رویداد به پایان رسیده است!
تیپ‌شناسی شخصیتی و تاثیر آن بر جذب مالی و تعامل با کارکنان و داوطلبان در تاریخ دوشنبه ۱۰ دی به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
دوشنبه ۱۰ دی ساعت ۰۸:۰۰

تیپ‌شناسی شخصیتی و تاثیر آن بر جذب مالی و تعامل با کارکنان و داوطلبان

  • ۵۰۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • خیریه
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

برگزارکننده

معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
بنیاد خیریه راهبری آلاء
بنیاد خیریه راهبری آلاء
سازمان اوقاف و امور خیریه
سازمان اوقاف و امور خیریه

مدرس

پریا اصلانی
پریا اصلانی
مشاور شغلی و مربی مهارت‌های فردی و حرفه‌ای

سرفصل‌ها


چه تیپ شخصیت‌هایی می‌توانند داوطلبان خوبی باشند؟

نقش محرک‌های درونی هر فرد در انجام کارهای داوطلبی

نحوه تعامل ما با هرکدام از تیپ شخصیت‌ها باید به چه نحوی باشد؟

هر نوع تیپ شخصیتی، چطور ممکن است مجاب شود که کار داوطلبانه یا مشارکت مالی داشته باشد؟


درباره کارگاه‌های مهارت افزایی:


بنیاد خیریه راهبری آلاء (با مشارکت "سازمان اوقاف و امور خیریه" و "وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی") در تاریخ 10 و 11 دی‌ماه 97، بطور همزمان اولین جشنواره خیر ماندگار (مراسم تقدیر از فعالان حوزه نیکوکاری) و دومین جشنواره ملی خیر ماندگار (مطالعه و ارزیابی امور خیر با تمرکز بر چالش‌های نیکوکاری در ایران امروز) را در سالن بین‌المللی همایش‌های رازی (به آدرس: تهران، اتوبان همت، بین اتوبان شیخ فضل الله و چمران، دانشگاه علوم پزشکی ایران)، برگزار خواهد کرد. (شرکت در این همایش رایگان بوده و 100 مقاله برتر ارسالی از سوی دانشجویان و طلاب عزیز مشول دریافت هدایای نقدی قرار خواهند گرفت). همچنین در روز اول این مراسم (دوشنبه مورخ 10 دی‌ماه 97) شاهد  برگزاری همزمان 5 کارگاه علمی ارزشمند با هدف ارتقاء مهارتهای علمی فعالین خیریه‌ها و سمن‌ها، دانشجویان و سایر علاقه‌مندان خواهیم بود. کارگاه‌های مذکور عبارتند از:

1.       راهبری نیروهای داوطلب (مدرس: پریسا علیویردی)

لینک ثبت نام: https://evnd.co/zcgFx

 

2.       روش‌های تامین مالی در موسسات مردم نهاد (مدرس: رضا درمان)

لینک ثبت نام: https://evnd.co/YiK0c

 

3.       نوآوری اجتماعی، روش‌های اثرگذاری و اثرسنجی (مدرس: محمد امین صمیمی)

لینک ثبت نام: https://evnd.co/NnTIl

 

4.       کارآفرینی اجتماعی و تاثیر آن بر پایداری موسسات خیریه (مدرس: نسیم یادگار و محمد مهدی معماریان)

لینک ثبت نام: https://evnd.co/nviDV

 

5.      تیپ‌شناسی شخصیتی و تاثیر آن بر جذب مالی و تعامل اثربخش با کارکنان و داوطلبان (مدرس: پریا اصلانی)

لینک ثبت نام: https://evnd.co/7scZl


درباره بنیاد خیریه راهبری آلاء:


 

بنیاد خیریه راهبری آلاء، پس از شروع به فعالیت در سال 1388 درکنار راه اندازی و فعالیت در حوزه‌های مختلف امور خیر (مرکز کنترل سرطان مکسا، مرکز مددکاری کوثر، مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله و ...)، در سال 1393 واحد "خیر ماندگار" را با هدف تولید دانش در حوزه امور خیر، فرهنگ سازی و ترویج نیکوکاری و ارتقاء توانمندی‌های فردی و مدیریتی فعالین حوزه امور خیر راه اندازی نمود. به این امید که با تولید و به‌کارگیری دانش در حوزه امر خیر، منابع محدود خیریه‌ها و خیرین، عالمانه و بهینه در موضوعات اولویت‌دار هزینه و یا سرمایهگذاری شود تا استمرار و گسترش آن را تضمین کند و با فرهنگ‌سازی، شرایط و زمینههای لازم برای تحقق شعار «هر ایرانی یک نیکوکار» حاصل آید. برخی از فعالیت‌های واحد خیر ماندگار عبارتند از:

1.       ترجمه و تالیف چندین جلد کتاب مرتبط با خیریه‌ها و سمن‌ها (کتاب خیریه در جوامع اسلامی، کتاب سفیران مهربانی و ...)

2.       حمایت مادی و معنوی از برخی از پایان‌نامه‌های دانشجویی مرتبط با حوزه امور خیر

3.       چاپ فصلنامه تخصصی مرتبط با خیریه‌ها و امور خیر با عنوان "آوای خیر ماندگار"

4.       برگزاری اولین همایش ملی خیر ماندگار ، مطالعه و ارزیابی امور خیر در ایران (اسفند 95)

5.       برگزاری همایش کارآفرینان خیر و خیرین کارآفرین (آبان 96)

6.       برگزاری 26 " نشست تخصصی"  مرتبط با حوزه امور خیر و فعالیت‌های نیکوکارانه با مشارکت اساتید، دانشجویان و فعلان عرصه نیکوکاری

7.       تدارک برگزاری رویداد استارتاپ ویکند اجتماعی (آذر 97(

8.       برگزاری نشست‌های "کتابانه" (نقد و بررس کتب مطرح و مرتبط با حوزه اموره خیر و سمن‌ها)

9.       برگزاری جلسات "یک چای، یک تجربه"، (گپ و گفت خودمانی مسئولین و فعالین خیریه‌های کشور)

10.   برگزاری جلسات "میز مشاوره"  (طرح و بررسی مشکلات اصلی و پرتکرار خیریه‌ها و سمن‌های با حضور کارشناسان و صاحبنظران این حوزه)

11.   برگزاری چندین کارگاه و دوره آموزشی با هدف ارتقاء علمی مسئولین، فعالان و علاقه‌مندان به حوزه امور خیر و سمن‌ها

12.   تدارک برگزاری دومین  همایش ملی خیر ماندگار، مطالعه و ارزیابی امور خیر در ایران (دی 97(

13.   تدارک برگزاری اولین جشنواره خیر ماندگار (مراسم تقدیر از فعالان حوزه نیکوکاری (دی 97()

14.   ...

 

 


دومین همایش ملی خیر ماندگار:


 

بنیاد خیریه راهبری آلاء دومین همایش ملی خیر ماندگار را با مشارکت نهادهای علمی و اجرایی برگزار می‌نماید که در ذیل به برخی از مختصات و ویژگی‌های آن اشاره می‌شود:

·         مقالات پذیرفته شده در پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) و سیویلیکا نمایه می‌شوند.

·         برای کابردی‌تر شدن همایش و مشارکت خیریه‌ها و خیرین، محوری به‌عنوان ایده‌ها و تجربه‌های موفق امور خیر نیز طراحی شده است.

·         شرکت‌کنندگان همایش سه گروه 1. اساتید، دانشجویان و پژوهشگران علاقه‌مند به حوزه خیر، 2.خیرین، مدیران و کارشناسان مؤسسات خیریه و 3.مدیران و کارشناسان دولتی مرتبط با این حوزه می‌باشند.

·         زمان همایش: دهم و یازدهم دی‌ماه 1397

·         مکان همایش: تهران - مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی

 

محورهای همایش:

1. فلسفه و مبانی

2. آموزش

3. تاریخ

4. جامعه و فرهنگ

5. فقه و اخلاق

6. اقتصاد و مدیریت

7. روانشناسی و مددکاری اجتماعی

8. رسانه، ارتباطات و فضای مجازی

9. هنر و ادبیات

10. حقوق و سیاست

 

لینک‌های ثبت نام در همایش:

http://conf.ala.org.ir

https://evnd.co/1sBAC


اولین جشنواره خیر ماندگار:


 

 بنیاد خیریه راهبری آلاء پس از سال‌ها فعالیت در حوزه‌های مختلفی از امور خیر (مرکز کنترل سرطان مکسا، مدرسه عالی خاتم الاوصیاء (عج)، جامعه المرتضی (ع)، مرکز مددکاری کوثر، مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله  و ...)، در سال 1393 "مرکز خیرماندگار" را با هدف «تولید و ترویج دانش و فرهنگ‌سازی و اصلاح روش‌های اجرا و مدیریت در حوزه امر خیر» راه اندازی نمود، به این امید که منابع محدود خیریه‌ها و خیرین کشور و نیز منابع دولتی و حاکمیتی مربوط به این حوزه، با شیوه‌ای عالمانه، با اثربخشی و بهره‌وری بالا و در موضوعات اولویت‌دار، هزینه یا سرمایه‎گذاری شود. تا از این طریق، استمرار و گسترش هرچه بیشتر امور خیر در کشور و ایجاد زمینه‎های لازم برای تحقق شعار «هر ایرانی یک نیکوکار» را سبب شود. از این روی بنیاد آلاء پس از رایزنی و مشورت با اساتید و صاحب‌نظران برجسته و چندین سال تجربه در این حوزه، یکی از راه‌های تحقق این اهداف را فرهنگ‌سازی و ترویج روحیه انجام امور خیر یافته و در راستای تحقق آن، برگزاری جشنواره خیر ماندگار با هدف تشویق و معرفی فعالان عرصه‌های مختلف نیکوکاری و امور خیر، برنامه‌ریزی نمود. البته دوره اول این جشنواره گستردگی کمتری داشته و صرفاُ محدود به مطالعه چند حوزه از امور خیر خواهد بود. انشاءالله از دوره بعد این جشنواره شکل اصلی خود را پیدا کرده و بشکل فراخوان، انتخاب و داوری آثار، افراد و موسسات برتر را انجام خواهد داد و عرصه وسیعتری از گستریه امور خیر را تحت پوشش قرار خواهد داد. می‌توان گفت برخی از اهداف اصلی این جشنواره عبارتند از: 1-قدرشناسی از فعالین و فعالیت­های انجام گرفته در حوزه امور خیر، انگیزه آفرینی، توسعه و تعمیق فرهنگ انجام کار خیر، 2-الگوسازی با معرفی شکل­ها و روش­های متنوع کار خیر در زندگی ایرانیان، مسلمانان و مردم جهان، 3-جلب نظر و کمک به گسترش اقدامات خیر در حوزه­ها و موضوعات جدید (برزمین مانده)، 4-ایجاد فرصت برای شکل­گیری نوعی مرجعیت و هدایت‎گری درحوزه امور خیر و 5-شناسایی الگوهای موفق در حوزه­های مختلف فعالیت موسسات خیریه. گفتنی است این جشنواره در تاریخ 11 دی ماه 1397 از ساعت 8 لغایت 12 در سالن بین المللی همایش‌های رازی به آدرس تهران، اتوبان شهید همت، بین اتوبان شیخ فضل الله و اتوبان شهید چمران برگزار خواهد شد. محورهای اصلی مورد تقدیر در این جشنواره عبارتند از: 1- بخش تولید دانش (شامل: کتاب برگزیده، پایان‌نامه برگزیده و مقاله برگزیده)، 2- بخش فرهنگ‌سازی و ترویج امر خیر (شامل: خبرگزاری برتر، تولیدات برتر صدا و سیما در این حوزه و مدارس فعال در زمینه آموزش امور خیر و برگزاری اردوهای داوطلبی و جهادی) و 3- بخش اصلاح مدیریت و تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه امور خیر (شامل: خیریه­های برتر کارآفرین، کارآفرینان خیر، پلتفرم و نرم­افزار موفق و تاثیرگذار در حوزه امور خیر و چهره‌های شناخته شده فعال در عرصه یاری‌رسانی به خیریه‌ها).

آدرس

تهران تهران، اتوبان شهید همت، بین اتوبان شیخ فضل الله نوری و اتوبان شهید چمران، دانشگاه علوم پزشکی رازی، سالن بین المللی همایش‌های رازی

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

بنیاد خیریه راهبری آلاء

بنیاد خیریه راهبری آلاء، در سال 93 با نگاهی نوین و علمی به حوزه امور خیر، بخش خیر ماندگار را در کنار دیگر فعالیت‌های خیریه‌ای خود راه‌اندازی نمود. تولید دانش در حوزه امور خیر، فرهنگ‌سازی و ترویج نیکوکاری و ارتقاء توانمندی فردی و مدیریتی فعالین این حو

رویداد های برگزارشده۲۰
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۲۰ نفر