کاور
دوشنبه ۳۱ شهریور ساعت ۱۰:۰۰

کارگاه یک روزه ی تربیت منتورها وارزیابان استارت آپی

  • از ۵۹,۹۰۰ تومان
  • تهران
  • کارآفرینی
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

منتورینگ ومفهوم آنمنتور و منتورینگ در زیست‌بوم استارت‌آپ

معادل فارسی منتور را می‌توان مرشد یا پیر دانست که تجربیات خود را در اختیار مریدان جوان می‌گذارد و آنها را در راهی تازه هدایت می‌کند تا به نتیجه دلخواهشان برسند. در حقیقت منتور شخص باتجربه، آگاه و حرفه‌ای است که تجربه زیسته خود را در اختیار افراد کم‌تجربه منتی (Mentee) می‌گذارد تا رشد سریع‌تری داشته باشند.

 

یک منتور کسب‌وکار تلاش می‌کند مهارت‌های فردی و کاری منتی‌هایش را افزایش دهد و به عنوان الگوی حرفه‌ای آنها عمل کند. منتورینگ می‌تواند رسمی یا غیررسمی باشد. در منتورینگ رسمی یک سازمان یا شتاب‌دهنده مسبب آشنایی تیم‌های استارت‌آپی با منتورهاست و روابط براساس چارچوب‌های از پیش تعیین‌شده‌ای هستند. ممکن است یک کسب‌وکار به چند منتور برای رشد خود احتیاج داشته باشد. مزیت‌های بهره‌مندی از راهنمایی‌های منتورها در کسب‌وکار، در درجه اول چشم‌انداز وسیع و درک درست آنها از بازار است. منتورها خودشان روزی در جایگاه افراد کم‌تجربه دست به شروع کاری زده‌اند و اکوسیستم را بخوبی می‌شناسند و تلاش خواهند کرد این شناخت را به کسب‌وکارهای جوان‌تر منتقل کنند. همچنین منتورها شبکه‌ای از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران را می‌شناسند که برای تیم‌ها بسیار سودمند است. در نهایت مهم‌ترین وظیفه منتورها گوشزدکردن اشتباهات و هدایت تیم‌ها برای رسیدن به راه‌حل‌های مورد نیاز توسعه اهداف است.

منتورینگ معمولا خدمت با هزینه‌ای است زیرا مستلزم صرف وقت افراد متخصص است و معمولا آنها را برای مدت طولانی درگیر خود می‌کند. البته معمولا در شتاب‌دهنده‌ها منتورینگ به صورت رایگان ارائه می‌شود.

دبیرخانه جایزه استارت آپ های برترایران ، با وقوف به اهمیت منتورینگ وارایه خدمات منتورینگ در کشور این دوره را با تدریس خاص وحرفه ای آقای دکتر حیدرامیران به عنوان یکی از خبرگان این حوزه برای شما طراحی واجراء می نماید .

 


ارزیابی استارت اپ وفرآیند آنسنجش و ارزیابی عملی است که به‌منظور یافتن نقاط ضعف و قوت کار و تحلیل آن‌ها انجام می‌دهیم؛ اما بهترین شیوه برای سنجش یک استارتاپ چیست؟ با توجه به معیارهای بین‌المللی، ارزیابی کسب‌وکارهای استارتاپی بر اساس چهار دیدگاه مختلف به صاحبان آن پیشنهاد می‌شود که عبارت‌اند از: دیدگاه شخصی، دیدگاه مصرف‌کننده، دیدگاه فنی و تخصصی و همچنین دیدگاه بین‌المللی.

زاویه دید شخص: ارزیابی از زاویه دید شخص به این معناست که شما اکنون که موفق به ایجاد کسب‌وکار خودتان شده‌اید، چقدر توانسته‌اید به اهداف اصلی و بینشی که از ابتدا در ذهن خود داشته‌اید نزدیک شوید و کاری که اکنون مشغول به انجام آن هستید چقدر با ارزش‌ها و باورهای حقیقی شما همخوانی دارد.

دیدگاه فنی و تخصصی: این دیدگاه در هر زمینه کسب‌وکار معیارهای مخصوص به خودش را دارد. البته خود عمل استارتاپ نیز دنیای وسیعی دارد و دارای قواعد و قوانین مخصوص به خود است که عدم تسلط و توجه به این قوانین، می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را به همراه آورد.

دیدگاه مصرف‌کننده (رأی‌گیری در سایت): بخش رأی‌گیری در سایت امکانی است که از طریق آن استارتاپ ها بتوانند از میزان جذابیت کارهای خود از دید مردم (مصرف‌کننده‌ها) آگاهی پیدا کنند.

زاویه دید بین‌المللی (ارزیابان): تیم  ارزیابان متشکل از تعدادی کارشناس و متخصص در زمینه‌های مختلف کارآفرینی و کسب‌وکار است که هنگام ارزیابی استارتاپ شما مشخصه‌ها و معیارهای جهانی را مدنظر قرار داده و کارتان را همانند یک کسب‌وکار فرامرزی می‌سنجند.

ارزیابی از آن جهت مهم وتعیین کننده است که امکان معرفی ودیده شدن یک ایده ی استارت اپی را برای ما فراهم می آورد و از این روباید براساس یک مدل وروش مناسب وپذیرفته شده به مورد اجراء گذاشته شود .


هدف از این دورههدف از برگزاری این دوره ، تربیت وآموزش منتورها وارزیابات استارت آپی براساس مدل والگوی جایزه استارت اپ های برترایران است .

به افراد شرکت کننده دراین دوره ، گواهینامه حضور در دوره داده شده واین افراد می توانند در برنامه های منتورینگ وارزیابی اکوسیستم استارت اپی هاب کارآفرینی ایران نیز مشارکت داشته باشند .

استاد این دوره

آقای دکتر حیدرامیران
آقای دکتر حیدرامیران
دبیراجرایی جایزه استارت اپ های برترایران

1- دکتری تولیدوعملیات- دکتری مدیریت استراتژیک – دکتری کارآفرینی

2- موسس گروه سرمایه گذاری وکارآفرینی کارآفرین

3- کارآفرین برترملی در حوزه محصولات دانش بنیان

4- کارآفرین برترملی در حوزه محصولات دامی وپروتئینی

5- رئیس هیات مدیره سازمان فروش ایرانیان – سافا

6- دبیرعلمی رویداد استارت آپ ویکند

7- عضوء هیات مدیره شرکت دیبا پروتئین پایا

8- عضوء هیات مدیره شرکت همکاران تجارت خاورمیانه

9- دبیراجرایی اندیشکده مدیران وکارآفرینان ایران

برگزارکنندگان

حامیان

حامی

حامی

حامی

حامی

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
آشنایی با اکوسیستم استارت اپی وکسب وکار
آیا بعداز حضور دراین دوره گواهینامه هم داده می شود ؟
بله- پس از حضوردراین دوره گواهینامه دبیرخانه جایزه استارت اپ های برترایران به شما تعلق می گیرد .
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
خیر- لطفا در خرید خود دقت کنید

نمونه گواهینامه های منتورینگ وارزیابی استارت آپ هاآدرس

تهران تهران - خ ولی عصر- روبروی پارک ملت- جنب بازار صفویه- شماره 2665- ساختمان صورتی - طبقه دوم - واحد 17, تلفن 22059814, 22041812

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

هاب کارآفرینی ایران

  معرفی مختصر (اهداف) هاب کارآفرینی ایران هاب کارآفرینی ایران که درسال 1395 و با مدیریت آقای دکتر حیدرامیران تشکیل گردیده است ، تسهیل گر وراهنمای کسب وکارهای ایرانی در مسیر موفقیت است. هاب کارآفرینی ایران به عنوان یک سازمان خصوصی ، در پی تسهیل وساده

رویداد های برگزارشده۱۲۸
رویداد های فعال۵۷
  • شروع: دوشنبه ۳۱ شهریور ساعت ۱۰:۰۰
  • پایان: دوشنبه ۳۱ شهریور ساعت ۱۷:۰۰
این رویداد حضوری برگزار می‌شود.

با توجه به شرایط بیماری کرونا لطفا موارد ایمنی مربوط به رویداد حضوری را در لینک زیر مطالعه کنید.

اشتراک‌گذاری رویداد

connectکانکت برای این رویداد فعال است