رویداد به پایان رسیده است!
باشگاه کارآفرینی کانو در تاریخ یکشنبه ۳ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

باشگاه کارآفرینی کانو

شروع:
یک‌شنبه ۳ شهریور ۹۸ ۱۶:۰۰
پایان:
یک‌شنبه ۳ شهریور ۹۸ ۱۹:۰۰
 باشگاه کارآفرینی کانو
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

برگزارکنندگان

باشگاه کارآفرینی کانو
باشگاه کارآفرینی کانو
مرکز کارآفرینی نوآوران ارزش و توسعه
مرکز کارآفرینی نوآوران ارزش و توسعه

توضیحات


این روزها پیشرفت فناوری‎های نوین و تغییر در سبک زندگی منجر به تغییر در شغل افراد شده است ؛تا حدی که استخدام دائمی  در شرکت‎ها و سازمان‌ها تقریبا از بین رفته است.از طرف دیگر با وجود فرصت‎های مختلف کسب وکار و کارآفرینی در صنایع ُمختلف نیازمند انسان‌های توانا و با قابلیت‌های کارآفرینانه هستیم.بدین ترتیب عنوان آموزش کارآفرینی در نوجوانان که اینده سازان کشور هستند مطرح می‌شود.

یکی از عوامل بیکاری به‌ویژه در بین دانش‌آموختگان، مطابقت نداشتن مدارک تحصیلی و علایق فارغ‌التحصیلان با اشتغال موجود در جامعه است. پرورش و آموزش نیروی کار با توجه به نیاز جامعه به‌عنوان یک ضرورت باید مدنظر قرار گیرد. بدلیل وجود این‌گونه مشکلات لزوم ایجاد باشگاههای کارآفرینی بیش از ‍پیش احساس میشود.

باشگاه کارآفرینان نوجوان :

باشگاه کارآفرین نوجوان، باشگاهی است با هدف تربیت نسل بعدی کارآفرینان کشور.تاسیس این باشگاه توسط «دفترتوسعه کارآفرینی»وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی، باهمکاری اساتیددانشگاه تهران و شریف ومشارکت سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور ووزارت آموزش وپرورش،جهت پرورش«کارآفرینان نوآوروخلاق»مطرح و اجرایی گردیده است.

محیطی گرم و صمیمی که ضمن برقراری ارتباط دوستانه و تعاملی با نوجوانان به آموزش مهارت های کارآفرینی می پردازد. مدت آموزش ۱۸ ماه است و پس از اردوی اولیه، آموزش ها به طور متناوب ادامه یافته و پیشرفت دانش آموزان رصد میگردد.
مخاطبان : نوجوانان دختر و پسر در رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال و ۱۶ تا ۱۸ سال
گروه: هر۷ الی ۸ دانش آموز یک گروه را تشکیل می دهند.
اهداف :
• توانمندسازی دانش آموزان در جهت دستیابی به تجربه عملی کارآفرینی در مقیاس کوچک
• کمک به دانش آموزان جهت تقویت باور نسبت به خود و کشف و واکاوی خلاقیت خود از طریق کوشش و خطا
• بهبود مهارت های اساسی مانند: تصمیم گیری، توانایی کار گروهی، حل مساله و شبکه سازی
• تقویت نگرش کارآفرینانه نوجوانان و افزایش خلاقیت و نوآوری، عزت نفس، میل به موفقیت
• تغییر روش های تدریس متناسب با مبانی کارآفرینی با هدف افزایش توانایی های کارآفرینانه دانش آموزان
• آشنا نمودن اولیای دانش آموزان با مباحث کارآفرینی به منظور تربیت کودکان و نوجوانان در محیط خانواده برای افزایش توانایی های کارآفرینانه آنان

ویژگی های باشگاه:
• فعالیت در باشگاه کارآفرینان نوجوان به مدت 18 می باشد که در ابتدا با یک اردوی دو روزه شبانه روزی شروع و پس از آن دانش آموزان هر دو تا سه هفته یکبار در مکانی که از سوی باشگاه اعلام می گردد گرد هم آمده و به یادگیری مهارت های کارآفرینی می پردازند
• نوجوانان و جوانان در دو گروه سنی ۱۵-۱۲ سال و ۱۸-۱۶ سال در این دوره شرکت می نمایند.
•اردوی آموزشی به صورت مجزا ویژه دانش آموزان دختر و پسر برگزار می شود و مربیان خانم ویژه اردوی دختران و مربیان آقا ویژه اردوی پسران در نظر گرفته می شود.
• قبل از اردوی دو روزه والدین دانش آموز در جلسه توجیهی با روند برگزاری دوره آشنا خواهند شد.

• این دوره فراگیر محور و بر پایه فعالیت های فردی و جمعی تدوین گردیده و توسط اساتید کارآفرینی شهرستانی و کشوری کشور اجرا می گردد.
• آموزش بر پایه فعالیت هایی شامل ورزش های ذهنی، تمرین های انگیزشی و خلاق، حل معما، ارائه مباحث توسط فراگیران و یادگیری در خلال داستان های افراد موفق، بازدید از صنایع و کسب و کارهای موفق و ورزش صورت می گیرد.

هدف ما از تاسیس این باشگاه تربیت نیروهای خلاق، کارآفرین، ماهر، متعهد، مسئولیت‌پذیر، آینده‌نگر و آماده ورود به زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی براساس معیارهای تربیتی نوین است.

تقویت روحیه خودباوری و اعتمادبه‌نفس در نوجوانان، جزء مهم‌ترین سرفصل‌های آموزشی در این دوره های کارآفرینی است. همچنین کاهش نظارت‌های کنترلی و به‌جای آن افزایش نظارت‌های مشاوره‌ای را در دستور کار قرار داده ایم. موضوع تفویض اختیار و مسئولیت‌ دادن به نوجوانان در جهت بالا بردن روحیه مسئولیت‌پذیری انجام می‌شود. آمایش سرزمین را در دستور کار این دوره داریم تا بر اساس نیاز جامعه و نیاز‌سنجی بازار کار به دانش‌آموزان، مهارت آموزش ‌دهیم. با توجه به این‌که نیاز به یک تیم قوی مشاوره وجود دارد یکی از مهم‌ترین چشم‌انداز‌ها و اهدافی که این باشگاه برای خود تعریف کرده است، ارائه مشاوره به دانش‌آموزان و خانواده‌ها و بازار کار کشور است.

یکی از مشکلاتی که دانش‌آموزان با آن روبه‌رو هستند نداشتن مهارت‌های کار گروهیو تیمی است. ما هنوز نتوانسته‌ایم کار گروهی را به بچه‌ها آموزش ‌دهیم و این موضوع یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که باید به‌عنوان یک برنامه در دستور کار داشته باشیم. افزایش مهارت‌های اجتماعی به‌عنوان یک اولویت در این باشگاه موردتوجه قرار گرفته و برای آن برنامه‌ریزی‌شده است. مهارت‌های اجتماعی، اخلاق کارآفرینانه، تعهد و ترویج فرهنگ برنامه‌ریزی دانش‌آموزان جزء برنامه‌های ماست. افزایش انگیزه و امید به اینده  در بین دانش‌آموزان و خانواده‌ها یکی از نکاتی است که باید به آن توجه شود.

ثروت‌آفرینی به دنبال ارزش‌آفرینی ایجاد می‌شود:

قرار نیست در این باشگاه مهارت‌آموزی کنیم و شغل ایجاد کنیم. قرار است در این دوره شیوه تفکر و نگرش کارآفرینی برای عبور از بحران‌ها را آموزش دهیم.

باشگاه کارافرینان نوجوان به عنوان یک ضرورت ملی:

جمع بندی مطالعات بسیار مهم در حوزه توسعه نشان میدهد که کارافرینان نوآور و خط شکن ، تنها کسانی خواهند بود که می توانند موجب توسعه کشور های توسعه نیافته شوند.این مطالعات کارافرین را خالق بنگاه جدیدی می دانند که با خارج شدن از رویه های روتین و عامه فهم و بکار گیری الگوهای جدید و نواورانه ، علیرغم مقاومت شدید محیط و خرد رایج ، به بازار ورود کرده و اقدام به حذف بنگاههای حافظ وضع موجود و کمتر نواورانه میکند و با این اقدام خود ( که به تخریب خلاق نیز مشهور است) منجر به رشد اقتصادی می شود.با توجه به این موضوع کارافرینی و نواوری تفاوت زیادی با تاسیس صرف یک بنگاه جدید دارد و از همین رو ، اموزشهای بستر ساز ان نیز تفاوتهای زیادی با سایر اموزشهای رایج در سطح کشور ، چه در سطح اموزش و پرورش (که غالبا مبتنی بر حفظیات و کسب نمره است و چه در سطح دانشگاهها دارد.

در نهایت جمع بندی این مطالعات نشان می دهد که یک فرد برای تبدیل شدن به یک کارافرین نواور ، نیاز به تقویت مهارتهایی نرم و بنیادین در خود دارد که این کار اساسا می بایست از سنین کودکی و نوجوانی اغاز شود.

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی

آدرس: شاهرود دانشگاه صنعتی شاهرود-تالار شقایق ها