کاور
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

آشنایی با استاد محمدکریم فضلی

استاد محمدکریم فضلی

به جرات می توان گفت کارآفرینی ، جمع ویژگی های متضادی است که لازم است درقالب ترکیبی ژنتیک و چند وجهی دریک فرد جمع شده و تبدیل به پدیده ای شود که ما از وی به عنوان کارآفرین ملی و شاخص یاد می کنیم .

در این میان ، حضور در عرصه ی کارآفرینی بدون توجه به اصول و مبانی پایه ای و عمیق فکری و نظری مثل ساختن عمارتی در آب و بدون بن وریشه می ماند. از این دیدگاه می توان گفت که کارآفرینی ، بسان ایجاد یک امپراتوری است که قبل از هرچیز ، باید مبانی فکری وایدئولوژیک آن پایه گذاری شده وسپس آنرا به دنیا آورد.

در اولین برداشت می توان گفت که کارآفرینی یک نظام هماهنگ و سیستماتیک از مجموعه ی رویکردها وباورهایی است که کارآفرین ساز است .

به زعم ما ، عدم توجه به این ریشه ها (اصول ومبانی ) ، بسان ساختن عمارت و امپراتوری کارآفرینی برروی زمین سستی است که هر آن احتمال فرو ریختن آن وجود دارد وآن دسته از کارآفرینانی که در این عرصه به مبانی کارآفرینی پرداخته ودر این زمینه ممارست نموده وماهر شده اند ، قطعا شانس بیشتری برای موفقیت در دنیای کارآفرینی نسبت به بقیه ی افراد خواهند داشت . زیرا اصول کارآفرینی زیر ساخت فلسفی وجهان بینی کارآفرینی است که می تواند هم در ساخت وهم در حفظ امپراتوری کارآفرینی بسان ابزاری قوی وکارآمد در اختیار کارآفرینان قرار بگیرد .

این مهم ترین برداشت و مهم ترین آموزه از رفتار کارآفرینانه ی مرحوم استاد حاج محمد کریم فضلی درفرآیند بنیانگذاری گروه صنعتی گلرنگ و بن مایه ی عملکرد این سازمان افتخار آفرین ایرانی در سال های اخیر است . 

درک و ودانش عالی استاد از مبانی کارآفرینی و رعایت  کامل و جامع اصول کارآفرینی توسط ایشان چارچوبی مناسب و ساختار یافته برای دیدن و خلق فرصت ها ونیز آمادگی برای  مواجهه ی موثر با چالش های پیش روی مدیران و کارکنان گروه صنعتی گلرنگ گشود . 

کاربرد و  عدم تخطئی از اصول کارآفرینی ، چراغ راه ایشان در سفر کارآفرینی شد . سفری که هر روز آنرا بهتر وکامل تر و  هیجان انگیزتر پیمود.

برای ما که مشتاق الگو گرفتن از بزرگان کارآفرینی و کسب وکار هستیم  فرض و واجب است که این اصول را فرابگیریم و به آنها توجه و با آنها زندگی کنیم . چرا که آدمی با جهان بینی وفلسفه ی خود زندگی می کند وکارآفرین بدون داشتن جهان بینی مناسب وهمه جانبه وقوی ، امکان وشانس ساخت یک امپراتوری قوی وبزرگ را ندارد .

اصول کارآفرینی گروه صنعتی گلرنگ که توسط استاد محمد کریم فضلی بنیان گذاشته شده و سپس توسط جانشین شایسته وخلاق ایشان یعنی آقای دکتر مهدی فضلی تکمیل ، بازمهندسی و با شرایط روز فضای کسب وکار ایران تطبیق داده شد ، سیستم عامل مناسب و تکرار شونده و مقیاس پذیری را در گروه صنعتی گلرنگ به ارمغان آورده است که اثر خارق العاده ی آنرا در همه ی کسب وکارهایی که این گروه صنعتی داراست و یا وارد آنها می شود شاهد هستیم . این گروه صنعتی با بازآفرینی و خلق یک الگوی مناسب واثربخش بومی کارآفرینی و کسب وکار ، توانسته الگویی موفق از کارآفرینی سازمانی را در محیط کسب وکار ایران ارائه ودراین مورد تبدیل به ترازی قابل استناد  برای سایر کارآفرینان شود . 

این الگوی کارآفرینی ،  ضمن خلق شخصیتی منحصر به فرد از گروه صنعتی گلرنگ وفرهنگ سازمانی آن ، قواعد وچگونگی تعامل آنها با افراد وپدیده های پیرامونی کسب وکار و کارآفرینی را تعریف وبه روابط متعامل آنها با گلرنگ رنگ وبوی موفقیت وپیشرفت و رشد بخشیده است .

اصولی که مرحوم استاد  محمد کریم فضلی در گروه صنعتی گلرنگ پایه گذاری نموده است ، ریشه ها و بنیانی محکم در اختیار مدیران وکارکنان این سازمان خلاق ونوآور ایرانی قرارداده است تا باوجود چالش های متعدد ومتنوع موجود در محیط کسب وکار ایران ، جذب ، تطبیق پذیری و برگشت پذیری نسبت به این چالش ها را جزء لاینفک فرهنگ کارآفرینی و امتیاز ویژه آن تبدیل نماید . 

همه ی اینها خود ، به ایجاد یک فرهنگ و توان خاص تاب آوری  در گروه صنعتی گلرنگ و شرکت های وابسته به آن کمک شایان توجهی نموده است . 

فرهنگی که استاد بنیانگذار آن بوده اند  ، به مدیران و کارکنان این گروه صنعتی کمک کرد تا به اتکای آنها در مواجهه ی کامل واثربخش با چالش های درونی و بیرونی محیط کسب وکار ایران ، راه را گم نکرده و هم چنان در مسیر رشد وتعالی خود گام برداشته  و در دشوار ترین لحظات و غرورانگیزترین اوقات ، با کنترل وهدایت سیستم های عملیاتی خود در مسیری مطلوب ، گوی موفقیت را از رقبا بربایند .

تاکید بر انسان دوستی استادمحمد کریم فضلی به دانش آموزان

هدف از برگزاری این رویداد

دانشگاه گلرنگ در راستای مسئولیت های اجتماعی ، و با رویکرد آموزش و ترویج روحیه کار آفرینی در میان دانش آموزان ، و ایجاد بستری مناسب برای شکوفایی کسب و کارهای خلاق و نوآورانه ، و تاثیرگذاری این قشر از جامعه بر تصمیم گیری خانواده ها ، رویدادی با عنوان جایزه استارت آپی دانش آموزی استاد محمد کریم فضلی را برگزار می کند.

 

توضیحات مربوط به بلیت های ثبت نام

کارخانه استارت آپی دانشگاه گلرنگ در نظر دارد  فرآیند "جایزه  استارت آپی دانش آموزی استاد محمد کریم فضلی " را در 2 قالب رقابتی و ارزیابی توانمندی دانش آموزان فعال در حوزه های زیر برگزار نماید .

 

1- استارت آپ  :

دانش آموزان فعالی که حوزه " استارت آپ طراحی و ساخت اپلیکیشن "فعال هستند می توانند با تهیه این بلیت شرکت کنند.

معیار و روش انتخاب برترین ها در این حوزه از طریق ارزیابی در چند مرحله مشخص می شود

از جمله استارتاپ ها در زمینه  اپلیکیشن  ، وب ، پلتفرم ، دستگاه  ، محصول می تواند باشد .

2- بازی های رایانه ای / موبایلی : 

دانش آموزان علاقمند و فعال در زمینه  " بازی های رایانه ای و موبایلی "

در این حوزه دانش آموزان طی یک رقابت در بازی موبایل یا رایانه شرکت خواهند کرد و به 3 نفر از رتبه های اول جوایزی اهدا خواهد شد

3- اختراعات و ابداعات

دانش آموزان دارای ابداعات و اختراعات  ، در صورت داشتن  تاییدیه معتبر ثبت اختراعات و ابداعات ،

 در این حوزه نیز اختراعات توسط کارشناسان ارزیاب مورد سنجش قرار گرفته می شود که در به 3 نفر از برترین ها  ، جوایز نفیس از طرف گروه صنعتی گلرنگ و کارخانه استارت آپی دانشگاه گلرنگ اهدا می شود .

4- ربات و پهباد

دانش آموزانی که دارای ابداع و اختراع و مدل در زمینه رباتیک و پهباد ،هستند

 شرط مهم شرکت در این حوزه   داشتن  تاییدیه یا گواهی معتبر از موسسه یا مدرسه ، می باشد.

در این حوزه نیز برترین ها طی چند مرحله ارزیابی توسط کارشناسان ارزیاب انتخاب می شوند.

5- گجت ها

دانش آموزان فعال در زمینه گجت ها 

 شرط مهم شرکت در این حوزه  داشتن تاییدیه / گواهینامه معتبر  ، از موسسه یا مدرسه ، می باشد.

در این حوزه نیز برترین ها طی چند مرحله ارزیابی توسط کارشناسان ارزیاب انتخاب می شوند.

 

 

چرا جایزه استارت آپ دانش آموزی

کارخانه استارت آپی دانشگاه گلرنگ در راستای مسئولیت های اجتماعی و با رویکرد آموزش و ترویج روحیه کار آفرینی در میان دانش آموزان و ایجاد بستری برای شکوفایی کسب و کارهای خلاق و نوآورانه و تاثیرگذاری این قشر از جامعه بر تصمیم گیری خانواده ها، جایزه استارت آپی دانش آموزی استاد محمد کریم فضلی را برگزار می نماید .

کارخانه استارت آپی دانشگاه گلرنگ برآن است تا با برگزاری این رویداد ضمن تشویق برترین ها و با شناسایی دانش آموزان  موفق  امکان رشد وارتقای آنها را فراهم آورد .

معتقیدیم جوان ایرانی شایسته بهترین هاست لذا خلق و اختراع و یا استارت آپی که با فکر و ذهن خلاق یک جوان ایرانی ساخته و تولید شده است باید تحت حمایت و تشویق قرار گیرد.

 

نحوه ی ارزیابی استارت آپ ها و برگزاری رویداد

پس از برگزاری  رویداد " استارتاپ دانش آموزی استاد محمد کریم فضلی " استارت آپ ها در سه مرحه مورد ارزیابی و سنجش قرار خواهند گرفت.

1- مرحله اول ارزیابی : ارزیابی مرحله اول توسط " دانشگاه گلرنگ " انجام می شود.

2- مرحله دوم ارزیابی : ارزیابی مرحله دوم توسط " مدیران شرکت های گروه صنعتی گلرنگ " انجام می گردد .

3- مرحله سوم ارزیابی : ارزیابی مرحله سوم توسط "شورای سیاست گذاری جایزه " انجام می گردد .

 

*پس از  پایان ارزیابی ها و جمع بندی نفرات و استارت آپ های برتر ، همایشی با حضور معاونین محترم گروه صنعتی گلرنگ برگزار خواهد شد و پس از معرفی  ، جوایز نقدی و غیر نقدی منتخبین اعطاء می گردد. 

** بدیهی است استارت آپ هایی که از نظر دانشگاه گلرنگ امکان سرمایه گذاری داشته باشند ، مورد حمایت مادی ومعنوی دانشگاه گلرنگ وشرکت های تابعه گروه صنعتی گلرنگ قرارخواهند گرفت.

ارتباط جایزه استارت آپی دانش آموزی با جایزه استارت آپی استاد محمدکریم فضلی

کارخانه استارت آپی دانشگاه گلرنگ به عنوان نماینده و هلدینگ کسب و کارهای استارت آپی گروه صنعتی گلرنگ " اولین دروه جایزه استارت آپی استادمحمدکریم فضلی"  را که بیش از 600 استارت آپ در این رویداد ثبت نام داشتند، پس از ارزیابی در سه مرحله ، به 16 استارت آپ برتر در مرداد ماه سال 1400 طی مراسمی بیش از یک میلیارد تومان جوایز نقدی اهدا نمود.

از این رو در دومین دوره از این رویداد حوزه ای  بصورت جداگانه ، به دانش آموزان با عنوان " جایزه استارتاپی دانش آموزی " اختصاص دادیم. تا با برگزاری این رویداد ضمن شناسایی دانش آموزان موفق و تشویق برترین ها ، امکان رشد و ارتقای آنها را فراهم گردد.

گروه صنعتی گلرنگ بر این باور است که جوان ایرانی شایسته بهترین هاست . لذا خلق و اختراع و یا استارت آپی که با فکر و ذهن خلاق یک جوان ایرانی ساخته و تولید شده است باید مورد تشویق و حمایت قرار گیرد.

حمایت گروه صنعتی گلرنگ از دانش آموزان

گروه صنعتی گلرنگ که یکی از هلدینگ های موفق کشور است ، و کارخانه استارت آپی دانشگاه گلرنگ با توجه به احساس مسئولیت اجتماعی و تعهدی که در این حوزه بر خود لازم می داند ، سعی به حمایت و تشویق دانش آموزان عزیز کشور داشته، و در این حوزه نیز توانسته نقش مثبت و ماندگاری در حمایت و تشویق دانش آموزان کشور ایجاد نماید .

از جمله این حمایت ها :

حمایت از پویش دانش آموزان نخبه و استعداد درخشان در مناطق کم برخوردار

اهدای 10هزار کوله‌ پشتی حاوی لوازم التحریر در مناطق صفر مرزی

ارسال 20هزار بسته لوازم التحریر برای دانش آموزان مناطق سیل زده کشور

و همچنین برای سال تحصیلی گروه صنعتی گلرنگ ، 3068 بسته تحصیلی شامل کیف و لوازم التحریر و ... به دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد اهدا می نماید .

اطلاعیه مربوط به زمان شروع و پایان این رویداد

با توجه به اینکه جایزه استارت آپی دانش آموزی استاد محمدکریم فضلی یکی از حوزه های جایزه استارت آپی استاد محمدکریم فضلی است ، دانش آموزان برگزیده در مراسم اختتامیه جایزه استارت آپی معرفی و مورد تشویق قرار خواهند گرفت.

از این رو از تاریخ 1401/03/30 الی 1401/04/30 فرصت جهت ثبت نام می باشد

از تاریخ 1401/04/30 تا هفته اول مرداد ماه 1401 مراحل ارزیابی و انتخاب برگزیدگان این حوزه می باشد

اطلاعیه مهم

کارخانه استارت آپی دانشگاه گلرنگ در راستای حمایت و تشویق از دانش آموزان ، در نظر دارد به 5 نفر برتر در  " رویداد استارتاپ دانش آموزی " ، تخفیف 50%  ثبت نام در دوره مدیریت کسب وکار مدرسه کسب وکار گلرنگ ، و به سایر شرکت کنندگان نیز ، امکان ثبت نام در دوره مدیریت کسب وکار مدرسه کسب وکار گلرنگ را با 20% تخفیف اهدا نماید.

 

اعضای شورای سیاستگذاری جایزه

کارگروه اجرایی این رویداد

برگزارکنندگان

حامیان

۷۷
دنبال کننده
۴
کل رویدادها
۲
رویداد فعال

کارخانه استارت آپی دانشگاه گلرنگ ، به عنوان بازوی توانمند گروه صنعتی گلرنگ ، در مسیر شناسایی-سرمایه گذاری و عرضه محصولات جدید استارت آپی و آموزش و برگزاری رویدادهای استارت آپی از فعالان موثر در حمایت این اکوسیستم می باشد....

آدرس

تهران خیابان ولیعصر-پایین تر از زرتشت-کوچه امینی-پلاک 18-کدپستی 1415863539

موقعیت جغرافیایی رویداد

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۰

استارت آپ چیست ؟

 • آنلاین
 • ۱۰۰,۰۰۰ تومان
 • کارخانه استارت آپی دانشگاه گلرنگ
شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

ایجاد کسب و کار و توسعه آن در فضای مجازی

 • آنلاین
 • از ۷۵,۰۰۰ تومان
 • آدوا
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

وبینار کوچینگ ویژه مدرسین کسب درامد راحت و اصولی

 • آنلاین
 • رایگان
 • گروه آموزشی دیدیاد .
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

سمینار نوجوان کارآفرین حضوری و آنلاین

 • آنلاین
 • رایگان
 • مرکز کوچینگ تحصیلی و آموزشی