رویداد به پایان رسیده است!
ایونت بازی نقش آفرینی Fate در تاریخدوشنبه ۲۹ بهمنبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

ایونت بازی نقش آفرینی Fate

شروع:
دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷ ۲۰:۰۰
پایان:
دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷ ۲۳:۰۰
ایونت بازی نقش آفرینی Fate
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

بازی های نقش آفرینی دسته ی پر طرفداری از بازی های رومیزی هستند. این بازی ها فرصتی را برای چند بازیکن فراهم می کنند تا دور هم بنشینند و در دنیایی خیالی ماجراجویی کنند. اما قبل از شروع باید تصمیم بگیرند که می خوان از چه مجموعه ای از قوانین استفاده کنند. قراره چطوری شخصیت شون رو خلق کنند و ارتقا بدن؟ جنگ ها چطوری رخ می دن؟ و به طور کل بازیکن ها چطوری می تونن دنیای خیالی خودشون رو ساخته و باهاش ارتباط برقرار کنن؟ بعضی ها به سراغ مجموعه ی شناخته شده ی Dungeon & Dragons می رن، بعضی ها سراغ چیزهایی مثل Role Master یا Pathfinder میرن. اما تعداد این سیستم ها خیلی بیشتر از این حرفاست و طی سال های اخیر زیادتر هم شدن.

 FATE یک سیستم یا مجموعه قوانین برای بازی های نقش آفرینیه، نسل چهارم این سیستم در سال 2013 به بازار ارائه شد و با استقبال شدید طرفدارهای بازی های RPG  مواجه شد. تا امروز صدها و بلکه هزاران سناریو، دنیا، مجموعه قوانین الحاقی و شخصیت های جدید برای این سیستم ارایه شده.

اما ویژگی های این سیستم چیه؟ اول اینکه ساده است. قوانین اصلی این سیستم نسبت به نمونه های مشابه خیلی کم اند. این ویژگی باعث میشه FATE یکی از بهترین انتخاب ها برای علاقمندان تازه وارد بازی های نقش آفرینی به شمار بیاد.

دوم اینکه سریعه. همه چی در این سیستم سریع رخ میده، از خلق شخصیت ها گرفته تا روند کلی بازی پس اگه زمان زیادی هم برای محاسبات پیچیده و رجوع به دفترچه های راهنما ندارید، این سیستم انتخاب خوبی خواهد بود.

سوم اینکه در این سیستم به جای تاس های چند وجهی از تاس های Fudge استفاده میکنید. تاس های فاج مثل تاس های 6 وجهی معمولی اند، اما به جای اعداد یک تا شش، روشون یه سری بعلاوه و منها وجود داره.

و چهارم اینکه باحاله. تو این سیستم دست بازیکن ها بازه تا شخصیت های خیلی خاصی رو شکل بدن. خبری از کلاس برای شخصیت ها نیست. پس اگه میخواید یک جنگجو که هکر خوبیه اما دستی هم در مخفی کاری داره خلق کنید به پیش.

آدرس:تهران کریمخان ـ سنایی ـ کوچه سوم ـ پلاک 4