کاور
"تحلیلگری یا معامله‌گری تکنیکال" در تاریخ یک‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ساعت ۱۵:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
تحلیلگری تکنیکال
-
رایگان
اتمام ظرفیت اتاق

توضیحات

درک تفاومت بین معامله گر و تحلیلگر تکنیکال چه کار بردی دارد؟
معمولا تحلیلگران تکنیکال با توجه به هنر تحلیل شخصی و تسلط بر روی انواع متودهای تحلیلی، می تواند روند آتی یک نمودار را پیش‌بینی کنند، حال اگر برای معامله تصمیم به ورود بگیرند به دلیل چشم انداز که با تحلیل نسبت به آینده نمودار دارند در محدوده هایی وارد به معامله می شودند که شاید ریسک به بازده مناسبی نداشته باشد وشاید حتی در گیر روندهای رنج و طولانی‌تر شدن روند معامله بشوند.
اما معامله گران برخلاف تحلیلگران که آینده نمودار را پیش بینی می کنند به دنبال پیش‌بینی بازار و تحلیل آن نیستند و فقط داده‌ای را تحلیل می‌کند که بازار در حال ارائه کردن به آن‌ها باشد، و با توجه به یک سیستم معاملاتی از قبل نوشته شده صبر می‌کنند تا بازار آن چیزی را که با سیتسم معاملاتیشان همخوانی دارد، ارئه بدهد سپس وارد معامله خرید بشوند.
و فرق اساسی یک معامله‌گر خنثی بودن از نظر احساسات نسبت به شرایط هر معامله و بازار است مانند یک ربات که صرفا از یک دستور از قبل تعیین شده پیروی می کند.
مثال:
فرض کنید که یک تحلیل‌گر با استفاده از ابزار تحلیل پیش‌بینی کرده است که سهمی که هم اکنون 600 تومان است قرار است تا محدوده 1000 تومان صعود کند، حد ضرری را که برای خود در نظر گرفته 400 تومان است و ریسکی را که قرار است در این معامله بپذیرد 5 میلیون تومان خواهد بود.
بنابر این با توجه به ریسک و قیمت فعلی 25000 سهم را در قیمت 600 تومان خریداری می کند که در صورتی که مجبور به فروش در محدوده حد ضرر باشد مبلغ 5 میلیون تومان را زیان کند.
حال یک معامله‌گر با همون چشم‌انداز در سیستم معاملاتی خود همون سهم را اگر بازار به او قیمت 450 تومان را بدهد خریداری می کند و صرفا چون نمودار صعودی خواهد بود وارد معامله در هر قیمتی نمی‌شود.
حال شخص با همان ریسک 5 میلیون تومان در قیمت 450 تومان می‌تواند 100 هزار سهم خریداری کند وبا توجه به اینکه هردو شخص یک ریسک و یک حد سود دارند اما در هنگامی که سهم به هدف قیمتی برخورد کند، شخص دوم که منتظر بوده است که بازار شرایط باب میل اورا فراهم کند سپس وارد معامله شود بازدهی بسیار عالی‌تری را ثبت خواهد کرد.
مدیریت سرمایه:
تحللیل گران به دلیل اینکه پولی را درگیر معامله ای نمی کنند صرفا یک چشم‌انداز را بررسی می‌کنند و نقاط ورود را آن چنان با اهمیت پیش‌بینی نمی‌کنند، اما معامله‌گران تکنکیال با توجه به درگیرشدن مبلغ واقعی می‌بایست نسبت بازده به ریسک را بسیار دقت کنند.
در این بابت که چگونه بتوانیم یک ریسک به بازده را به خوبی تشخیص بدهیم و حتی اگر از 10 معامله 6 تا آن ها نیز با حدضرر بسته باشیم چگونه فقط با 3 معامله می‌توان یک راندمان مثبتی را ثبت کینم مستلزم داشتن یک استراتژی معاملاتی و درک تفاومت میان تحلیلگر و معامله‌گر تکنیکال است.

سخنرانان

امین مزرعه
امین مزرعه
تحلیلگر تکنیکال

برگزارکنندگان

کارگزاری مبین سرمایه
کارگزاری مبین سرمایه

برگزار‌کننده

آواتار

کارگزاری مبین سرمایه

کارگزار بورس، فرابورس ، بورس کالا و انرژی

رویداد های برگزارشده۱۰۴
رویداد های فعال۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۲۲۰ نفر

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

تا ۱ تیر

بهترین صنایع بورس برای تابستان 1400

 • آنلاین
 • ۲۷۰,۰۰۰ تومان
 • کارگزاری مبین سرمایه
یک‌شنبه ۶ تیر

ورکشاپ رایگان بازار آتی کالا

 • آنلاین
 • رایگان
 • کالج تی‌بورس
تا ۲ تیر

ربات تحلیلگر

 • آنلاین
 • از ۵۹۰,۰۰۰ تومان
 • هادی جمشیدی
یک‌شنبه ۶ تیر

بهترین طرح و برنامه برای سرمایه گذاری

 • آنلاین
 • رایگان
 • سید مرتضی عقیلی