کاور
"تجربه نحوه انتخاب مشتری و فروش محصول" در تاریخ چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

تجربه نحوه انتخاب مشتری و فروش محصول

دومین رویداد از فصل جدید کاریز، بر یک تجربه استارتاپی برای انتخاب مشتری و فروش محصول متمرکز شده است. در این رویداد که با عنوان «چگونه بازار یک محصول جدید را به دست آوریم؟» برگزار می‌شود، مهندس «حسین نجف‌خانی»، مدیرعامل شرکت «بهسان اکسیر فام»، از تجارب خود در خصوص کارآفرینی، تولید داخلی یک محصول کاملاً وارداتی و فروش محصول به مشتریان می‌گوید. این وبینار، در روز چهارشنبه مورخ ۸ دی‌ماه و از ساعت ۱۸ الی ۱۹:۳۰ برگزار شده و علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در آن، از هم‌اکنون اقدام به ثبت‌نام نمایند.

هرچقدر ایده شما خلاقانه و فناورانه باشد، هر چقدر چیزی متفاوت و حیرت‌انگیز برای ارائه داشته باشید، هر چقدر برای محصولتان زحمت کشیده و نقاط فنی و طراحی متمایزی در آن پرورانده باشید، هرچقدر دارایی‌های فکری بزرگ و قوی در پس ایده شما نهفته باشد، باید این را بدانید که اگر محصولتان خواهان نداشته باشد، شکست شما قطعی خواهد بود. یک ضرب‌المثل قدیمی هست که می‌گوید: «هر آنکه نان دهد، فرمان دهد». این چیزی است که در بسیاری از مواقع، کسب‌وکارهای استارتاپی خصوصاً در حوزه هاردتک به صورت کامل به دست فراموشی می‌سپارند. آن‌ها فراموش می‌کنند که اصل مهم مشتری است، اصل مهم خواسته او است، اصل مهم نیاز او است. آن‌ها با بی‌توجهی به این مسئله بسیار مهم و توجه صرف به ایده و مسائل فنی آن، مسیر شکست را برای خود محتوم می‌سازند.

یک پایش و نظرسنجی از مجموعه‌ای متنوع از کارآفرینان، اطلاعات جالبی در خصوص بازار و شناخت آن ارائه داده است:

 • ۴۲ درصد از کارآفرینان معتقدند که عدم توجه به نیاز بازار یکی از دلایل اصلی شکست استارتاپ‌ها است.
 • ۱۹ درصد آن‌ها باور داشتند که عدم توجه به رقبا یکی از دلایل اصلی شکست استارتاپ‌ها است.
 • ۱۸ درصد آن‌ها بر این باور بودند که قیمت‌گذاری نامناسب، از دیگر دلایل اصلی شکست استارتاپ‌ها است.
 • ۱۴ درصد بازاریابی ضعیف را درزمره عوامل اصلی شکست می‌دانستند.
 • ۱۴ درصد هم عدم توجه به مشتریان را یکی از عوامل اصلی شکست معرفی می‌کردند.

آنچه در این آمارها قابل توجه است، شکست در نتیجه عدم توجه به مشتری، بازار و نیاز آن است. هیچ‌کدام از این‌ها بدین معنی نیست که محصول شما خوب نیست، اما شاید نیاز مشتری نیست، شاید مشتری مناسب آن را پیدا نکرده‌اید، شاید اصلاً مشتریان را به خوبی نشناخته‌اید!

«حسین نجف‌خانی» که متولد سال ۱۳۷۱ در شهر اراک است، پس از پایان دوره کارشناسی ارشد خود در دانشگاه شریف، برای مدتی به عنوان مسئول تحقیق و توسعه در شرکتی مشغول به کار بود. وی پس از مدتی تصمیم گرفت تا برای خودش کسب‌وکاری راه‌اندازی کند و با توجه به علاقه‌مندی که به حوزه‌ رنگ‌ها داشت، برنامه‌ریزی خود را مبتنی بر آن انجام داد. وی محصولی کاملاً وارداتی را انتخاب کرد و با تولید آن، شروع به عرضه محصول به مشتریان نمود. او که مدیرعامل شرکت «بهسان اکسیر فام» است، در سی‌وچهارمین رویداد کاریز، از تجارب خود با ما صحبت می‌کند. اینکه چگونه می‌توان برای محصولی جدید، بازار مورد نظر را بدست آورد؟ چطور می‌توان مشتریان را ترغیب به خرید از این محصول جدید نمود؟ چگونه باید اطمینان آن‌ها را به خود جلب کرد؟ این وبینار که با عنوان «تجربه نحوه انتخاب مشتری و فروش محصول (چگونه بازار یک محصول جدید را به دست آوریم؟)» برگزار می‌گردد، از پیچ و خم ورود به بازار و جلب نظر مشتریانی می‌گوید که تا کنون به نمونه‌های خارجی و معتبر باور داشته‌ و اعتماد و اعتقادی به داخلی‌سازی آن محصول نداشته‌اند. گفتنی است که این رویداد، در روز چهارشنبه مورخ ۸ دی‌ماه و از ساعت ۱۸ الی ۱۹:۳۰ برگزار شده و علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در آن، از هم‌اکنون اقدام به ثبت‌نام نمایند.

اگر از فعالان حوزه کارآفرینی هستید، اگر به دنبال آن هستید که کسب‌وکاری برای خودتان راه‌اندازی کنید، یا در کسب‌وکار فعلی برای یافتن مشتریان و راضی کردن آن‌ها با مشکلاتی روبرو شده‌اید و نمی‌دانید باید چه کنید، در این وبینار شرکت کرده و از زبان یک کارآفرین که این مسیر را به خوبی طی نموده، درس‌هایی را فرا بگیرید که می‌تواند جانی دوباره به کسب‌وکار شما بدهد.

با توجه به ظرفیت محدود این رویداد، پیشنهاد می‌شود که برای ثبت‌نام و رزرو صندلی خود، از هم‌اکنون اقدام نموده و این فرصت استثنایی را از دست ندهید.

برگزارکنندگان

شبکه نوآوری کاریز
شبکه نوآوری کاریز
اکوسیستم استارتاپی هاردتک

حامیان

سخنرانان

حسین نجف‌خانی
حسین نجف‌خانی
مدیرعامل شرکت «بهسان اکسیر فام»
محسن ابراهیمی
محسن ابراهیمی
شبکه نوآوری کاریز

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
معرفی کاریز۱۸:۰۰۱۸:۱۵
بیان تجربه۱۸:۱۵۱۹:۱۵
پرسش و پاسخ۱۹:۱۵۱۹:۳۰
۲۲۲۰
دنبال کننده
۴۶
کل رویدادها
۱
رویداد فعال

کاریز یک فناوری ایرانی است… فعالیت در اکوسیستم‌های نوآوری و کارآفرینی و موفقیت در آن به خصوص در حوزه هاردتک، در گرو تعه...

بیشتر از ۴۲۰ نفر (۸۷%) این برگزارکننده را توصیه کرده‌اند.

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

یک‌شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

تحلیل روندهای فناوری و بازار پلیمرهای زیست‌تخریب‌پذیر

 • آنلاین
 • ۶۰,۰۰۰ تومان
 • کاریز، اکوسیستم استارتاپی فناوری های سخت / هاردتک
پنج‌شنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

دوازدهمین کارگاه ارزشگذاری استارتاپ‌ها

 • آنلاین
 • از ۷۰۰,۰۰۰ تومان
 • مرکز توسعه کارآفرینی ریمیا
پنج‌شنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

ایجاد کسب و کار و توسعه آن در فضای مجازی

 • آنلاین
 • از ۷۵,۰۰۰ تومان
 • آدوا
چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۰

دوره آموزشی کارآفرینی، ورود به بازارکار، تشکیل هسته های فناور و راه اندازی استارت آپ

 • آنلاین
 • ۵۸۰,۰۰۰ تومان
 • مؤسسه آموزشی کارآفرینی سلتکس