رویداد به پایان رسیده است!
برنامه ریزی چابک به روش OKR در تاریخ سه‌شنبه ۲۲ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۲۲ مهر ساعت ۱۷:۰۰

برنامه ریزی چابک به روش OKR

  • ۲۰۰,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

تحقق اهداف و استراتژی ها با OKR


تعریف OKR
مدل OKR یکی از مدل های قدرتمند در حوزه برنامه ریزی چابک است. OKR مخفف اهداف و نتایج (Objectives & key results) است، نوعی پروتکل هدف گذاری مشارکتی است که به سازمان این امکان را می دهد که با مشارکت اجزای مختلف سازمان اهداف را تنظیم کنند. به بیان دیگر OKR مدلی برای هدف گذاری مشارکتی در سطح سازمان، تیم ها و افراد است. این مدل کمک زیادی به چابک سازی فرایندهای سازمان می کند و یک روش مدیریتی برای تمرکز کل سازمان بر روی اهداف و مسائل مهم در بین تمام اولویت هاست. این مدل برای سازمان هایی مناسب است که به صورت جهت دار و مؤثر به دنبال اجرایی کردن مسائل مهم خود در تمام سطوح خود و شکل دادن تلاشی کلی در سازمان هستند

مدل OKR یک روش برنامه ریزی جدید مبتنی بر رویکرد برنامه ریزی چابک است. مدلی که در آن اهداف شما مشخص و نتایج کلیدی آنها روشن است.OKR   روشی برای تعریف و پیگیری اهداف و نتایج آن‌­ها است که معمولاً به صورت فصلی (3 ماهه) و سالانه تعریف می­‌شود.

نمره مورد قبول برای هر OKR ، بین 0.6 تا 0.7 است؛ اگر افراد همواره نمره 1 بگیرند، بدین معنی است که اهداف آن‌ها به­ اندازه کافی جاه­‌طلبانه نبوده است. نمره 0.4 نیز نمره بدی است. اما نمرات پایین نباید مورد تنبیه یا بازخواست قرار گیرند؛ بلکه از این موضوع باید به عنوان داده استفاده کرد تا OKR بعدی بهتر تعریف شود.

در پایان هر فصل ممکن است  key result ها به نمره 1 نرسیده باشند. لذا باید در فصل بعدی این موارد را پوشش داد. نکته­‌ای که حائز اهمیت است این است که OKR مترادف ارزیابی کارکنان نیست. بلکه ارزیابی کلی در رابطه با اهداف سازمان و چگونگی مشارکت کارکنان در آن اهداف است. ارزیابی عملکرد به­ معنی چگونگی انجام کارها توسط کارکنان در بازه زمانی مشخص است و باید از  OKR ‌هایشان مستقل باشد. توجه کنید که OKR طراحی نشده است تا به ­عنوان ابزاری علیه کارکنان بکار گرفته­ شود، بلکه ابزاری برای انگیزش و ایجاد هماهنگی بین افراد در همکاری با یکدیگر می­‌باشد.

OKR باید شامل اهداف سازمان، اهداف واحد­های سازمانی، اهداف گروه‌های کاری و اهداف افراد به­ صورت شخصی باشد. ایده­‌آل است که 60% OKR های شرکت توسط کارکنان تعریف شوند و نه توسط رهبران. شرکت نباید بدین سمت رود که مدیران اجرایی اهداف را به کارکنان دیکته کنند. البته در OKR افراد مذاکره بین خود شخص و مدیرانش صورت می­‌گیرد. نهایتاً باید طرفین به توافق تقریباً 100% برسند.

 

اجزای OKR:

اهداف: چیزی است که باید به آن دست پیدا کنیم.

نتایج کلیدی: چگونگی رسیدن به هدف را محک زده و پایش می کنند.

نتایج کلیدی باید عدد داشته باشند و در صورتی که عدد نداشته باشند نمی توان آن را نتیجه کلیدی تلقی کرد. شما یا الزامات یک نتیجه کلیدی را براورده می کنید یا خیر! هیچ منطقه خاکستری  یا نقطه ابهامی وجود ندارد. نتایج کلیدی به صورت فصلی تعریف می شوند و در پایان هر فصل پایش شده و مورد بازبینی قرار میگیرند. در پایان هر دوره مشخص میشود که آیا نتایج کلیدی محقق شده اند یا خیر. در حالیکه اهداف ممکن است طول عمر زیادی داشته باشند و برای یک سال و حتی بیشتر ثابت بمانند، نتایج کلیدی با پیشرفت کار تکامل می یابند. زمانی که نتایج کلیدی تکمیل شوند الزاما هدف نیز براورده می شود و اگر با تکمیل نتایج کلیدی هدف هنوز محقق نشده باشد نشان دهنده طراحی بد OKR می باشد.

برنامه ریزی به روش چابک اصلی اساسی است که OKR  بر مبنای آن طراحی می شود. منطق برنامه ریزی چابک بر یادگیری و بازتولید مستمر اهداف و نتایج کلیدی است.

OKR بر مبنای اصول عدم قطعیت پایه ریزی شده است، همه چیز ممکن است تغییر یابد یا شرایط کاملا عوض شود! بصورت متناوب و مستمر تنظیم، پایش و بازبینی می شود. تناوب بررسی در این مدل عمدتا فصلی است. خروجی گراست و تحقق اهداف حائز اهمیت است. در مورد اقدامات فرض بر افزایش خلاقیت، مسئولیت پذیری، اختیار و تخصص گرایی است.

مدرس

عادل فیض
عادل فیض
مدیر عامل شرکت مدیریت روشمند

برگزارکنندگان

پوینتر
پوینتر
ارائه دهنده نرم افزار مدیریت چابک به روش OKR

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
ضرورت برنامه ریزی چابک۱۷:۰۰۱۷:۱۵
برنامه ریزی چابک به روش OKR۱۷:۱۵۱۸:۰۰
چگونه یک OKR خوب بنویسیم؟۱۸:۰۰۱۸:۳۰
تمرین یک مثال کاربردی۱۸:۳۰۱۹:۰۰

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
ندارد
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
ندراد
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر

برگزار‌کننده

آواتار

پوینتر- ارائه دهنده اولین نرم افزار ابری OKR و برنامه ریزی چابک

پوینتر

رویداد های برگزارشده۴
رویداد های فعال۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر