تمرین پیلاتس مخصوص آقایان

شروع:
جمعه ۱۵ دی ۹۶ ۰۸:۰۰
پایان:
جمعه ۱۵ دی ۹۶ ۰۹:۰۰
مکان: تهران
موضوع:ورزشی / غیره
تمرین پیلاتس مخصوص آقایان
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

معمولاً، انسان‌ در دوران كودكي از نعمت رشد طبيعی و متعارف جسمانی برخوردار است، اما پس از دوران بلوغ، جسم افت كرده و شانه‌ها خميده می‌شوند، عضلات شل و آويزان شده و نيروی بدنی به طور چشمگیری کاهش می‌یابد. برای حفظ نیروی بدن ورزش‌های متفاوتی طراحی شده‌اند و پیلاتس یا کنترولوژی نیز یکی از این ورزش‌ها است. علمِ كنترل بدن، نامی است که ژوزف پيلاتس برای اين ورزش انتخاب کرده بود ولی پس از وی، برای احترام و حفظ خاطره او بازماندگانش نام پیلاتس را برای این ورزش متداول کردند.

توضیحات تکمیلی

 • كنترولوژی عبارت است از ايجاد هماهنگی كامل بين جسم، ذهن و روح.

  ابتدا، به شيوه هدفمند، افراد با روش كنترولوژی جسم خود را کاملاً کنترل می‌کنند، سپس با تكرار حركات به تدريج پيشرفت کرده و يك نوع هماهنگی طبيعی در بدن ایجاد می‌شود. كنترولوژی باعث پرورش هماهنگی بین اعضای بدن مي‌شود، حالت‌ها و حركت‌های نادرست بدن را اصلاح می‌کند، همچنین نيروی بدن و توان ذهن را افزايش می‌دهد. انجام حركات پیلاتس یا همان كنترولوژی و رعايت دستورالعمل‌های آن، پرورش جسمانی را به سطح مطلوب نزديك می‌كند. با کمک علم كنترولوژی، مغز اختيار كامل جسم را در دست می‌گيرد؛ يعني عضلات بدن از اراده فرد فرمان می‌برند.
  كساني كه كنترولوژی را براي اولين بار تجربه مي‌كنند، احساس سرخوشی به آن‌ها دست می‌دهد و به نظر می‌آید ذهن آنان پس از سال‌ها، از خواب بيدار شده است. اين روش تمريني از حركات كنترل شده‌ای تشكيل شده كه بين اعضای بدن و مغز هارمونی فيزيكی ايجاد كرده و توانايي بدن افراد را در هر سنی که باشند بالا می‌برد.


  فواید ورزش پیلاتس:

  - عوامل مختلفی در ایجاد درد کمر نقش دارند. بی تحرکی یکی از مهم ترین عوامل ابتلا به بیماری‌های مزمن و ناتوانی جسمانی حرکتی از جمله کمر درد به شمار می‌آید. پزشکان بر این باورند سن ابتلا به کمردرد و دردهای مزمن در ناحیه ستون فقرات پایین آمده و از این جهت موضوع نگران کننده است. بخش بزرگی از کمردردها ناشی از سبک زندگی نادرست و پایین بودن سطح اطلاعات مردم در خصوص رفتارهای صحیح نشستن و خوابیدن و راه رفتن، جابه جایی اجسام، تحرک جسمانی کم و تغذیه نادرست است. در گذشته اغلب بیمارانی که از دردهای کمر شکایت داشتند در سنین میانسالی به بالا بودند اما امروز با زندگی مدرن، جوانان و نوجوانان نیز به جرگه تجربه کنندگان دردهای کمر پیوسته‌اند. تمرینات پیلاتس بر کاهش درد و افزایش استقامت عضلات شکم و پشت مبتلایان به کمردرد مزمن بسیار موثر است، آگاهی از وضعیت طبیعی بدن و توانایی برای حفظ پاسچر صحیح کلید اصلی این تمرینات است.

  - تحقیقاتی که بر روی ورزشکاران ایـن رشـته صـورت گـرفته اسـت نشان می‌دهد ناهنجاری‌های اکتسابیِ آناتومیکی از قبیل گودی کمر ،افتادگی شانه، کوتاهی عضلات و دیگر ناهنجاری‌های آناتومیکی در ناحیه‌ی ستون مهره‌ها، در بدن افرادی که دست کم هفته‌ای دو جلسه از این تمرینات را اجرا کرده بودند به شکل محسوسی بهبود یافته بود.

  - این رشته‌ی ورزشی، افزایش حجم عضلات، نظیر آنچه که در پرورش اندام و بـدنسازی و تمرین بـا وزنـه رخ می‌دهـد را تـوصیه نـکرده و به شما نیز نوید نمی‌‌دهد. پیلاتس فقط به کشیده تر شدن و بلند تر کردن عضلات تاکید داشته و صد البته انعطاف بدنی را نیز بسیار مورد توجه قرار می‌دهد.

  - سایر شیوه‌های منتهی به فیتنس اعم از تمرین با وزنه و یا حتی تمرین با کش با توجه به اینکه فشار از خارج بر عضلات وارد شده و بدن نیز در کنترل فشارهایی که از بیرون بر آن وارد می‌شود گاهاً ناتوان ظاهر می‌شود اغلب مصدومیت زا بوده‌اند، هر چند که اجرای صحیح این تمرینات تا حدودی می‌تواند از بروز مصدومیت‌هایی که ممکن است در کمین فرد باشند پیشگیری کند. اما پیلاتس با عنایت به اینکه در جریان اجرا، نیرویی خارج از بدن به عضلات وارد نمی‌کند، مصدومیت زا نبوده و از سوی دیگر با توجه به اینکه تمرینات این رشته متمرکز بر افزایش انعطاف بـدنی و اصلاح ساختار بدن می‌باشند، می‌تواند در پیشگیری و درمان مصدومیت‌های ورزشی و یا حتی مصدومیت‌های غیر ورزشی که در جریان زندگی برای ما حادث می شود موثرتر واقع گردد.

  - تنفس یک فرایند ناخودآگاه و خودکار است که توسط سیستم عصبی کنترل می‌شود، كاری كه ما هر لحظه و هر روز حتی بدون این كه بر آن تمرکز داشته باشیم انجام می دهیم و جالب است بدانید تكنیك صحیح تنفس اصلا راحت نیست و ما می‌توانیم زندگی‌مان را با شیوه‌ی صحیح تنفس بهبود ببخشیم. از مهمترین اصول پیلاتس تنفس است که آن را از دیگر روش‌های تمرینی ورزشی متمایز می ‌سازد، با مداومت بر انجام تمرینات پیلاتس می‌توان فرایند خودآگاه تنفس را تجربه و نظم و ریتم تنفس را تنظیم کرد.

  - پیلاتس ورزشی است که تاثیر آن بر آب کردن شکم و پهلو ثابت شده است. حرکات پیلاتس بر روی عمیق ترین لایه عرضی شکم مانند یک کمربند کار می‌کنند و باعث تقویت عضلات میان تنه و کاهش توده چربی شکم و پهلو می‌شوند.

  - اگر می‌خواهید بیشتر درباره پیلاتس بدانید، به وب‌سایت موسسه پیلاتس ایرانیان سر بزنید.

  - سید حسن موسوی دارای گواهینامه مربی‌گری پیلاتس از فدراسیون ورزش‌های همگانی و گواهینامه بین‌المللی مربی‌گری تی‌آر‌ایکس است اگر می‌خواهید بیشتر درباره برگزارکننده بدانید به صفحه اینستاگرام سید حسن موسوی سر بزنید.

  - این کلاس پیلاتس آقایان است و صرفا برای آقایان برگزار می‌شود.

زمان‌بندی

شروع کلاس
عنوانشروعپایان
پذیرش۰۸:۰۰۸:۰۵
خوش آمدگویی و توضیحات۰۸:۰۵۰۸:۱۰
تمرین۰۸:۱۰۰۹:۰۰

سوالات متداول

پیلاتس برای چه کسانی مفید است؟
ﺑﻄﻮر کلی اﻳﻦ ﺗﻤﺮﻳﻨﺎت ﺑﺮای تمامی ﻣﺮدان و زﻧﺎن در ھﺮ سنی ﮐﻪ ﻋﻼﻗﻪ‌ﻣﻨﺪ ﺑﻪ وﺿﻌﯿﺖ عمومی جسمانی ﺧﻮد ھﺴﺘﻨﺪ ﻣﻔﯿﺪ اﺳﺖ. ورزﺷﮑﺎران ﺑﺨﺼﻮص کسانی ﮐﻪ ﺑﻪ ﻋﻠﺖ داﺷﺘﻦ ﺣﺮﮐﺎت ﻳﮏ ﺟﺎﻧﺒﻪ ﺻﺪﻣﻪ دﻳﺪه‌اﻧﺪ، ﻣﺜﻞ ﺑﺎزﻳﮑﻨﺎن ﮔﻠﻒ و ﺗﻨﯿﺲ. ھﻨﺮﻣﻨﺪان نمایشی، ھﻨﺮﭘﯿﺸﮕﺎن، مخصوصا نویسندگان، نقاشان و موسیقی‌دانان(به دلیل ثابت ماندن در حالت‌های خاص مرتبط با فعالیت‌هایشان) و ﺗﻤﺎم کسانی ﮐﻪ ﭘﺲ از ﻳﮏ دوره بی‌تحرکی یا ﻧﻘﺎھﺖ می‌خواهند دوﺑﺎره ﻳﮏ زندگی ﺑﺎ ﻧﺸﺎط‌‌‌ را آﻏﺎز ﮐﻨﻨﺪ.
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
از وسایل ضروری که در این تمرین باید همراه داشته باشید: کارت شناسایی، رسید ثبت نام، یک تی‌شرت و شلوار ورزشی (بهتر است از لباسي استفاده كنيد كه راحت باشد اما خيلي هم گشاد نباشد)، یک قمقمه کوچک آب، یک حوله کوچک و زیرانداز مخصوص پیلاتس است، در ضمن نيازی به كفش نداريد.
آیا همه می‌توانند پيلاتس را انجام دهند؟
اين ورزش برای افراد بالای 17 سال با هر رده توانايی قابل اجرا است. البته افراد با مشكلات و بيماری‌های گوناگون قبل از انجام اين ورزش بايد با پزشك خود مشورت کنند. علاوه بر آن اين ورزش برای افراد با مشكلات شديد مفصلی و بيماری‌های خاص مانند: (سرطان یا ام اس) توصيه نمی‌شود.

آدرس:تهران خیابان فاطمی، خیابان حجاب، مجموعه ورزشی آب تهران