رویداد به پایان رسیده است!
ایدینو در تاریخ جمعه ۹ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
جمعه ۹ اسفند ساعت ۰۹:۰۰

ایدینو

  • از ۹۹,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


همه چیز از یک ایده شروع می‌شه.

این ایده‌های ما هستن که آینده ما را می‌سازند.

 

آیا می‌دونستید که اغلب افراد، منابع ارزشمند و گرانبهایی در اختیار دارند که میزان ارزش آن‌ها خیلی بیشتر از آنچه است که تصورش می‌کنند. پس چرا همه این افراد ثروت‌مند نیستند؟

 

ایده‌های ما دارایی‌های ما هستند و مانند سنگ طلایی که از معدن استخراج می‌شود بارزش‌اند، اما شما نمی‌توانید از این طلا استفاده کنید مگر اینکه آن را از دیگر ترکیبات سنگ جدا کنید، خالص کنید، بهش شکل بدید و با طرحی جدید و فوق‌العاده به نمایش درآوردید.

هر استارتاپ موفقی (مثل: دیجی کالا، اسنپ، تپسی، آپ و ‌‌‌...) از یک ایده شروع شده و شاید خیلی از افراد دیگری هم مثل صاحبان این برندها ایده همچین کاری را داشته‌اند ولی فقط تعداد افراد کمی هستند که به دنبال ایدشان می‌روند و آن‌ را عملی می‌کنند.

پس به عنوان نکته اول باید یادمان باشد که هیچوقت از پیگیری ایده‌هامون و عملی کردن اون‌ها نترسیم.

 

چطور باید یک ایده خوب پیدا کنیم و آن را پرورش بدیم؟

ایده‌ها پاسخی هستند برای مشکلات ما.

همه ما در اطرافمون مسائل و مشکلاتی رو مشاهده می‌کنیم که هر چه درک ما از محیط اطرفمون بهتر باشه و تحلیل بهتری از محیط اطرافمون داشته باشیم، به جواب‌های بهتر و کاملتری می‌رسیم.

 

حل مسئله و ایده‌پردازی چه اصولی میتونه داشته باشه و چه نیازی به یادگیری اون‌ها داریم؟

هر کدوم از این مشکلات موجود از یک جنس خاصی هستند و با مسائل ساده‌ای مثل یک معادله ریاضی متفاوت‌اند و این نیازهای ما از نوع مسائل پیچیده هستند و حل آن‌ها به راحتی دیگر چالش‌های زندگی نیست. ما تلاش می‌کنیم تا بتونیم در مواجهه با این مشکلات بهترین تصمیم‌ها را بگیریم.

‌اما برای حل مشکل، ما نیاز داریم تا با طی کردن مراحل اصولی حل مسئله مثل تحلیل محیط اطرافمون و درک نیاز‌های موجود، راهکارهایی ارائه دهیم و به پاسخ مناسبی برای مسئلمون برسیم.

برای پیدا کردن بهترین راهکار، باید در مرحله اول، پس از شناخت کامل مسئله، ایده‌پردازی کنیم و مشکلمون را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار دهیم و ایده‌های متفاوتی را برای حل آن ارائه بدیم‌. سپس با غربالگری ایده‌ها به نتیجه نهایی برای حل کردن مسئله دست پیدا می‌کنیم. 

هر کدام از این موضوع‌های مورد بحث، مثل حل مسئله و ایده‌پردازی و غربالگری ایده داری اصول و مراحل خاصی هستند که به ما کمک می‌کنند تا سریعتر به نتیجه مطلوب برسیم. خیلی از افراد بدون اطلاع از این اصول، اقدام به حل یک مسئله و ایده‌پردازی می‌کنند و در این مسیر متحمل ضررهایی می‌شوند.

این ضررها می‌توانند از نوع هزینه‌های مالی و از دست رفتن سرمایه باشد یا می‌توانند به صورت تلف شدن وقت فرد باشد که به هیچوجه قابل جبران نیست.

 

از این جهت تیم آموزش شرکت سورنا با برگزاری این رویداد و همچنین یکسری ایونت‌های مکمل در آینده، تلاش می‌کند تا به شما در این مسیر کمک کند. برای آشنایی بیشتر و فهمیدن اهمیت این موضوعات، مقدمات و توضیحاتی برای شما آوروه شده و در همایش ایدینو به صورت مفصل آموزش‌هایی داده می‌شود.

 

 

  • مهارت حل مسئله چیست و چه اهمیتی دارد؟

 

مهارت حل مسئله یک مهارت آگاهانه، هدفمند و منطقی برای رسیدن به بهترین راه حل ممکن می‌باشد.

مراحل فرآیند حل مسئله به صورت گام به گام به ما کمک می کند تا به روشی علمی و در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه برسیم و یک راه حل بهینه را برای مسئله پیش رو انتخاب کنیم. فردی که مهارت حل مسئله دارد، می‌تواند به راحتی با مشکلات زندگی مواجه شود و به روشی درست و کارآمد، آن‌ها را حل کند. افرادی که مهارت حل مسئله ضعیفی دارند، در برخورد با مشکلات دچار شکست شده و در رویارویی با موانع مختلف زندگی احساس ناکامی خواهند کرد و تبدیل به افرادی پرخاشگر خواهند شد یا این که مشکل را رها کرده و گوشه گیر می‌شوند.

 

اگر می خواهید در برخورد با چالش‌های زندگی، موفق شوید کسب مهارت حل مسئله اولین گام برای شروع است.

 

و اما ما با هم مباحث زیر رو تمرین می‌کنیم:

 

+ ویژگی‌های ایده پردازی

+ ادبیات ایده پردازی

+ منابعی که ممکن است از آن‌ها ایده خوبی به‌دست بیاد.

+ معیارهای خلاق بودن ایده

+ شاخص‌های کارایی ایده

+ بررسی ایده‌های فردی و گروهی

+ خلاقیت و راه‌های رسیدن به تفکر خلاق

+روش طراحی و غربال ایده

+ تکنیک‌های مختلف ایده‌پردازی

سخنرانان

مهندس محسن مولایی‌نسب
مهندس محسن مولایی‌نسب
مشاور کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار های جدید و بنیانگذار شتابدهنده پرش

برگزارکنندگان

شرکت سورنا
شرکت سورنا

شرکت سورنا با هدف آموزش و ارتقای مهارت‌های افراد در حوزه سلامت و همچنین با مشاوره و آموزش مهارت‌های مارکتینگ و فروش به شرکت‌های تولیدکننده محصولات سلامت‌محور و فعال در این حوزه، گامی در جهت ارتقای سطح کیفیت سلامت مردم بردارد.

برگزار‌کننده

آواتار

SURENA Academy

تیم آموزش شرکت سورنا با هدف ارتقای مهارت‌های ورود به کسب و کارهای حوزه سلامت  اقدام به برگزاری رویدادها و همایش‌های مربوط به این حوزه می‌کند.

رویداد های برگزارشده۷
  • شروع: جمعه ۹ اسفند ساعت ۰۹:۰۰
  • پایان: جمعه ۹ اسفند ساعت ۱۵:۰۰

آدرس: تهران تهران‏، بزرگراه شهید لشکری (جاده مخصوص کرج) نبش خیابان شهید آزمون‌نیا،‌ پلاک 31