رویداد به پایان رسیده است!
بازی مذاکره در تاریخ پنج‌شنبه ۲۳ آبان به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۲۳ آبان ساعت ۱۴:۰۰

بازی مذاکره

  • رایگان
  • تهران
  • توسعه فردی و خانواده
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

بیاید یه کم بازی کنیم!


وقتی خودتو وسط یه ماجرا ببینی با کلی بار که روی دوشت گذاشته شده روی تک تک تصمیماتت فکر می کنی، برای هر انتخابت مشورت و تحقیق می کنی و مهم تر از همه اینکه <<یاد میگیری>>... <<تجربه میکنی>>.
روشنا از بین موضاعتی که هر شخص موفق باید بهشون مسلط باشه دست روی مهمترین هاش میگذاره و سعی میکنه شما رو وسط یه ماجرای واقعی و شبیه سازی شده بندازه، جایی که بهتر از هر کلاس درسی مطالب رو یاد بگیرید اون هم از خودتون نه هیچ معلم و مربی دیگه ای!
کارگاه مذاکره روشنا یکی از کارگاه های پایه ی مدرسه روشنا وابسته به پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه شریفه که این بار با همکاری کافه یوتی در دانشگاه تهران برگزار میشه.


اهمیت مذاکره به عنوان یک مهارت عمومی برای همه


می‌توان گفت که اهمیت مهارت‌های عمومی و نرم (Soft Skill) برای هر فرد و در هر موقعیتی پوشیده نیست. گرچه که در موقعیت‌های مختلف و به فراخور کار هر فرد، میزان اهمیت و کاربرد این مهارت‌ها متفاوت است اما می‌توان نتیجه گرفت که در یک سطح عمومی همه افراد به این مهارت‌ها برای انجام امور روزمره خود نیاز دارند. در این بین مهارت مذاکره و متقاعدسازی را می‌توان یکی از مهم‌ترین مهارت‌های عمومی بشمار آورد.

همه ما روزانه در معرض چالش‌هایی هستیم که نیاز داریم با دیگران وارد گفتگو شویم و به‌ نحوی می‌توان گفت در اجتماع انسانی بیشتر کارها به‌نحوی بوسیله ارتباط میان انسان‌ها پیش می‌روند. بدین‌منظور لازم است مواردی چون درک منافع ذی‌نفعان مختلف یک مساله و هنر گفتگو و متقاعدسازی را فرا گرفت.


شبیه ساز مذاکره و نحوه کارکرد آن


یکی از مدل‌های جذاب و موفق در دنیا برای آموزش مهارت‌های مختلف فردی برگزاری چالش/مسابقه است. این روش را می‌توان برای آموزش مهارت‌های مذاکراتی نیز به کار برد. مشهورترین چالش مذاکره‌ای دنیا که در سطح دانشجویی برگزار می‌شود مسابقات The Negotiation Challenge است که گروه های زیادی از دانشگاه های مختلف جهان در آن شرکت می کنند. معمولا گروه هایی که در این چالش ها شرکت می کنند کسانی هستند که در دروس دانشگاهی خود دروس مربوط به اصول مذاکره را گذرانده اند (غالبا دانشجویانی از رشته های حقوق، مدیریت و اقتصاد). اما محظوریتی برای شرکت سایر گروه ها در مسابقه نیست. تفاوت عمده این روش با روش قبلی موضوع آموزش است.

در این روش زمان مجزایی برای آموزش در نظر گرفته نمی شود و شرکت کنندگان با استفاده از معلومات قبلی خود و نکاتی که خودشان در طول برگزاری مذاکره فرا می گیرند باید فرایند مذاکره را تا رسیدن به نتیجه مطلوب در مذاکره پیش ببرند.


سرفصل کارگاه


تمرکز اصلی این کارگاه که می‌توان آن را مقدمه‌ای بر کارگاه‌های آموزشی مدرسه نوآوری اجتماعی روشنا دانست، بر روی شبیه‌سازی یک مذاکره واقعی با موضوع خرید و فروش یک کالا همچون اتومبیل است. در این کارگاه مخاطبین تجربه یک مذاکره واقعی با دو ذی نفع مختلف را خواهند داشت و پس از این کارگاه بینش شفاف‌تری پیرامون مواردی چون تضاد منافع در یک مذاکره و راهکارهای حل مساله با توجه به آن را پیدا خواهند کرد. در حین برگزاری کارگاه نکات عمومی یک مذاکره توسط تسهیلگران متناسب با نحوه پیشبرد مذاکرات به مخاطبین ارائه خواهد شد.


مخاطبان کارگاه


مخاطبین کارگاه بازی مذاکره با توجه به تاکید بیشتر بر استفاده از بازی در آموزش جوانان در سنین ۱۸ الی ۳۵ سال خواهند بود. رشته تحصیلی افراد شرکت‌کننده در انجام این بازی تاثیری نخواهد داشت و چون این کارگاه به صورت عمومی برگزار می شود، می‌تواند گستره وسیعی از مخاطبین را در بر بگیرد.

برگزارکنندگان

مدرسه روشنای دانشگاه شریف
مدرسه روشنای دانشگاه شریف
کافه یوتی دانشگاه تهران
کافه یوتی دانشگاه تهران

آدرس

تهران تهران، میدان انقلاب، خیابان انقلاب، خیابان 16 آذر، نرسیده به خیابان ادوارد براون، باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران، کافه یوتی

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

کافه یوتی

کافه دانشگاه تهران

رویداد های برگزارشده۱
رویداد های فعال۰