رویداد به پایان رسیده است!
تأثیر دانش زبان‌شناختی بر یادگیری زبان خارجی در تاریخپنج‌شنبه ۲۷ دیبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

تأثیر دانش زبان‌شناختی بر یادگیری زبان خارجی

شروع:
پنج‌شنبه ۲۷ دی ۹۷ ۱۸:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۲۷ دی ۹۷ ۲۰:۰۰
تأثیر دانش زبان‌شناختی بر یادگیری زبان خارجی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات

زبان‌آموزان، بویژه زبان‌آموزان نوپا، در یادگیری زبان خارجی همواره با خطاها و چالشهای متعدد مواجهند. هدف اصلی این درسگفتار پرداختن به این مسئله است که آشنایی زبان‌آموز با مفاهیم پایۀ زبان‌شناسی چه کمکی به پیشبرد یادگیری زبان می‌کند.

در این درسگفتار نخست با مفهوم نوین زبانشناسی به‌مثابه مطالعۀ علمی زبان و زیرحوزه‌های اصلی آن نظیر آواشناسی و واج‌شناسی، صرف، نحو، و معناشناسی آشنا می‌شویم. یکی از رویکردهای نوین مطالعۀ زبان زبانشناسیِ شناختی است، که یک شاخه بینارشته‌ای و فصل مشترک روانشناسی و زبانشناسی محسوب می‌شود. در این رویکرد چگونگی تعامل زبان با شناخت توصیف می‌شود و بر این موضوع تأکید می‌شود که زبان چگونه افکار ما را شکل می‌دهد. در رویکرد شناختی، یادگیری زبان دوم و زبان خارجی یک فرایند تفکر آگاهانه و منطقی محسوب می‌شود که شامل استفاده آگاهانه از استراتژی‌های یادگیری است. استراتژی‌های یادگیری روش‌های ویژه‌ای برای حفظ و پردازش اطلاعات‌اند که باعث افزایش درک و یادگیری می‌شوند.

در این نشست علاوه بر مباحث نظری فوق، با ارائه مثالهای متعدد از زبانهای خارجی رایج، به اثرگذاری این دانش شناختی بر یادگیری زبان خارجی می‌پردازیم.

سخنرانان

 دکتر آرزو نجفیان

دکتر آرزو نجفیان

دانشیار زبانشناسی – عضو انجمن زبانشناسی ایران

برگزارکنندگان

وب سایت آثار برتر

وب سایت آثار برتر

معرفی برترین کتاب‏ ها و مقالات در زمینه اسلام، ایران، فقه و حقوق، فلسفه، تاریخ، قرآن و حدیث، الهیات و کلام، اخلاق و عرفان، ادبیات

موسسه پویاواژه

موسسه پویاواژه

آموزش و پژوهش پیشرفته - موسسه پژوهشگران پویاواژه

انقلاب، خیابان شانزده آذر، شمارۀ 24، طبقۀ سه
تلفن: 66971880

آدرس:تهران خیابان 16 آذر، پلاک 24، طبقه سوم