تور فناوری بازدید از بزرگترین مجتمع آزمایشگاهی استان قم

شروع:
یک‌شنبه ۱۵ اسفند ۹۵ ۰۹:۰۰
پایان:
یک‌شنبه ۱۵ اسفند ۹۵ ۱۲:۰۰
تور فناوری بازدید از بزرگترین مجتمع آزمایشگاهی استان قم
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

 فن بازار مرکز رشد دانشگاه قم و شرکت شهرک­های صنعتی استان قم طبق برنامه فصلی خود برای برگزاری تور فناوری از مراکز صنعتی و فناور محور، در حال برنامه­ریزی برای برگزاری تور فناوری از "مجتمع آزمایشگاهی شایان گستر آزما" است.

مجتمع آزمایشگاهی تخصصی «شایان گستر آزما» به عنوان آزمایشگاه همکار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اداره کل استاندارد در بخش­های تخصصی و آزمایشگاهی شامل آنالیز دستگاهی، پلیمر و بسته­بندی، میکروبیولوژی، فرآورده­های نفتی، صنایع غذایی و محصولات آرایشی و بهداشتی با حضور استاندار و مسئولان استان قم در بهمن ماه سال 94 در شهرک صنعتی شکوهیه قم افتتاح شد.

یکی از مشکلات تولیدکنندگان محصولات صنعتی ارسال نمونه محصول خود جهت آزمایش و ارزیابی به خارج از استان بود که با افتتاح این مجتمع آزمایشگاهی این مساله حل شد. نزدیکی مجتمع آزمایشگاهی به واحدهای صنعتی باعث کاهش هزینه­ها و آسان شدن فرآیند کسب استانداردهای لازم برای تولید محصولات شده است. در این مجتمع ازمایشگاهی ابتدا محصولاتی که ماهیت وارداتی یا صادراتی دارند مورد ارزیابی قرار می­گیرند و پس از مدتی می­تواند محصولات داخلی را نیز از لحاظ رعایت استانداردها مورد توجه قرار دهد.

 

این آزمایشگاه در زمینه‌های مختلف صنعتی، بهداشتی، غذایی و دارویی فعال است.

 اگر شما شرکت صنعتی و کسب و کار فناورانه دارید که به یکی از آزمایش های زیر نیاز دارید، این تور فناوری را به هیچ وجه از دست ندهید:

الف- آنالیز دستگاهی

 • روش آنالیز جذب اتمی برای تعیین مقادیر بسیار ناچیز از فلزات موجود در نمونه­های غذایی، آرایشی بهداشتی و زیستی
 • دستگاه کروماتوگرافی گازی برای اندازه­گیری مقادیر اندک آلاینده­ها و درصد اسیدهای چرب موجود در محیط زیست، ترکیبات نفتی و آروماتیک، و روغنها

ب- آزمایشگاه پلیمر و بسته­بندی

 • شناسایی انواع پلیمرها و اندازه­گیری دانستیه و نرخ جریان مذاب و ... انواع ظروف بسته­بندی، مواد بسته­بندی، زیره کفش و دیگر مواد پلیمری.
 • دارای تجهیزاتی مانند اندازه گیری اندیس جریان مذاب( (MFI، مقاومت در برابر کشش (TENSILE)، اندازه گیری مقاومت در برابر فشار داخلی (BURST & HYDRO) و ...

ج- آزمایشگاه میکروبیولوژی

 • این بخش به جستجو و شناسایی و شمارش باکتری ها و قارچ های احتمالی موجود در محصولات مختلف می کند.
 • استومیکر، اتوکلاو، انکوباتور یخچال دار و معمولی، بن ماری سرولوژی، انواع محیط کشت و کیت های تشخیص از جمله تجهیزات این بخش است.

د- آزمایشگاه مواد غذایی

 • آزمونهای معمول این بخش شامل: اندازه گیری پروتئین، کربوهیدرات، اسیدیته، ماده خشک، رطوبت، خاکستر، خاکستر نامحلول در اسید، Ph ، ساکارز، افزودنیها، رنگ طبیعی و مصنوعی و ... می باشد.
 • ویسکوزیمتر، سانتریفوژ، لوازم شیشه ای از قبیل ست کجلدال، سوکسله، تانک TLC، مواد شیمیائی و معرفهای لازم و ... از جمله تجهیزات این مرکز تخصصی است.

ه- آزمایشگاه آرایشی و بهداشتی

 • در این بخش کلیه مواد بهداشتی و آرایشی از قبیل محصولات آرایشی ( انواع کرم لوسیون، ژل، رنگ مو و ..) و محصولات بهداشتی (انواع شامپو ، انواع صابون ، مایع ظرفشویی ، مایع دستشویی ، دستمال کاغذی ، پوشک ، پودر رختشویی و.... از نظر شیمیایی و فیزیکی مورد آزمون قرار می گیرند.
 • از جمله آزمونهای معمول شامل: اندازه گیری PH ، درصد مواد فعال(آنیونیک،کاتیونیک و آمفوتریک) ، پایداری ، کل مواد چرب صابون ، کشش دستمال کاغذی ، اندازه گیری گلیسیرین ، خاکستر ، رطوبت و . . . می باشد.

 

و- آزمایشگاه فرآورده های نفتی

 • آزمایشاتی که اهمیت زیادی در محصولات نفتی دارد شامل تعیین نقطه آتش گیری، نقطه انجماد، تقطیر در فشار اتمسفری، ویسکوزیته و.... است.
 • دستگاه تقطیر در فشار اتمسفر، دستگاه تعیین نقطه ابری شدن و نقطه ریزش، دستگاه نقطه اشتعال باز و بسته، دستگاه رنگ سنج و ... از جمله این تجهیزات است.

از تمامی مدیران، فناوران و متخصصان حوزه پلیمر، مواد غذایی، دارویی، بهداشتی و صنایع شیمیایی برای شرکت در این تور فناوری دعوت به عمل می آید.

مخاطبان : مدیران و فناوران حوزه حوزه پلیمر، مواد غذایی، دارویی، بهداشتی و صنایع شیمیایی


آخرین زمان ثبت نام: پایان وقت اداری سه شنبه 10 اسفند ماه 95

زمان بازدید: یکشنبه 15 اسفند ماه 95 ساعت 9 صبح

لازم به ذکر است ظرفیت این تور فناوری 15 نفر می باشد و اولویت با مدیران و فناوران در حوزه های ذکر شده است.

آدرس:قم خ چهارمردان کوچه 41 مرکز رشددانشگاه قم فن بازار