای زنده رادیو ایران

نویسنده و ویراستار تخصصی کتب مربوط به کودکان استثنایی

نویسنده تخصصی نشریات و مجلات در زمینه کودک، نوجوان و خانواده

پژوهشگر در زمینه استعدادیابی

پژوهشگر در زمینه تاثیر روابط والدین بر رفتار کودک و نوجوانان

و محقق در تکنولوژی آموزشی با دستگاه های دیجیتالی روز جهان

برگزار کننده کلیه کارگاه های آموزشی ویژه والدین و کودکان در سراسر ایران

برگزارکنندگان

زهرا زارعی
زهرا زارعی
مدیر گروه خانواده توانمند
خانه نوآوری تعلیم وتربیت
خانه نوآوری تعلیم وتربیت

توضیحات


خانواده کودکان با نیازهای ویژه  معمولا درکلینیک‌های توانبخشی و کاردرمانی و مشاوره، مدرسه وانجمن ها و خیریه‌ها یکدیگر را پیدا می کنند و تجربیات خود را درحد توان  و زمان دراختیار یکدیگر قرارمی‌دهند ولی معمولا به دلیل کمبود وقت  و مشکلات رفت وآمد و... امکان تبادل تجربه به صورت مستمر وجود ندارد. برای خانواده‌های که درنقاط دور افتاده نیزهستند مشکلات بیشتر نیز خواهد بود.

کودکان با نیازهای ویژه اگر بخواهند مسیر پیشرفت و تکامل خود را طی کند و از پس مشکلات بربیایند باید خانواده‌ای توانمند، تکیه گاه آنها باشد تا بتوانند زندگی را به راحتی طی کنند. برای اینکار باید خانواده‌ها پیش از کودکان معلولشان آموزش ببینند تا بتوانند مسیر تربیت مناسب برای کودکانشان درنظر بگیرند وبتوانند فرزندشان را دراین مسیر همراهی  کنند.

 تیم خانواده توانمند به منظور کمک به خانواده های  کودکان با نیازهای ویژه درسراسرکشور، تصمیم گرفت از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مثل تلگرام واینستاگرام خدمات آموزشی ومشاوره ای خود به اشتراک بگدارد تا خانواده های عزیز به  راحتی بتوانند درمنزل با ترفندهای تربیتی وآموزشی  آشنا شوند و استعدادهای  نهفته  فرزندان خود را شکوفا  کنند.

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۶۱۸
اولین گام در استعدادیابی کودکان متفاوت

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
حضور برای تمام خانواده ها کودکان با نیازهای ویژه و مربیان ومعلمان و مشاوران آزاد است.
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
دفتر وقلم واینترنت پرسرعت
بلیت پرینت شود یا خیر؟
نیازی به پرینت بلیت نیست

برگزار‌کننده

آواتار

زهرا زارعی

گروه خانواده توانمند

رویداد های برگزارشده۱
رویداد های فعال۰