رویداد به پایان رسیده است!
بازآفرینی نقشۀ راه شغلی در تاریخ جمعه ۸ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۷ آذر ساعت ۰۸:۴۵

بازآفرینی نقشۀ راه شغلی

 • رایگان
 • زنجان
 • توسعه فردی و خانواده
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

دربارۀ کارگاه


❓ می‌دونی از کار و زندگی‌ت دقیقاً چی می‌خوای؟

اگه جوابت مثبته، نیاز چندانی به شرکت در این کارگاه نداری. ?

 

⏳ ما بخش عمده‌ای از ساعات بیداری‌مون رو صرف کار می‌کنیم؛ چه صاحب یه کسب‌وکار باشیم، چه در استخدام یه کسب‌وکار و چه پروژه‌ای یا ساعتی کار کنیم.

 

? اما گه‌گاهی از خودمون می‌پرسیم:

واقعاً این کاریه که دلم می‌خواد انجام بدم؟

از اینکه بهترین ساعاتِ روز و بیشترین زمان از سال‌های جوانی رو دارم صرف انجام این کار می‌کنم، خوشحالم؟

اگه هیچ اجبار و محدودیتی نبود، همین کار رو می‌کردم؟

حتماً هستند کسایی که وقتی کار می‌کنن، دارند تفریح می‌کنن! برای من چه حرفه یا شغلی، حکم تفریح داره؟

 

❓ اصلاً راهی وجود داره که همین‌جا، توی این آشفته‌بازار که گاهی فقط بقا مهم می‌شه، من مشغول کاری بشم که از انجامش خسته نشم و «کِیف کنم»؟

 

? ما معتقدیم «چنین اتفاقی، محال نیست».

اگه بتونیم شناخت دقیق‌تری از خودمون و محیط اطراف‌مون به دست بیاریم و اگه روشی داشته باشیم تا بین «اون‌چه هستیم» و «اون‌چه می‌خوایم و می‌تونیم انجام بدیم» تناسبی برقرار کنیم، ممکنه بتونیم حرفۀ خودمون رو طوری بازآفرینی کنیم که منجر به رضایت بیشتری بشه.

 

?  در کارگاه «بازآفرینی نقشۀ راه شغلی» روش‌های ساده و کارآمدی برای این کار، معرفی خواهند شد؛ ۱۶ تمرین و گام عملی که اگه صادقانه و دقیق انجام‌شون بدیم، به ما کمک می‌کنن درک درست‌تری از وضع فعلی خودمون پیدا کنیم، بفهمیم چی رضایتمندی ما رو کم یا زیاد می‌کنه و بتونیم طرحی برای آیندۀ کار و زندگی خودمون ترسیم کنیم که هم مطلوب باشه و هم دست‌یافتنی.

 

? توی این کارگاه، خبری از سخنرانی‌های انگیزشی، قانون جذب، تکنیک‌های تضمینی موفقیت و این‌طور مفاهیم نیست؛ اساساً تضمینی وجود نداره. همه‌چیز به شوق و خواست خود ما برمی‌گرده و بس، معجزه‌ای در کار نیست.

 

? اینجا تلاش می‌کنیم واقعیت‌ها رو بهتر درک کنیم و واقع‌بینانه قدم‌های معقولی برای بهبود حال‌مون در کار و زندگی برداریم.


سرفصل‌های کارگاه


 • شناخت تفکر مبتنی‌بر مدل کسب‌وکار
 • شناخت ابزار طراحی مدل کسب‌وکار فردی
 • شناخت مهارت‌ها، توانمندی‌ها و ویژگی‌های شخصیتی
 • کشف مقصود و مأموریت‌مان در زندگی
 • بازآفرینی مسیر حرفه‌ای، برپایۀ مدل کسب‌وکار فردی
 • اقدام عملی برای ارزش‌گذاری و به‌کارگیری مدل کسب‌وکار فردی

مربی کارگاه

سعید شاوردی
سعید شاوردی
مشاور استراتژی کسب‌وکار؛ رهنما | مدیر سابق مرکز نوآوری؛ دیجی‌کالا

دربارۀ مربی


تحصیلات دانشگاهی سعید «کارشناسیِ مهندسی کامپیوتر با گرایش نرم‌افزار» و «MBA با گرایش مدیریت استراتژیک» هست. از سال ۱۳۸۱ مسیر کاری‌ش رو با طراحی گرافیک کامپیوتری آغاز کرد؛ هم‌زمان با تحصیل در دانشگاه، تدریس و فعالیت‌های اجرایی رو در حوزۀ IT به‌ویژه شبکه‌های کامپیوتری، پی گرفت. دورۀ سربازی رو در وزارت تعاون به‌عنوان مسئول دبیرخانه، شبکه و بعد واحد آموزش، گذروند و با ادبیات و سازکارهای دولتی، آشنا شد. بیش از سه سال مدرس سازمان فنی‌وحرفه‌ای بود و هم‌زمان، در زمینۀ پژوهش و تولید محتوا در حوزۀ مدیریت نوآوری فعالیت کرد. بر پایۀ همین تجربیات، در تابستون ۱۳۹۳ پیشنهاد ایجاد «مرکز نوآوری» رو به بزرگ‌ترین کسب‌وکار اینترنتی ایران ارائه کرد و اجرای اون رو بر عهده گرفت؛ او بیش از سه سال مدیریت مرکز نوآوری دیجی‌کالا رو بر عهده داشت. فراخوان نگاهی به فردا، راه‌اندازی فروشگاه «جعبه‌باز» دیجی‌کالا، فراخوان هایکوکتاب، نخستین مسابقۀ ربات‌های پرندۀ حمل کالا و چالش طراحی بسته‌بندی دیجی‌کالا، از مهم‌ترین فعالیت‌های مرکز نوآوری دیجی‌کالا هستن که با هدایت سعید، طراحی و اجرا شده‌ن. در پاییز ۱۳۹۶، نقشۀ راه شغلی تازه‌ای رو برای خودش ترسیم کرد و با پیوستن به شرکت رهنما، فعالیت در حوزۀ مشاورۀ «مدیریت استراتژیک» رو شروع کرد. امروز در کنار همکاری با مجموعۀ رهنما، خدمات مشاوره در زمینۀ راه‌اندازی و توسعۀ کسب‌وکارها رو به شرکت‌ها، به‌ویژه تیم‌های استارت‌آپی، ارائه می‌ده. سعید حاصل این تجربه‌ها رو در قالب کارگاه‌های کاربردی با موضوع‌هایی مثل «روش‌های کشف و حل مسئله»، «ارزیابی و انتخاب ایده‌ها»، «مدیریت نوآوری و نوآوریِ باز»، «مهارت‌های بازخورد مؤثر»، «مهارت‌های ارائـۀ مؤثر» و «بازآفرینی نقشۀ راه شغلی» با علاقه‌مندان به اشتراک گذاشته؛ چون باور داره که مأموریت و مقصودش از زندگی، «کمک به آدم‌ها برای تبدیل‌شدن به نسخۀ بهتری از خودشونه».


از زبان شرکت‌کنندگان در کارگاه‌های پیشین


نازنین سلیمانیان:

این کارگاه یکی از بهترین کارگاه‌های تأثیرگذاری بود که برای شناخت هرچه بهتر خود و برای انتخاب هرچه درست‌ترِ حرفه‌ای که در آیندۀ نزدیک برای خود مدنظر خواهیم گرفت، کمک خیلی زیادی کرد.

اولین و مهم‌ترین ویژگی خوبی که این کارگاه داشت، داشتن مدرسی توانمند، مسلط و باتجربه بود که کتاب بسیار مناسبی رو هم برای آموزش در نظر گرفته بود. او با زبان و مثال‌های خیلی شفاف و عینی کلاس را پیش می‌برد و دیگران را خیلی راحت و حرفه‌ای مجذوب کلاس خود می‌کرد.

بهترین قسمت هم انجام‌دادن تک‌تک تمرین‌ها در خودِ کلاس بود که یک‌جا در اختیار همۀ شرکت‌کنندگان قرار گرفته بود. بعد از انجام هر تمرین، هر کس به دلخواه می‌توانست جواب خود را با بقیه به اشتراک بگذارد و این‌گونه دیگران با جواب‌ها و تجربیات خیلی متنوع آشنا می‌شدند.

 

الناز سوهانی:

اولین چیزی که راجع به این کارگاه می‌تونم بگم این هست که، برای آموزش مفاهیم آن زمان نسبتاً زیادی صرف شد و این باعث شد که فقط به کلیات نگذره و در مفاهیم عمیق بشیم و کاربردی‌شون بکنیم. استاد در انتقال این مفاهیم بسیار موفق بودند و تجربیات خودشون دراین‌زمینه رو به‌خوبی به ما آموختند‌.

دومین نکته، وجود تعامل بین استاد و شرکت‌کنندگان بود. من به‌شخصه دوست داشتم که در صحبت‌ها شرکت کنم و فعالیت کنم؛ اگر چه در بقیۀ کارگاه‌ها هم تعامل بین استاد و شرکت‌کننده‌ها هست، اما فعالیت‌ها در این کارگاه جذاب‌تر بود و استاد به شرکت‌کنندگان کمک می‌کرد و این حسِ همراهی‌کردن خیلی خوب بود.

نکتۀ سوم اینکه کارگاه، این انگیزه رو در من ایجاد کرد که بیشتر خودم رو بشناسم؛ نسبت‌به بقیه کارگاه‌ها دراین‌زمینه خیلی خیلی بهتر عمل کرد.

و در آخر، این کارگاه برای من تموم نشده. چیزهایی که در اون یاد گرفتم و کتاب اون، سال ها کنار من خواهد بود و با افزایش تجربه‌هام و شناخت بهترِ خودم، تمرین‌های کتاب رو به‌روز خواهم کرد و همیشه برای من کاربردی خواهند بود.

 

آرزو نصیری:

با شرکت در این کارگاه می‌تونید همزمان، از خلاصۀ یک کتاب مفید و معتبر و تجربیات یک فرد استراتژیست و خوش‌فکر، برای بررسی دقیق وضعیت فعلیِ حرفه‌ای‌تون با شرایط ایدئالی که در نظر دارید، سود ببرید.

 

وحید مطیعیان:

بهار امسال بود که در این کارگاه شرکت کردم. شناختی از کارگاه نداشتم ولی به‌مرور متوجه شدم که هدف اصلی، خودشناسی است؛ اینکه متوجه شویم در چه جایگاه و چه شغلی خوشحال خواهیم بود. من از حضور در شغل خودم خوشحال بودم و تا حدودی دلایل این رضایت درونی برایم روشن بود. ولی حضور در این کارگاه باعث شد تا به گذشتۀ خودم، تصمیم‌هایی که اتخاذ کردم و لحظات شادی و غمی که تجربه کردم، عمیق‌تر فکر کنم. چون شناخت مناسب نسبت‌به چرایی هر کدام از تصمیم‌ها و وقایع، به ما کمک می‌کند تا بدون ترس به گذشته نگاه کنیم و تصویر واضح‌تری از آینده بسازیم.

 

سمانه مرادی‌کیان:

کارگاه بسیار عالی هست. من بعد از شرکت توی این کارگاه یاد گرفتم که چطور سیستماتیک در مورد کارم فکر کنم و تلاش کنم تا بهبودش بدم.


چند نکتۀ کوچک


 • بخش عمده‌ای از شهریۀ کارگاه، صرف خرید کتاب و اقلام لازم برای انجام تمرین‌ها می‌شه که در طول برگزاری کارگاه تقدیم‌تون خواهد شد.
 • در بازه‌های استراحت، با میان‌وعده‌های ساده و همچنین ناهار از شما پذیرایی خواهد شد.
 • ظرفیت این کارگاه محدود هست.

زمان‌بندی

روز اول
جمعه
عنوانشروعپایان
بخش نخست کارگاه۸:۴۵۱۸:۰۰
عنوانشروعپایان
بخش دوم کارگاه۸:۴۵۱۸:۰۰

آدرس

زنجان خیابان سعدی وسط، مرکز خرید شهر راز، طبقه سوم، مرکز نوآوری پارک علم‌و‌فناوری استان زنجان.

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

مرکز نوآوری پارک علم و فناوری استان زنجان

رویداد های برگزارشده۱۳
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۳۰ نفر