کاور
"تجربه نحوه شناسایی چالش‌های یک صنعت و توسعه محصول متناسب با آن چالش‌ها" در تاریخ چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

تجربه نحوه شناسایی چالش‌های یک صنعت و توسعه محصول متناسب با آن چالش‌ها

ششمین رویداد از فصل دوم کمپ انتقال تجربه کاریز، بر یک تجربه استارتاپی برای توسعه محصولی متناسب با نیاز صنعت متمرکز شده است. در این رویداد که با عنوان «چطور اعتماد صنعتگران را برای استفاده از محصولات داخلی جلب کنیم؟» برگزار می‌شود، «امیر رضوانی مقدم»، مدیرعامل شرکت «برنا شیمی آریا»، از تجارب خود در خصوص کارآفرینی، چالش‌های پیش رو، آشنایی با صنعت هدف و راضی نمودن مشتریان برای جایگزینی یک محصول خارجی با نمونه‌های داخلی آن می‌گوید. این وبینار، در روز چهارشنبه مورخ ۲۹ دی‌ماه و از ساعت ۱۸ الی ۱۹:۳۰ برگزار شده و علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در آن، از هم‌اکنون اقدام به ثبت‌نام نمایند.

چالش‌های رشد کسب‌وکارها آنقدر زیاد هستند که بسیاری از بنیان‌گذاران استارتاپی، در حالی که با کوهی از انرژی به این مسیر قدم می‌گذارند، اما به زودی کم آورده و شانه از ادامه مسیر خالی می‌کنند. آن‌ها در برابر تعداد زیادی از مشکلاتی که در این مسیر پیش رویشان قرار گرفته، آمادگی لازم را نداشته و از آنجاکه بخش زیادی از آن‌ها را حتی نمی‌شناسند، در زمان رویارویی انگشت به دهان می‌مانند که باید چه کار کنند. این ندانستن‌های متعدد، آن‌ها را با طیفی از مشکلات روبرو نموده که به مرور منجر به از دست رفتن همه انرژی و منابع آن‌ها می‌شود. این در حالی است که اگر این چالش‌ها شناخته شده و آمادگی لازم برای رویارویی با آن‌ها فراهم می‌شد، شاید بخش زیادی از مشکلات حل می‌گردید. برای همین است که آگاهی از زندگی کارآفرینان دیگر و مسیر طی شده توسط آن‌ها، می‌تواند کمک زیادی به تسهیل مسیر نموده و راه را برای تازه‌کاران هموارتر می‌سازد.

یکی از مشکلات عدیده‌ای که فناوران با آن روبرو هستند، عدم شناخت کافی نسبت به صنعتی است که قصد ورود به آن را دارند. در بسیاری از موارد، ایده‌های بنیان‌گذاران استارتاپی در دنیای هاردتک، به فعالیت‌های پژوهشی آن‌ها در دوران دانشگاه بر می‌گردد، یا شاید هم ایده‌ای بر اساس یک مطالعه یا بررسی سر انگشتی به ذهن خلاق آن‌ها رسیده و در صدد توسعه آن بر ‌آیند. همین موضوع، باعث شده تا آنچه محصول توسعه یافته بر آن متمرکز شده، با آنچه بازار و صنعت به آن نیاز دارد، اختلاف قابل توجهی داشته باشد. مشکل دیگر از آنجا نشأت می‌گیرد که فناوران بر ایده و محصول خود تعصب عجیبی داشته و حتی باور دارند از آنجاکه صنایع و مشتریان درک درستی از ارزش واقعی محصول آن‌ها ندارندُ حاضر به استفاده از آن نمی‌شوند. عده‌ای هم که اعتماد به نفس بیشتری دارند، با خودشان می‌گویند که روزی مشتریان ارزش کار ما را فهمیده و خودشان به سراغ ما می‌آیند. مجموع همه این موارد، به آنجا ختم شده که بنیان‌گذاران به دلیل اتمام منابعشان، دیگر قادر به ادامه مسیر نبوده و مجبور به قبول شکست می‌شوند.

«امیر رضوانی مقدم»، این چالش بزرگ را به روشی خلاقانه و البته اقتصادی حل نموده است. وی که کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه امیرکبیر به پایان رسانیده و دکتری خود را هم در رشته مهندسی پلیمر در پژوهشگاه رنگ گذرانده، جوهر دیجیتال رسانا توسعه داده است. این جوهرها، در صنایع چاپ و تبلیغات و برای مواردی همچون چاپ روی البسه مورد استفاده قرار می‌گیرند. رضوانی مقدم که استارت کار خود را در سال 95 با نانومچ (برنامه طرح‌های نوآورانه فناوری نانو) زده بود، برای یافتن چالش‌های صنعت چاپ و تبلیغات، مسیری جدید در پیش گرفت. وی با خرید یک دستگاه چاپ، کار خود را به عنوان بخشی از بدنه این صنعت آغاز کرد تا درد آن‌ها را بهتر درک نموده و فضای کارشان را بهتر بشناسد. پس از آنکه وی بر چالش‌های این صنعت تا حدودی مسلط شد، اقدام به توسعه محصولی مناسب برای آن‌ها نمود.

رضوانی مقدم که مدیرعامل شرکت «برنا شیمی آریا» است، در سی‌وهشتمین رویداد کاریز، از تجارب خود در خصوص مسیر کارآفرینی و شناخت چالش‌های صنعت با ما صحبت می‌کند. اینکه شناسایی این چالش‌ها چه کمکی برای پیشبرد اهداف کسب‌وکار می‌کند؟ چطور می‌توان با پس زدن رقبای قدر خارجی، تولیدکنندگان را متقاعد نمود که رو به تولیدات داخل بیاورند؟ این وبینار که با عنوان «تجربه نحوه شناسایی چالش‌های یک صنعت و توسعه محصول متناسب با آن چالش‌ها (چطور اعتماد صنعتگران را برای استفاده از محصولات داخلی جلب کنیم؟)» برگزار می‌گردد، می‌تواند درس‌های زیادی برای بنیان‌گذاران استارتاپی و افرادی داشته باشد که به دنبال توسعه یک محصول جدید و عرضه آن به بازار هستند. گفتنی است که این رویداد، در روز چهارشنبه مورخ ۲۹ دی‌ماه و از ساعت ۱۸ الی ۱۹:۳۰ برگزار شده و علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در آن، از هم‌اکنون اقدام به ثبت‌نام نمایند.

اگر از فعالان حوزه کارآفرینی هستید، اگر به دنبال آن هستید که کسب‌وکاری برای خودتان راه‌اندازی کنید، یا نمی‌دانید چطور از چالش‌های صنعت هدفتان اطلاع پیدا کنید، در این وبینار شرکت کرده و از زبان یک کارآفرین که این مسیر را به خوبی طی نموده، درس‌هایی را فرا بگیرید که می‌تواند جانی دوباره به کسب‌وکار شما بدهد.

با توجه به ظرفیت محدود این رویداد، پیشنهاد می‌شود که برای ثبت‌نام و رزرو صندلی خود، از هم‌اکنون اقدام نموده و این فرصت استثنایی را از دست ندهید.

برگزارکنندگان

شبکه نوآوری کاریز
شبکه نوآوری کاریز
اکوسیستم استارتاپی هاردتک

حامیان

سخنرانان

امیر رضوانی مقدم
امیر رضوانی مقدم
مدیرعامل شرکت «برنا شیمی آریا»
محسن ابراهیمی
محسن ابراهیمی
شبکه نوآوری کاریز

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
معرفی کاریز۱۸:۰۰۱۸:۱۵
بیان تجربه۱۸:۱۵۱۹:۱۵
پرسش و پاسخ۱۹:۱۵۱۹:۳۰
۱۹۷۹
دنبال کننده
۴۱
کل رویدادها

کاریز یک فناوری ایرانی است… فعالیت در اکوسیستم‌های نوآوری و کارآفرینی و موفقیت در آن به خصوص در حوزه هاردتک، در گرو تعه...

بیشتر از ۳۶۰ نفر (۸۹%) این برگزارکننده را توصیه کرده‌اند.

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

استراتژی های هک رشد

 • آنلاین
 • ۴۰۰,۰۰۰ تومان
 • پارک علم و فناوری مازندران
چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۰

دوره آموزشی کارآفرینی، ورود به بازارکار، تشکیل هسته های فناور و راه اندازی استارت آپ

 • آنلاین
 • ۵۸۰,۰۰۰ تومان
 • مؤسسه آموزشی کارآفرینی سلتکس
یک‌شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۰

استارت آپ چیست ؟

 • آنلاین
 • ۱۰۰,۰۰۰ تومان
 • کارخانه استارت آپی دانشگاه گلرنگ
یک‌شنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

کارگاه‌های آموزشی زمستانه مک‌تپ

 • آنلاین
 • ۱۲۰,۰۰۰ تومان
 • مک‌تپ (مدرسه کارآفرینی توسعه پایا)