کاور
"تئوری‌پردازی و پژوهش در مدیریت" در تاریخ چهارشنبه ۲۵ فروردین ساعت ۱۹:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
ثبت نام عادی
با ثبت نام عادی امکان شرکت در وبینار را خواهید داشت.
-
۵۰,۰۰۰ تومان
حمایت از وبینار
هزینه های واقعی این وبینار بیش از مبلغ پایه ( ۵۰ هزار تومان) است، در صورت تمایل میتوانید با انتخاب این گزینه و یا حمایت ویژه، علاوه بر ثبت نام در این رویداد از این وبینار و یا برگزاری رویدادهای مشابه حمایت کنید.
-
۱۵۰,۰۰۰ تومان
حمایت ویژه از وبینار
-
۵۰۰,۰۰۰ تومان

درباره وبینار:

اهالی علم مدیریت در ایران به خوبی می‌­دانند که یکی از چالش­‌های دانش مدیریت در کشور ما، پژوهش­‌های کیفی و تئوری پردازی در این حوزه است. هنری مینتزبرگ، متفکر نام آشنا و تئوری پرداز برجسته دنیای مدیریت، در وبینار "تئوری پردازی و پژوهش در مدیریت" در قالب یک گفت و گوی صمیمی با اساتید و محققان این حوزه در ایران، به واکاوی این موضوع می­‌پردازد. حضور این تئوری پرداز مجرب در جمع اساتید و محققان ایرانی فرصتی مغتنم است که می‌تواند با حضور و همراهی شما، تاثیر گذاری بیشتری در جامعه مدیریت ایران داشته باشد.

 

سخنران:

Henry Mintzberg
Henry Mintzberg
Professor of Management

هنری مینتزبرگ متفکر و اندیشمند مشهور کانادایی، که در حال حاضر استاد مدیریت در دانشگاه مک گیل است. تدریس خود را در این دانشگاه از سال ۱۹۶۸ آغاز کرده است. مینتزبرگ در حال حاضر یکی از سه متفکر برتر تاریخ مدیریت شناخته می شود.

مخاطبان:

این وبینار برای همه اساتید، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و مشاوران حوزه مدیریت مفید و کاربردی است. 

نحوه برگزاری:

این وبینار به صورت پرسش پاسخ روی پلتفرم دانشگاه مک گیل(از طریق نرم‌افزار زوم)، ویژه مخاطبان ایرانی در دو بخش برگزار می‌گردد. در بخش اول سوالاتی که از شرکت کنندگان جمع آوری شده، دسته بندی و پرسیده خواهد شد و بخش دوم به صورت پرسش و پاسخ آزاد برگزار می‌­شود. 

مدت زمان برگزاری این وبینار یک ساعت از ساعت ۱٨ تا ۱٩ خواهد بود.

این وبینار به زبان انگلیسی برگزار خواهد شد.

پیش نیاز وبینار:

پیش نیاز شرکت در این وبینار، مطالعه‌ی مقاله‌ی Developing Theory about the Development of Theory از هنری مینتزبرگ است که با عنوان"من چگونه تئوری‌پردازی می‌کنم" ترجمه شده است.

 

شما می‌توانید مقاله‌ی "من چگونه تئوری‌پردازی می‌کنم" را از طریق این لینک در اپلیکیشن طاقچه مطالعه کنید.

درباره هنری مینتزبرگ:

مینتزبرگ استاد دانشگاه مک گیل، متفکر مشهور و دگراندیش دنیای مدیریت است؛ تام پیترز در کتاب "در جستجوی تعالی" (پرفروش‌ترین کتاب تاریخ حوزۀ مدیریت)، درباره مینتزبرگ می گوید: "اغراق نیست اگر بگوییم، برجسته ­ترین تئوری پرداز و متفکر حوزۀ مدیریت است."

مؤسسۀ Thinkers50 که به نوعی جایزۀ اسکار حوزۀ مدیریت، استراتژی و رهبری محسوب می‌­شود و هر دو سال یک­بار به انتخاب ٥۰ متفکر برتر حوزه­‌های فوق می­‌پردازد، مینتزبرگ را سومین متفکری دانسته است که تفکرات او توانسته است دنیای مدیریت و کسب و کار را تحت تاثیر خود قرار دهد. 

مینتزبرگ، در طول چند دهه فعالیت‌­های آکادمیک خود، کتاب‌های بسیار مهم و بسیار پرارجاعی را به نگارش درآورده است. اولین کتاب او با عنوان «ماهیت شغل مدیریتی» به­ قدری مورد استقبال جامعۀ آکادمیک قرار گرفت که همان سال مفتخر به دریافت کتاب سال Academy of Management (به ­عنوان معتبرترین محفل محققان آکادمیک حوزۀ مدیریت) شد. چند سال بعد، یعنی در سال 1994، مینتزبرگ کتاب بسیار جنجالی خود در مورد برنامه ­ریزی استراتژیک یعنی «ظهور و افول برنامه ­ریزی استراتژیک» را به نگارش درآورد. این کتاب، علاوه بر اینکه مجددا به­ عنوان کتاب سال Academy of Management انتخاب شد، جنجال بسیاری نیز به­ پا کرد چرا که او در این کتاب، به جنگ مستقیم با پرکاربردترین رویکرد و ابزار مورد استفاده در آن سال‌ها یعنی برنامه­ ریزی استراتژیک رفته بود.

 

از جمله مهم‌ترین آثار او در سال‌های اخیر می‌توان به دو کتاب خاص اشاره کرد. کتاب اول، «مدیریت نظام سلامت» در سال 2017 است. مینتزبرگ در این کتاب بسیار جذاب، تلاش بسیاری نموده است تا دریچه‌­ای جدید پیش روی بازیگران نظام سلامت بگشاید. کتاب دوم، «قصه های شب برای مدیران» است که در سال 2019 منتشر شد و کتابی جذاب، کم نظیر و پرطرفدار در میان مدیران با تجربه است.

سوالات متداول

مطالعه‌ی مقاله‌ی هنری مینتزبرگ به نام Developing Theory about the Development of Theory
وبینار به زبان انگلیسی برگزار می‌شود اما میتوانید به زبان فارسی سوال بپرسید(ادمین جلسه سوال شما را برای مینتزبرگ ترجمه خواهد کرد).
نرم‌افزار Zoom- بله
پس از ثبت‌نام، اطلاعات مورد نیاز و راه‌های تماس، ایمیل خواهد شد.
ثبت نام دو روز قبل از روز برگزاری بسته خواهد شد؛ اما با توجه به محدودیت ظرفیت، توصیه می کنیم هر چه زودتر ثبت نام نمایید.
سرکار خانم حانیه محمدی؛ دانشجوی دکترای هنری مینتزبرگ، از طرف ما، میزبان ایشان در وبینار هستند.

برگزار‌ کننده

Novel Managing School
Novel Managing School
آموزش مدیریت و رهبری

برگزار‌کننده

آواتار

گروه آموزش مدیریت NMS

مدیران و رهبران سازمان‌های پیشگام و نوآور مهارت‌هایی دارند که مزیت اصلی این سازمان‌ها محسوب می شود، ما در همکاری مشترک با کمپانی مشهور CoachingOurselves کانادا، و با استفاده از روش‌های نوین و متفاوت توسعه مدیران که حاصل سال‌ها پژوهش در این حوزه است،

رویداد های برگزارشده۵
رویداد های فعال۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

چهارشنبه ۹ تیر

کارگاه روش تحقیق کیفی

 • آنلاین
 • از ۱۰۰,۰۰۰ تومان
 • گروه آموزش مدیریت NMS
تا ۲۷ اردیبهشت

مدیریت کسب و کار بر پایه اینستاگرام

 • آنلاین
 • ۳,۹۸۰,۰۰۰ تومان
 • مطالعه شریف
پنج‌شنبه ۶ خرداد

دوره آنلاین ITIL 4: Drive Stakeholder Value

 • آنلاین
 • از ۵,۰۰۰ تومان
 • شرکت رایزن سامانه گستر
تا ۲۸ اسفند

دوره MBA مدیریت کسب و کار

 • آنلاین
 • ۵,۰۰۰ تومان
 • مدرسه کسب و کار گلرنگ(دانشگاه گلرنگ)