رویداد به پایان رسیده است!
تکانش (توسعه کارآفرینی و نوآوری آموزشی) در تاریخ چهارشنبه ۳۰ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
یک‌شنبه ۲۷ مهر ساعت ۱۶:۰۰

تکانش (توسعه کارآفرینی و نوآوری آموزشی)

  • رایگان
  • آنلاین
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


 

برای معلمان و همه‌ی فعالان تعلیم و تربیت عاشق تغییر!

خانه نوآوری تعلیم‌وتربیت برگزار می‌کند:

تکانش 
"نوآوری برای حل مسائل تعلیم و تربیت"

شامل وبینارهای آموزشی و داوری برای ارائه تسهیلات به فعالان تعلیم‌‌وتربیت

زمان:

۲۷ تا ۳۰ مهرماه ۱۳۹۹ 

 

با شرکت در این وبینارها می‌توانید مسائل مهم تعلیم‌وتربیت را بعد از شناسایی به خوبی بپرورانید و به خوبی ارائه دهید.

 

 

 

جز یک ده درصد افراد خلاق و و نوآوردر عرصه تعلیم و تربیت باشید!
با پیشرفت علم و دسترسی به تکنولوژی دیگر نمی توانیم ناکارآمدی سیستم‌ها به خصوص سیستم‌های آموزشی را یک طرفه ببینیم چون امکاناتی داریم که به هرکدام از ما به عنوان دغدغه‌مندان این عرصه امکاناتی می دهد که می‌توانیم در حد خود تاثیرات مثبتی در آن ایجاد کنیم.
مثلاً کسی را می‌شناسم که با ایجاد بستری نرم‌افزاری،فضایی را برای معلم‌ها و خانواده‌ها ایجاد کرده که به صورت همزمان امکان ورود برای آنها فراهم کرده است. همچنین در این بستر امکانی فراهم شده که اساتید با تجربه و شاخص برای مناطقی که به لحاظ جغرافیایی محدودیت شرکت در کلاس‌ها را دارند بتوانند محدودیت‌ها را از میان بردارند و امکان استفاده از کلاس آنها را در فضای مجازی فراهم شود. 
یا یکی از دوستانم یک پارک آموزشی ایجاد کرد که در آن انواع بازی‌ها و لوازمی که به یادگیری بهتر دروس علوم و ریاضی و ادبیات و ... کمک می‌کرد را فراهم آورد تا بتواند به سهم خود برای دانش‌آموزانی که از روش سخنرانی کمتر یاد می‌گیرند تاثیرات مثبتی ایجاد کند.
یکی دیگر از همکارانم که سال‌ها بی‌انگیزگی و ناتوانی در تصمیم گیری و عدم مهارت‌های زندگی را در دانش‌موزان مشاهده می‌کرد چاره‌ی کار را در طراحی ایجاد مدارسی تحت عنوان مدارس تاب آور دید. در این مدارس افراد برای زندگی پرچالش و پراسترس که از مقتضیات زندگی در جامعه امروز است، آشنا شده و با مهارت‌هایی توانمندی های خود را در این عرصه بالا می‌برد تا بتواند زندگی سالم خود را طرح ریزی و پیاده کنند.
حضور در تکانش کار ساده ایست..!
اما اگر شما شبیه بعضی از فعالین حوزه تعلیم و تربیت باشید که ترجیح می‌دهند به جای این‌که خودشان اقدامی کنند منتظر بمانند اتفاق مثبتی بیفتد و حوزه‌ی تعلیم و تربیت کشور را خود به خود دچار تغییر و تحول کند، وقت خود را بیهوده هدر ندهید… 
اما اگر فعال حوزه تعلیم‌وتربیت هستید و علاقه مند به فضای نوآوری و تغییر که بسم االله ...

 

 

 

             

 

 

شمارش معکوس برای دیدن شما در خانه نوآوری تعلیم و تربیت از همین امروز آغاز شد ....
خدمات خانه نوآوری تعلیم و تربیت:

·        خدمات اختصاصی قابل ارائه به افراد و تیمهایی که امتیاز لازم را در تکانش کسب می‌کنند:

·        ارائه شبکه مسائل و جهت‌دهی تیم به سوی مسائل ارزش‌مند

·        راهبری تیم‌ها

·        شبکه مشاوران تخصصی

·        شبکه ارتباطی میان تیم‌ها

·        شبکه ارتباطی خارجی

·        میز کار اختصاصی برای هر تیم

·        فضاهای عمومی (اتاق جلسات، کافه، کتاب‌خانه و ...)

·        رایزنی برای دریافت سفارش پروژه یا جذب سرمایه

·        ارائه خدمات تخصصی (نظری، فنی، تولید محتوایی، ...)


خدماتی  برای تمام شرکت کنندگانی که در رویداد تکانش شرکت می‌کنند:

·        برگزاری رویدادها، کارگاه‌ها، پنل‌ها و دورهمی‌های تخصصی

·        استفاده از فضای کافه و کتاب‌خانه به‌صورت عمومی و برای قرارها و گعده‌های تعلیم و تربیتی

·        برگزاری دوره‌های کارآموزی

·        فراهم کردن امکان ارتباط با صاحب‌نظران تعلیم و تربیت
شرایط و ضوابط شرکت کنندگان در رویداد تکانش 

لطفا قبل از پیش از حضور در وبینار(یکساعت قبل) در یک شرایط مناسب قرار بگیرید. 
صفحه ای برای یادداشت برداری ایجاد کنید
سوالات خود را حین برنامه در صفحه ی شخصی مکتوب کنید و زمانی که زمان پاسخ گویی به سوالات توسط اساتید مشخص شد آن ها را مطرح نمایید
کاربرگ های تمرینی خود از منبع معرفی به موقع دانلود و تا پایان زمان مقرر آپلود نمایید
در نظر داشته باشید این رویداد نیاز به فعالیت تمرینی شما خواهد داشت لطفا زمان خود را در این بازه به گونه ای تنظیم کنید که بتوانید حداکثر استفاده از آموزش ها را داشته باشید. 
مطلوب است به صورت تیمی دراین رویداد شرکت کنید در این صورت از تخفیف چند درصدی ثبت نام هم برخوردار خواهید

بود

 

 

 

 

با شرکت در این رویداد چه طور می توانم عاملی تغییری کوچک در امروز و شاید تغییری بزرگ برای آینده نظام تعلیم و تربیت کشور باشیم 
چراکه ایده های کوچک امروز ما نظام تعلیم وتربیت فردای ما را خوهند ساخت 


 

 

 
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رویداد آدرس ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

    
Eduhouse_ir@

سخنرانان

محمد آزین
محمد آزین
بنیانگذار خانه نوآوری و تعلیم و تربیت
رضا پاینده
رضا پاینده
دکترای مدیریت نوآوری دانشگاه تهران
حامد رحیم پور
حامد رحیم پور
مدیر شبکه‌سازی خانه‌نوآوری تعلیم‌وتربیت

زمان‌بندی

روز اول
روز دوم
روز سوم
روز پایانی
عنوانشروعپایان
مسئله‌شناسی در نظام تعلیم‌وتربیت۱۶:۰۰۱۷:۱۵
عنوانشروعپایان
بوم ایده‌پردازی برای حل مسئله۱۶:۰۰۱۷:۱۵
عنوانشروعپایان
چگونه یک ارائه موثر داشته باشیم؟۱۶:۰۰۱۷:۱۵
عنوانشروعپایان
داوری تیم‌ها(به صورت مجازی)۱۴:۰۰۱۸:۰۰

سوالات متداول

کمی در مورد رویداد تکانش بیشتر توضیح دهید.
رویداد «تَکانِش» که نماینده سرواژه‌های عبارت «توسعه کارآفرینی و نوآوری‌های آموزشی» است با هدف حمایت از تیم‌های خلاق و جوانی که دغدغه حل چالش‌های تعلیم و تربیت را دارند به‌صورت دوره‌ای و طی دو روز متوالی برگزار می‌شود. در این رویداد تیم‌ها با همراهی رهیاران تلاش می‌کنند نوآوری را برای حل مسائل مهم و ارزشمند تعلیم و تربیت به خدمت گیرند.
مخاطبان تکانش چه کسانی هستند؟
مدارس: معلمان و مربیان و مدیران خانواده‌ها: والدین و فرزندان مجموعه‌ها، موسسه‌ها و سایر نهادهای آموزشی، تربیتی و پژوهشی شرکت‌های سرمایه‌گذار در حوزه تعلیم و تربیت نهادهای حاکمیتی و سیاست‌گذاری
هدف از برگزاری رویداد تکانش چیست؟
رویداد تکانش با هدف کلی «شناسایی، توان‌مندسازی و شبکه‌سازی جوانان برای شناسایی و حل مسائل تعلیم و تربیت بر مبنای ارزش‌های اسلامی و بومی» طراحی شده و اجرا می‌شود.
خانه نوآوری تعلیم و تربیت چیست؟
خانه نوآوری تعلیم و تربیت یک نهاد غیردولتی و عام‌المنفعه است. خانه نوآوری تعلیم و تربیت پلتفرم/بستر/تسهیل‌گری/مرکز رشد/رحمی/شبه شتاب‌دهنده‌ای/باغبانی است برای تربیت نیروی نقش‌آفرین از طریق/رهگذر/مسیر حل مسائل نظام تعلیم و تربیت با راهکارهای نوآورانه برای پیش‌برد تحول بومی در نظام تعلیم و تربیت.
خانه نوآوری تعلیم و تربیت چه ماموریتی دارد؟
ماموریت خانه نوآوری تعلیم و تربیت، تسهیل‌گری (باغبانی) برای شکل‌گیری و رشد فعالیت‌های تعلیم و تربیتی با هدف حل مسائل ارزش‌مند جامعه، جهان اسلام و جهان و شکل‌گیری و تربیت نیروی انسانی و تیم‌های جوان، دغدغه‌مند و توان‌مند برای حل مسائل ارزش‌مند جامعه در حوزه آموزش با توجه به مبانی اصیل اسلامی و نیازهای واقعی جامعه است.
مسئله ارزش‌مند چیست؟
مسئله محوری هر فعالیت و ارزش‌مندی مسئله تعریف ویژه‌ای دارد. در الگوی حل مسئله خانه نوآوری تعلیم و تربیت، مسئله به موقعیتی گفته می‌شود که در آن در راه دست‌یابی به ارزش‌های اساسی مانع یا موانعی وجود داشته باشد. در این الگو ارزش‌های اساسی، حق‌های اساسی و زیرمجموعه‌های آن‌ها هستند که در ساختار کلی حق خدا-حق خود-حق دیگران-حق طبیعت جای می‌گیرند. تعریف هر فعالیتی شامل این خواهد بود که این فعالیت با برطرف کردن کدام موانع یا با ایجاد کدام پل‌ها، کدام ارزش‌ها را زنده خواهد کرد.
در تکانش انتظار چه نوع خروجی هایی از افراد و تیم ها دارید؟
خروجی نهایی هر تیم باید بوم‌ها و کاربرگهایی باشد که در طی سه روز وبینار از افراد خواسته شده است. بنابراین پیاده سازی طرح نرم‌افزار (وب، اپلیکیشن، نرم‌افزارهای تحلیل‌گر و ...) رسانه (بازی رایانه‌ای، شبکه‌های ا جتماعی، کتاب، کتاب صوتی، برنامه تلویزیونی، پویانمایی، فیلم و ...) برنامه‌های آموزشی (برنامه درسی، اردو، بازی‌های گروهی، کارسوق، روش‌های یاددهی-یادگیری و ...) ابزار و وسایل فیزیکی (وسایل کمک آموزشی، اسباب‌بازی، وسایل کارگاهی و ...) سیاست‌گذاری (طراحی الگو، طراحی نظام، طراحی سیاست و ...)
چرا باید در رویداد تکانش شرکت کنیم ؟
در رویداد تکانش پس از ارزیابی تیم‌ها توسط داوران، با تیم‌های برگزیده مصاحبه به عمل می‌آید. در نهایت تیم‌های منتخب از مزایای زیر بهره‌مند خواهند شد: حمایت مالی به ارزش پنج میلیون تومان طی مدت سه ماه به صورت: استقرار در خانه نوآوری تعلیم و تربیت با امکان استفاده از میز کار، اینترنت و فضاهای اشتراکی نظیر اتاق جلسه شرکت در دوره‌های آموزشی خانه نوآوری تعلیم و تربیت برای کمک به تیم‌ها به منظور حل مسئله‌شان بهره‌مندی از همراهی رهیاران باتجربه
ثبت نام به صورت فردی است یا گروهی؟
می توانید در هر صورت ثبت نام کنید امااگر به صورت تیمی ثبت نام از امتیاز بیشتری برخوردار خواهید بود
شرکت در رویداد تکانش این دوره به صورت حضوری است یا غیر حضوری ؟
وبینارها به صورت مجازی برگزار میشود. اما بخشی از داوری به صورت حضوری با هماهنگی تیم ها و افراد خواهد بود
برای شهرستانی ها چه تمهیداتی در نظر گرفته شده است ؟
حضور در وبینارها برای شهرستانی ها مفید و بلامانع بوده و داوری آنها به صورت مجازی انجام خواهد شد. اما برای دریافت تسهیلات از خانه نوآوری تعلیم و تربیت باید حتما ساکن تهران باشید
داوران رویداد چه کسانی هستند؟
این داوران متشکل افراد صاحب تجربه در حوزه تعلیم و تربیت و سایر منتخصصان و مشاوران در حوزه تعلیم و تربیت خواهد بود.
زمان و مکان برگزاری رویداد چه زمانی هست؟
زمان رویداد از ۲۷ تا ۳۰ مهر ماه می باشد. همان طور که توضیح داده شد وبینارها به صورت مجازی بوده و فقط برای کسانی که امکان حضور داشته باشند روز داوری امکان حضور در نظر گرفته میشود
نوآوری مسئله‌محور چیست؟
نظام تعلیم و تربیت، شبکه‌ای پیچیده از عناصر و تعاملات بین این عناصر است. دین، فرهنگ، اخلاق، دانش، فناوری، اقتصاد، تمدن، رسانه، هنر، دولت، مدرسه، دانشگاه، خانواده، مسجد، معلم، روحانی، دانش‌آموز، برنامه درسی، فناوری‌های آموزشی، محتوا، معماری، نخبگان و فعالان و نظایر این‌ها برخی از اجزای این نظام پیچیده هستند. بر این اساس، پیش‌نیاز ایجاد تحول در چنین نظام پیچیده‌ای داشتن شناخت و درک صحیح از عناصر و نحوه تعاملات بین این عناصر به‌منظور فهم نحوه عملکرد این نظام به‌صورت یک کل یک‌پارچه است. برای نیل به این هدف، می‌توان با عبور از رویکردهای کلاسیک و مرسوم که پاسخگوی مسائل متعدد و پیچیده نظام تعلیم و تربیت نیست و امروزه ناکارآمدی آن‌ها روشن شده، با نگاهی کل‌گرا و مسئله‌محور با پیچیدگی‌های این نظام مواجه شد و از این طریق، شناسایی و حل این مسائل را کارآمدتر و در زمانی کوتاه‌تر دنبال کرد. در رویکرد کل‌نگر و مسئله‌محور، مسائل کلیدی و گلوگاهی سیستم که ایجاد تغییر و بهبود در آن‌ها منجر به انتشار این بهبود در کل سیستم می‌شود، شناسایی‌شده و راه‌حل‌های مناسب برای بهبود این مسائل طراحی می‌شود. آن‌چه برای حل مسائل نظام آموزشی بدان نیاز داریم حرکت به‌سوی رویکرد‌های نرم نوآوری مسئله‌محور است.
چه قالب هایی برای حل کردن مسائل تعلیم و تربیت وجود دارد؟
الگوی عمل تعلیم و تربیت الگوی نظام‌های تعلیم و تربیت پژوهش سیاست‌گذاری مطالعه راهبردی پلتفرم مجازی استارتاپ اثر هنری اقدام اجتماعی رویداد برنامه تلویزیونی کسب‌وکار تعلیم و تربیت اردو کارگاه و دوره فناوری آموزشی اقدام ترویجی و غیره

برگزارکنندگان

خانه نوآوری و تعلیم و تربیت
خانه نوآوری و تعلیم و تربیت

برگزار‌کننده

آواتار

خانه نوآوری تعلیم و تربیت

رویداد های برگزارشده۴
رویداد های فعال۰