کاور
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
دوره غیرحضوری - ویژه افراد حقیقی (تخفیف ویژه - ثبت نام زود هنگام)
این بلیت جهت شرکت در دوره غیرحضوری (آنلاین)، جزوه کاغذی دوره، کتاب الکترونیکی مرتبط با دوره، گواهینامه حضور در دوره می باشد.
۱ شهریور
۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
دوره غیرحضوری - ویژه افراد حقیقی (تخفیف ثبت نام زودهنگام)
این بلیت جهت شرکت در دوره غیرحضوری (آنلاین)، جزوه کاغذی دوره، کتاب الکترونیکی مرتبط با دوره، گواهینامه حضور در دوره می باشد.
۱ شهریور
۱,۶۰۰,۰۰۰ تومان
دوره غیرحضوری - ویژه افراد حقیقی (نرخ عادی)
این بلیت جهت حضور در دوره غیرحضوری (آنلاین)، جزوه کاغذی دوره، کتاب الکترونیکی مرتبط با دوره، گواهینامه حضور در دوره می باشد.
۱ شهریور
۱,۹۰۰,۰۰۰ تومان
دوره غیرحضوری - ویژه افراد حقوقی (معرفی شده از طرف شرکتها و سازمانها)
** توجه داشته باشید که این ثبت نام رایگان نیست و این گزینه تنها به منظور تسهیل در امر ثبت نام معرفی شدگان از طرف شرکتها و سازمانهایی که هزینه حضور در دوره را متعاقبا پرداخت میکنند، ایجاد شده است.***
این افراد میبایست معرفی نامه خود را همراه با مهر و امضا رسمی شرکت به همراه تعهدنامه پرداخت هزینه از طرف شرکت پیوست نمایند.
۱ شهریور
۵,۰۰۰ تومان

معرفی دوره

در همه سازمان‌هایی که به نحوی درگیر تولید و ارائه محصول نرم افزاری به مشتریان هستند، بعد از اتمام مراحل توسعه و تست نرم افزار، نوبت به مراحل ارائه محصول به مشتری می رسد. در این میان سازمان‌ها با چالش‌هایی از قبیل، آماده‌سازی محیط اجرای نرم‌افزار، پیکربندی سیستم عامل، نصب و پیکربندی نرم افزار در محیط های تست، پیش عملیات و عملیات درگیر می شوند که اگر کم اهمیت شمرده شوند، به مرور یکی از چالش های اصلی سازمان ها در ارائه محصولات نرم افزاری به مشتری تبدیل خواهند شد. آنجا که سرعت توسعه نرم افزار از سرعت تحویل نرم افزار به مشتری پیشی بگیرد، عملا ارزش ها و خدماتی که برای مشتریان ایجاد شده، دیرتر به دست مشتریان می رسد. هر چه محصولات یا مشتریان سازمان ها بیشتر باشد، اهمیت این موضوع بسیار بیشتر می شود. 

 

  

 فرض کنید شما ارائه کننده یک سامانه نرم‌افزاری بزرگ با چندین هزار نفر کاربر هستید (مانند سامانه‌های بورس، بانک و …). در چنین شرایطی برای هر بار تغییر نسخه در این سامانه، لازم است تا چه تعداد فعالیت انجام شود؟! انتقال فایل های مختلف به مسیرهای گوناگون، انجام پیکربندی های مختلف برروی سرورها، اجرای اسکریپت ها در محیطهای مختلف، توقف و شروع مجدد سرویسهای سیستم عامل و بسیاری موارد دیگر؛ اگر کلیه این فعالیتها بصورت دستی و توسط کارشناسان سازمان انجام شود (شرایطی که به صورت سنتی در عموم سازمانها وجود دارد) چه میزان زمان برای هر بار تغییر نسخه لازم است؟ چه میزان احتمال بروز خطا در انجام این فعالیتها قابل تصور است؟ با این وضعیت شما چندبار در روز، هفته، ماه یا سال حاضر به تغییر نسخه هستید؟

  

 بطور خلاصه تکنیک CI/CD به دنبال خودکارسازی کلیه فعالیتهای فوق و در نتیجه افزایش قابل توجه سرعت و کیفیت اجرای فرآیندهای وابسته و کاهش حداکثری احتمال بروز خطا در انجام این امور میباشد. تصور کنید که کلیه مواردی که در بالا اشاره شد را بتوانید در یک چشم بر هم زدن به انجام برسانید. در این شرایط جدید چندبار در روز، هفته، ماه و سال حاضر به تغییر نسخه هستید؟ 

  

 در حال حاضر Azure DevOps یکی از فراگیرترین ابزارهای ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت برای حرکت به سمت CI/CD در سطح دنیاست. تمرکز این دوره نیز، در کنار مفاهیم عمومی این حوزه برروی پیاده‌سازی این تکنیک با استفاده از همین ابزار خواهد بود.

  

  

 در این دوره سعی شده است جزوات آموزشی، منابع مرتبط، و مثال های کاربردی و تجربیات ما در محیط های Enterprise در اختیار دانش‌پژوهان قرار گیرد تا بتوانند مهارت ها و ابزارهای مورد نیاز برای اجرای Continuous Deployment در محیط سازمانی خود را به کار گیرند و به سایر همکاران منتقل نمایند.

 

 

 

 این دوره کاملا منطبق بر نیازهای داخلی طراحی شده است، در شرایط تحریم که استفاده از سرویس های ابری مایکروسافت و آمازون و گوگل در ایران محدود شده است، سعی شده حتی الامکان جایگزین هایی برای رفع نیازهای تحویل نرم افزار به مشتری ارائه شود تا پاسخگوی نیاز های سازمانی باشد.

 کارگاه تکنیک CI/CD با استفاده از Microsoft Azure DevOps در قالب یک دوره (معادل 18 ساعت آموزشی)  در روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 17:30 الی 20:30،  بصورت غیر حضوری برگزار میگردد.

  

  

 آنچه در این دوره فرا خواهید گرفت:

 در پایان این دوره شما توانایی به کارگیری سورس کنترل های Git و TFVC را کسب خواهید کرد و علاوه بر توانایی پیاده سازی چرخه CI / CD برای انواع مختلف تکنولوژی های رایج به صورت کاملا عملیاتی، قادر خواهید بود چرخه حیات دیتابیس Sql Server را خودکار سازی کنید (Database CI / CD). همچنین توانایی راه اندازی و به کارگیری موثر از Azure Artifact Repository را جهت مدیریت package های npm, Nuget, Py و Maven را خواهید آموخت.

  

  

 جزئیات بیشتر و سرفصل های این دوره:

 بخش اول: آشنایی با دوآپس و راهکارهای Azure DevOps

 ●       آشنایی با مفاهیم کلی دوآپس و راهکارهای Azure DevOps 

 ●       مستندات و راهنمای نصب و پیکربندی Azure DevOps Server 

  

 بخش دوم: سورس کنترل های رایج و نحوه به کارگیری موثر آن ها

 ●       آشنایی با انواع سیستم های مدیریت نسخه و سورس کد 

 ●       درک معماری سورس کنترل های Git و TFVC

 ●       آشنایی با امکانات Azure Repos و راه اندازی Git و TFVC در آن

 ●       آشنایی و نحوه استفاده از دستورات پرکاربرد Git از طریق command line 

 ●       استفاده کاربردی از Git و TFVC در IDE ها (از جمله vscode و Visual Studio و …)

  

 بخش سوم: مفاهیم CI / CD و پیاده سازی آن در انواع پروژه های مختلف

 ●       آشنایی با مفاهیم Continuous Integration و Continuous Deployment و توانایی استفاده و پیاده سازی این مفاهیم در Azure DevOps

 ●       اجرا و پیاده سازی مثال های عملی CI / CD با استفاده از Azure Pipelines برای انواع مختلف پروژه های:

 ○        ASP.NET

 ○        dotnet core

 ○        Dockerized dotnet core

 ○        Net Applications و ویندوز سرویس

 ○        برخی از تکنولوژی های Frontend (از جملهReact, Angular و nodejs ) 

 ○        پروژه های Java

  

 بخش چهارم: مفاهیم Database DevOps و پیاده سازی عملی آن

 ●       آشنایی با مفاهیم Database DevOps و DLM Automation

 ●       نحوه ساخت و استفاده عملی از MS Sql Projects 

 ●       نحوه استفاده از Database Source Control جهت مدیریت دیتابیس Sql Server

 ●       نحوه پیاده سازی Database CI با استفاده از Sql Project و Azure Pipelines

 ●       نحوه پیاده سازی Database CD و اعمال خودکار تغییرات پایگاه داده در محیط های عملیاتی

  

 بخش پنجم: Package Manager ها و نحوه پیاده سازی و استفاده از امکانات Azure Artifacts 

 ●       آشنایی با Package Manager ها و معرفی امکانات Azure Artifacts در این خصوص

 ●       نحوه ساخت یک Nuget Package از خروجی اپلیکیشن ها

 ●       نحوه خودکارسازی ساخت Nuget Package ها و اعمال نسخه بندی خودکار 

  

مخاطبین دوره

●       مدیران فنی تیم های توسعه و تولید نرم افزار

 ●       مدیران فنی تیم های عملیات و پشتیبانی نرم افزار

 ●       توسعه دهندگان و برنامه نویسان نرم افزار

 ●       کارشناسان عملیات و پشتیبانی نرم افزار

 ●       کارشناسان دوآپس

  

 توجه داشته باشید که تمرکز اصلی این دوره بر تکنولوژی های مبتنی بر مایکروسافت در توسعه نرم افزار (نظیر,NET net core و SQL Server) می باشد اما برخی از سایر تکنولوژی های دیگر هم (در سرفصل اشاره شده) گفته خواهد شد.

پیش نیاز دوره

 • آشنایی اولیه با توسعه اپلیکیشن بر بستر NET یا net core
 • آشنایی اولیه با عملیاتی کردن نرم افزارهای NET
 • گذراندن دوره DevOps Fundamentals مزیت محسوب می شود.

زمان‌بندی دوره

عنوانشروعپایان
برنامه کلاسی روز اول۱۷:۳۰۲۰:۳۰

شرایط انصراف و عودت هزینه

 • چنانچه دانش‌پژوه به هر دلیلی 10 روز و یا زودتر از زمان برگزاری رویداد، درخواست انصراف از دوره خود را بصورت مکتوب به مرکز آموزش اعلام نماید، هزینه پرداخت شده پس از کسر 4% کارمزد سایت ایوند به ایشان عودت داده خواهد شد.
 • چنانچه دانش‌پژوه به هر دلیلی تا 3 روز پیش از زمان برگزاری رویداد درخواست انصراف از دوره خود را بصورت مکتوب به مرکز آموزش اعلام نماید، هزینه پرداخت شده پس از کسر 30% شهریه دوره عودت داده خواهد شد.
 • چنانچه دانش‌پژوه به هر دلیلی دیرتر از 3 روز پیش از زمان برگزاری رویداد درخواست انصراف نموده و یا بدون اطلاع قبلی در دوره حاضر نشود، شامل هرگونه عودت وجه نبوده و دانش‌پژوه حق هرگونه ادعایی در این رابطه را نخواهد داشت.

معرفی شرکت مشاوره مدیریت رایزن سامانه گستر

شرکت مشاوره مدیریت رایزن سامانه گستر، ارائه کننده خدمات آموزش، مشاوره و نرم­ افزار در حوزه چارچوبها و استانداردهای مدیریت فناوری اطلاعات (ITIL, Cobit, PRINCE2, SCRUM, DevOps, Service Desk, …) پس از گذشت 10 سال فعالیت و کسب تجربیات ارزشمند در دو حوزه آموزش و مشاوره، دوره ها و کارگاههای آموزشی خود را بشکل عمومی و درون سازمانی برای شرکت ها و سازمانها برگزار خواهد نمود.

لازم به ذکر است که مرکز آموزش رایزن سامانه گستر به عنوان نماینده رسمی معتبرترین موسسات آموزشی بین‌المللی، با سابقه برگزاری بیش از 750 کارگاه/دوره آموزشی در حوزه­های مورد اشاره، به عنوان یکی از پیشگامان و فعالترین مراکز آموزش تخصصی در رابطه با چارچوبها و استانداردهای مدیریت فناوری اطلاعات محسوب می­ گردد.

خواهشمند است در صورت تمایل به برگزاری هریک از این آموزش­ها برای همکاران و کارشناسان خود با ما تماس گرفته و از خدمات مشاوره آموزشی رایگان ما نیز جهت آشنایی کامل با دوره ها، تقدم و تأخر آنها، انتخاب دوره متناسب با نیاز شما و پاسخ به دیگر پرسشهای احتمالی برخوردار شوید.

همچنین توجه داشته باشید که کلیه مدرسان این دوره­ها در مرکز مشاوره این شرکت نیز مشغول به فعالیت بوده و آمادگی کامل دارند تا در صورت تمایل شما نسبت به تعریف و مشارکت در پروژه های مشاوره نیز همراه شما باشند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شرکت رایزن سامانه گستر تماس بگیرید.

مدرس دوره

امید شریعتی
امید شریعتی
مشاور و مدرس حوزه DevOps و CI/CD

مهندس امید شریعتی از اولین افرادی است که مفاهیم DevOps را به صورت کاربردی و عملیاتی در سازمان های مطرح حوزه FinTech در ایران به کار گرفته و اجرا کرده است. ایشان با بیش از 12 سال سابقه در سمت های مختلفی از جمله مدیریت پروژه، توسعه دهنده نرم افزار، تدریس و مشاوره در حوزه های DevOps، استقرار نرم افزار,Database DevOps و Software Performance Testing فعالیت داشته است.

برگزارکننده

مرکز آموزش
مرکز آموزش
رایزن سامانه گستر

مرکز آموزش شرکت رایزن سامانه گستر به عنوان یکی از قدیمی ترین مراکز آموزشی در حوزه چارچوبها و استانداردهای مدیریت فناوری اطلاعات نزدیک به 10 است که در حال فعالیت بوده و دوره های متعددی را در رابطه با چارچوبها و استانداردهایی نظیر ITIL, COBIT, PRINCE2 و SCRUM را برگزار نموده و مینماید.

برگزار‌کننده

آواتار

شرکت رایزن سامانه گستر

 مرکز آموزش شرکت مشاوره مدیریت رایزن سامانه گستر با تکیه بر بیش از 10 سال سابقه برگزاری دوره ها و کارگاههای تخصصی در حوزه های مرتبط با مدیریت فناوری اطلاعات و اجرای بیش از 750 دوره و کارگاه تخصصی، اکنون با ارائه 50 عنوان دوره/کارگاه آموزشی استاندارد،

رویداد های برگزارشده۱۰۳
رویداد های فعال۸
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۵۰ نفر

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

پنج‌شنبه ۱۷ تیر

دوره آنلاین ITIL 4: Drive Stakeholder Value

 • آنلاین
 • از ۵,۰۰۰ تومان
 • شرکت رایزن سامانه گستر
چهارشنبه ۲ تیر

چگونه مدیر محصولی موفقی شویم؟

 • آنلاین
 • رایگان
 • DigikalaGroup
پنج‌شنبه ۳ تیر

دوره کاربردی تحلیل کسب و کار BABOK

 • آنلاین
 • ۲,۱۶۰,۰۰۰ تومان
 • کار و کسب
سه‌شنبه ۱ تیر

دورهمی امیدیا؛ چگونه یک تیم ایده‌آل داشته باشیم؟

 • آنلاین
 • رایگان
 • مرکز نوآوری فرهنگی امید (شتابدهنده امید)