کاور
"تجربه توسعه دانش فنی از آزمایشگاه تا خط تولید صنعتی" در تاریخ یک‌شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

تجربه توسعه دانش فنی از آزمایشگاه تا خط تولید صنعتی

وبینار پنجم از فصل دوم رویدادهای کمپ انتقال تجربه کاریز، بر یک تجربه استارتاپی برای توسعه دانش فنی از آزمایشگاه تا راه‌اندازی خط تولید صنعتی متمرکز شده و فراز و نشیب‌های این مسیر طول‌ودراز را به تصویر می‌کشد. در این رویداد که با عنوان «چطور یک استارتاپ حوزه مواد می‌تواند اسکیل‌آپ کند؟» برگزار می‌شود، «حمیده کلاهدوزان»، عضو هیئت مدیره هولدینگ دانش‌بنیان فدک، از تجارب خود در خصوص کارآفرینی، روش‌های جذاب برای تیم‌سازی، پوشش دادن محدودیت‌های مالی و منابع شرکت، شناخت نیازهای بازار و راه‌اندازی خط تولید صنعتی صحبت می‌کند. این وبینار، در روز یکشنبه مورخ ۲۶ دی‌ماه و از ساعت ۱۸ الی ۱۹:۳۰ برگزار شده و علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در آن، از هم‌اکنون اقدام به ثبت‌نام نمایند.

عمدتاً آنچه در خصوص کارآفرینی و مسیر پر پیچ‌و‌خم آن در کتاب‌ها و منابع مختلف آورده می‌شود، در نتیجه تجاربی است که از کارآفرینان فعال در حوزه‌های نرم‌افزاری بدست آمده است. در حالی که کارآفرینی در هر نوع خود با چالش‌های متعددی همراه است، اما حوزه‌های هاردتک، سختی‌ها و چالش‌های دوچندان و نسبتاً متفاوتی داشته که نیازمند توجهی جدی‌تر می‌باشند؛ ویژگی‌های شخصیتی خاصی که کارآفرینان حوزه هاردتک باید داشته باشند، نحوه بازخوردگیری از مشتریان، منابع مورد نیاز مالی برای انجام فرایندهای تحقیق‌وتوسعه و راه‌اندازی خطوط تولیدی، آماده‌سازی زیرساخت‌های قابل توجه و بازاریابی، همگی با تفاوت‌های محسوسی در استارتاپ‌های هاردتکی نسبت به شرکت‌های نرم‌افزاری روبرو هستند. از همین رو، فصل دوم کمپ انتقال تجربه کاریز، با تمرکز ویژه بر چالش‌های کسب‌وکارها، به دنبال آن است تا بنیان‌گذاران استارتاپی در حوزه فناوری‌های سخت را برای ورود به حوزه پرریسک اما جذاب کارآفرینی آماده نموده و از روی برخی چالش‌های متداول در این کسب‌وکارها که می‌تواند مشکلات متعددی را برای کارآفرینان به دنبال داشته باشد، پرده بردارد.

اسکیل‌آپ کردن برای شرکت‌های هاردتکی، یکی از چالش‌های بسیار بزرگی است که عبور از آن می‌تواند بسیار طاقت‌فرسا باشد. شما ممکن است در آزمایشگاه نمونه اولیه‌ای را توسعه داده باشید که ویژگی‌های بسیار مطلوبی دارا بوده و بتواند همه رقبا را به کنار براند، اما تولید همین محصول در مقیاس‌های صنعتی و بدون این‌که با افت محسوس خواص و ویژگی‌ها روبرو شود، شاید غیرممکن بوده یا با چالش‌های متعددی همراه باشد. شاید برای اینکه این ویژگی‌های مطلوب را حفظ کنید، باید هزینه‌های بسیار بیشتری داشته باشید که تا پیش از این در برآوردهای اقتصادی خود در نظر نگرفته بودید و همین مسئله هم مشکلاتی در منابع مالی شما ایجاد نموده و هم ممکن است قیمت تمام شده محصول را بالا ببرد. از طرف دیگر، شما در آزمایشگاه با هزینه‌های بسیار پایینی کار خود را پیش برده‌اید، اما دنیای صنعتی و راه‌اندازی یک خط تولید با تناژ بالا، با دنیای آزمایشگاه فاصله زیادی داشته و نیاز است که سر کیسه را شل کنید. در این شرایط، یا باید از دارایی‌های خود خرج کرده و یا از سهام شرکتتان بذل و بخشش کنید تا سرمایه‌گذاران و سهامداران جدیدی پیدا کنید.

«حمیده کلاهدوزان»، به عنوان کارآفرینی که یک بار مسیر آزمایشگاه تا راه‌اندازی خط تولید صنعتی را طی نموده، در وبینار پیش روی کاریز در صدد آن است که از چالش‌های موجود در این راه و فراز و فرودهای آن با ما صحبت کند. وی که عضو هیئت مدیره هولدینگ دانش‌بنیان فدک است، در سی‌وششمین رویداد کاریز، از تجارب خود در خصوص مسیر کارآفرینی، تیم‌سازی و توسعه دانش فنی با ما صحبت می‌کند. در این وبینار، به برخی سؤالات مهم در خصوص کارآفرینی پاسخ داده شده که از آن جمله می‌توان به این موارد اشاره نمود: در مسیر کارآفرینی حوزه هاردتک چه چالش‌ها و فرصت‌هایی نهفته است؟ با تیم‌ها و نیروهای فنی اولیه که به مجموعه می‌پیوندند چطور باید رفتار کرد؟ چطور با وجود کسری منابع می‌توان تیم کاری را توسعه داد؟ چطور یک دانش فنی در مقیاس آزمایشگاهی را می‌توان به یک خط تولید صنعتی تبدیل نمود؟ چطور یک مجموعه نوپا می‌تواند شبکه‌سازی موفقی داشته باشد؟ چطور می‌توان نیازهای بازار و مشتری را به خوبی درک کرد؟

این وبینار که با عنوان «تجربه توسعه دانش فنی از آزمایشگاه تا خط تولید صنعتی (چطور یک استارتاپ حوزه مواد می‌تواند اسکیل‌آپ کند؟)» برگزار می‌گردد، می‌تواند درس‌های زیادی برای بنیان‌گذاران استارتاپی و افرادی داشته باشد که به دنبال کارآفرینی در حوزه هاردتک می‌باشند. گفتنی است که این رویداد، در روز یکشنبه مورخ ۲۶ دی‌ماه و از ساعت ۱۸ الی ۱۹:۳۰ برگزار شده و علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در آن، از هم‌اکنون اقدام به ثبت‌نام نمایند.

اگر از فعالان حوزه کارآفرینی هستید، اگر به دنبال آن هستید که کسب‌وکاری برای خودتان راه‌اندازی کنید، اگر کسب‌وکار هاردتکی دارید اما دغدغه‌های اسکیل‌آپ کردن در این حوزه تمام انرژی شما را به خود معطوف نموده، اگر برای تیم‌سازی منابع کافی در اختیار ندارید، در این وبینار حضور یافته و از زبان یک کارآفرین که این مسیر را به خوبی طی نموده، درس‌هایی را فرا بگیرید که می‌تواند جانی دوباره به کسب‌وکار شما ببخشد.

با توجه به ظرفیت محدود این رویداد، پیشنهاد می‌شود که برای ثبت‌نام و رزرو صندلی خود، از هم‌اکنون اقدام نموده و این فرصت استثنایی را از دست ندهید.

برگزارکنندگان

شبکه نوآوری کاریز
شبکه نوآوری کاریز
اکوسیستم استارتاپی هاردتک

حامیان

سخنرانان

حمیده کلاهدوزان
حمیده کلاهدوزان
عضو هیئت مدیره هولدینگ دانش‌بنیان فدک
محسن ابراهیمی
محسن ابراهیمی
شبکه نوآوری کاریز

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
معرفی کاریز۱۸:۰۰۱۸:۱۵
بیان تجربه۱۸:۱۵۱۹:۱۵
پرسش و پاسخ۱۹:۱۵۱۹:۳۰
۱۹۷۹
دنبال کننده
۴۱
کل رویدادها

کاریز یک فناوری ایرانی است… فعالیت در اکوسیستم‌های نوآوری و کارآفرینی و موفقیت در آن به خصوص در حوزه هاردتک، در گرو تعه...

بیشتر از ۳۵۰ نفر (۸۸%) این برگزارکننده را توصیه کرده‌اند.

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۰

دوره آموزشی کارآفرینی، ورود به بازارکار، تشکیل هسته های فناور و راه اندازی استارت آپ

 • آنلاین
 • ۵۸۰,۰۰۰ تومان
 • مؤسسه آموزشی کارآفرینی سلتکس
یک‌شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۰

استارت آپ چیست ؟

 • آنلاین
 • ۱۰۰,۰۰۰ تومان
 • کارخانه استارت آپی دانشگاه گلرنگ
یک‌شنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

کارگاه‌های آموزشی زمستانه مک‌تپ

 • آنلاین
 • ۱۲۰,۰۰۰ تومان
 • مک‌تپ (مدرسه کارآفرینی توسعه پایا)
پنج‌شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۰

نکات کلیدی قوانین و قراردادهای یک استارت آپ

 • آنلاین
 • از ۱۴۰,۰۰۰ تومان
 • شتابدهنده شناخت و رسانه آبانا