کاور
"تجربه تأمین مالی یک استارتاپ توسط یک شرکت بزرگ" در تاریخ یک‌شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

تجربه تأمین مالی یک استارتاپ توسط یک شرکت بزرگ

در ادامه رویدادهای فصل دوم کمپ انتقال تجربه کاریز، چهارمین رویداد بر یک تجربه استارتاپی برای جذب سرمایه از یک شرکت بالغ تمرکز یافته است. در این رویداد که با عنوان «چطور جذب سرمایه شرکتی داشته باشیم؟» برگزار می‌شود، «فرهاد بخشی»، مدیرعامل شرکت «پدیده زیستی نانو»، از تجارب خود در خصوص کارآفرینی، چالش‌های پیش رو، تعامل با شرکت‌های بزرگ و توسعه‌یافته و جذب سرمایه از آن‌ها می‌گوید. این وبینار، در روز یکشنبه مورخ ۱۹ دی‌ماه و از ساعت ۱۸ الی ۱۹:۳۰ برگزار شده و علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در آن، از هم‌اکنون اقدام به ثبت‌نام نمایند.

جذب سرمایه، به عنوان یکی از عوامل مهم در تسهیل توسعه یک استارتاپ و اسکیل‌آپ نمودن آن شناخته می‌شود. هیچ کارآفرینی بدون در اختیار داشتن منابع کافی مالی، قابلیت ادامه کار را نداشته و در صورتی که خودش منابع مالی مورد نیاز را در اختیار نداشته باشد، بالاخره در جایی مجبور به توقف یا جذب سرمایه‌گذارهای دیگر خواهد شد. در مسیر جذب سرمایه، دوستان و اقوام، گرنت‌ها و حمایت‌های دولتی، شتابدهنده‌ها، فرشتگان کسب‌وکار و سرمایه‌گذاران خطرپذیر، هر کدام قابلیت ایفای نقش‌هایی متفاوت را خواهند داشت. اگرچه هر یک از این سرمایه‌گذارها توان ورود در بخش‌هایی از توسعه استارتاپ را داشته و توانمندی‌های مالی و تجربه‌ای متفاوتی در اختیار کسب‌وکار نوپا قرار می‌دهند، اما جلب رضایت هر یک از آن‌ها و یا چالش‌های شراکت با آن‌ها در ادامه کار، می‌تواند محدودیت‌های عملکردی یا قابلیت‌های جدیدی را در پیش روی شرکت قرار دهد.

اما در میان طیف‌های مختلفی از سرمایه‌گذارانی که استارتاپ‌ها می‌توانند به آن‌ها متوسل شوند، شرکت‌های بالغ و توسعه‌یافته نیز جایگاه ویژه‌ای داشته و می‌توانند با حمایت از استارتاپ‌ها، مسیرهای جدیدی را در پیش روی هر دو طرف قرار دهند. همکاری یک استارتاپ با یک شرکت بزرگ، مزایای بسیار زیادی برای طرفین به ارمغان آورده و در واقع، کلیدی برای تقویت و ارتقاء نوآوری خواهد بود. این همکاری، از یک‌سو به شرکت‌های بزرگ کمک نموده تا به بازارهای جدیدی وارد شده و یا توسعه نوآوری‌های مورد نیاز برای آینده خود را برون‌سپاری نمایند و از سوی دیگر، به استارتاپ‌ها کمک می‌کند تا با در اختیار داشتن منابع مالی بیشتر، با سرعت بالاتری محصولات خود را توسعه داده و فرایند رشد را سریع‌تر و گاهاً منطبق با نیازهای صنعت هدفی که شرکت بالغ نیز در آن فعالیت دارد بپیمایند.

در کنار تمام مزایایی که همکاری‌های فناورانه میان استارتاپ‌ها و شرکت‌های بالغ می‌تواند در پی داشته باشد، اما چالش‌های این مسیر هم کم نیستند؛ از جلب رضایت شرکت بزرگ، برقراری یک تعامل صحیح با بدنه مدیریتی و پرسنل شرکت، حفظ منافع دو طرف، حفظ تعادل میان تعارضات یک شرکت بزرگ و یک شرکت کوچک، انجام توافقات مالی و سهم‌خواهی عادلانه و منطقی در هر دو طرف و هزاران موارد دیگر، از جمله مسائلی هستند که در این بین باید به خوبی به آن‌ها پرداخته شود.

«فرهاد بخشی»، به عنوان کارآفرینی که یک بار این مسیر را طی نموده، در صدد آن است که از چالش‌های موجود در این راه و فراز و فرودهای آن با ما صحبت کند. وی که مدیرعامل شرکت «پدیده زیستی نانو» است، در سی‌وششمین رویداد کاریز، از تجارب خود در خصوص مسیر کارآفرینی و جذب سرمایه از طریق یک شرکت بزرگ با ما صحبت می‌کند. اینکه در مسیر این روش جذب سرمایه، چه چالش‌ها و فرصت‌هایی نهفته است؟ اینکه چطور برای ورود به این نوع جذب سرمایه باید اقدام کرد؟ این وبینار که با عنوان «تجربه تأمین مالی یک استارتاپ توسط یک شرکت بزرگ، چالش‌ها و فرصت‌ها (چطور جذب سرمایه شرکتی داشته باشیم؟)» برگزار می‌گردد، می‌تواند درس‌های زیادی برای بنیان‌گذاران استارتاپی و افرادی داشته باشد که به دنبال جذب سرمایه‌ و یا آغاز همکاری‌های فناورانه با شرکت‌های بزرگ و بالغ می‌باشند. گفتنی است که این رویداد، در روز یکشنبه مورخ ۱۹ دی‌ماه و از ساعت ۱۸ الی ۱۹:۳۰ برگزار شده و علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در آن، از هم‌اکنون اقدام به ثبت‌نام نمایند.

اگر از فعالان حوزه کارآفرینی هستید، اگر به دنبال آن هستید که کسب‌وکاری برای خودتان راه‌اندازی کنید، یا در کسب‌وکار فعلی به دنبال جذب سرمایه‌اید، یا اگر همکاری فناورانه با شرکت‌های بزرگ برای شما جذابیت دارد، در این وبینار حضور یافته و از زبان یک کارآفرین که این مسیر را به خوبی طی نموده، درس‌هایی را فرا بگیرید که می‌تواند جانی دوباره به کسب‌وکار شما ببخشد.

با توجه به ظرفیت محدود این رویداد، پیشنهاد می‌شود که برای ثبت‌نام و رزرو صندلی خود، از هم‌اکنون اقدام نموده و این فرصت استثنایی را از دست ندهید.

برگزارکنندگان

شبکه نوآوری کاریز
شبکه نوآوری کاریز
اکوسیستم استارتاپی هاردتک

حامیان

سخنرانان

فرهاد بخشی
فرهاد بخشی
مدیرعامل شرکت «پدیده زیستی نانو»
محسن ابراهیمی
محسن ابراهیمی
شبکه نوآوری کاریز

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
معرفی کاریز۱۸:۰۰۱۸:۱۵
بیان تجربه۱۸:۱۵۱۹:۱۵
پرسش و پاسخ۱۹:۱۵۱۹:۳۰
۲۲۲۰
دنبال کننده
۴۶
کل رویدادها
۱
رویداد فعال

کاریز یک فناوری ایرانی است… فعالیت در اکوسیستم‌های نوآوری و کارآفرینی و موفقیت در آن به خصوص در حوزه هاردتک، در گرو تعه...

بیشتر از ۴۲۰ نفر (۸۷%) این برگزارکننده را توصیه کرده‌اند.

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

یک‌شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

تحلیل روندهای فناوری و بازار پلیمرهای زیست‌تخریب‌پذیر

 • آنلاین
 • ۶۰,۰۰۰ تومان
 • کاریز، اکوسیستم استارتاپی فناوری های سخت / هاردتک
پنج‌شنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

دوازدهمین کارگاه ارزشگذاری استارتاپ‌ها

 • آنلاین
 • از ۷۰۰,۰۰۰ تومان
 • مرکز توسعه کارآفرینی ریمیا
پنج‌شنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

ایجاد کسب و کار و توسعه آن در فضای مجازی

 • آنلاین
 • از ۷۵,۰۰۰ تومان
 • آدوا
چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۰

دوره آموزشی کارآفرینی، ورود به بازارکار، تشکیل هسته های فناور و راه اندازی استارت آپ

 • آنلاین
 • ۵۸۰,۰۰۰ تومان
 • مؤسسه آموزشی کارآفرینی سلتکس