رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۰

استارت آپ چیست ؟

 • آنلاین
 • ۱۰۰,۰۰۰ تومان
 • کارخانه استارت آپی دانشگاه گلرنگ
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

وبینار کوچینگ ویژه مدرسین کسب درامد راحت و اصولی

 • آنلاین
 • رایگان
 • گروه آموزشی دیدیاد .
چهارشنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

مدیریت زمان ، برنامه ریزی و هدف گذاری

 • آنلاین
 • از ۵,۰۰۰ تومان
 • آدوا
پنج‌شنبه ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

سمینار نوجوان کارآفرین حضوری و آنلاین

 • آنلاین
 • رایگان
 • مرکز کوچینگ تحصیلی و آموزشی
کاور
"جایزه بازی‌های جدی" در تاریخ جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

فراخوان شرکت در جایزه بازی‌های جدی

برای دانلود فراخوان جایزه بیست میلیون تومانی بازی‌های جدی، روی لینک زیر کلیک کنید:

http://direc.ir/Uploads/SGP/CallforSGP1.pdf

 

بازی‌های دیجیتال در جهان به عنوان ابزاری جذاب برای سرگرمی و رسانه‌ای پرمخاطب برای فرهنگ‌سازی، یک پدیده مهم شناخته می‌شوند؛ اما این همه چیز در مورد بازی‌های دیجیتال نیست. بازی‌ها، یک راهکار اثربخش آموزشی، درمانی، تبلیغاتی، اصلاح اجتماعی و... نیز هستند. این صنعت ابعاد بسیار بزرگی دارد و همچون هر صنعت دیگری برای توسعه و پیشرفت خود نیازمند تحقیق، توسعه و تجاری‌سازی است.

در همین راستا، دبیرخانه جایزه بازی‌های جدی از تمامی بازی‌سازان مستقل، غیرمستقل، صنعتی و دانشگاهی دعوت به عمل می‌آورد تا همزمان با برگزاری کنفرانس تحقیقات بازی‌های دیجیتال (DGRC) برای دریافت جایزه بیست میلیون تومانی بازی‌های جدی و بهره‌مندی از فرصت تجاری‌سازی بازی خود در این مسابقه شرکت کنند. جایزه بازی‌های جدی رقابتی میان بازی‌های تولید شده با اهداف جدی است که با هدف حل علمی یک مسئله آموزشی، درمانی، نظامی، اجتماعی و...، از طریق بازی‌های دیجیتال تولید شده باشند.

مزایای شرکت در جایزه بازی‌های جدی به شرح زیر است:

1- جایزه بازی‌های جدی، کمک هزینه بیست میلیون تومانی برای توسعه و تجاری‌سازی آن بازی است.
2- استقرار بازی‌های برتر در مراکز رشد به منظور تسریع توسعه تجاری بازی
3- استفاده از فضای تبلیغاتی گسترده مسابقه برای معرفی بازی

برای ثبت‌نام در جایزه بازی‌های جدی تنها تا 30 مهرماه 1396 فرصت دارید.

برگزارکنندگان

نحوه برقراری تماس برای اطلاعات بیشتر

 دبیرخانه جایزه بازی‌های جدی، معاونت حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای است. برای برقراری تماس و کسب اطلاعات بیشتر، از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید:
نشانی:
تهران، خیابان مطهری، خیابان سلیمان خاطر، خیابان وراوینی، خیابان زیرک‌زاده، نبش کوچه گلزار، پلاک 32
تلفن:
88310222-021 (داخلی‌های 341، 343 و 345)
ایمیل:
sgp@ircg.ir

سوالات اصلی در مورد جایزه بازی‌های جدی

بازی‌های شرکت‎ داده شده در مسابقه، باید بازی جدی باشند، یعنی در یکی از شاخه‌های زیر بتوان از آن‌ها بهره‌برداری کرد: 1- آموزش نظری ماهیت غوطه‌ورسازی بازی‌های دیجیتال، کمک می‌کند تا از ظرفیت این بازی‌ها برای آموزش علمی و نظری در دوره پیش از مدرسه، مدرسه و دانشگاه استفاده شود. دامنه این آموزش‌ها از آموزش علوم پایه همچون ریاضی و فیزیک تا آموزش زبان‌های خارجی تا مبانی نظری مرتبط با شاخه‌های مختلف علمی گسترده است. 2- آموزش مهارتی از بازی‌های دیجیتال می‌توان برای کسب مهارت‌های مختلف استفاده نمود. مهارت‌های فنی، شخصی، فرهنگی، مذهبی، سیاسی، نظامی، شغلی، اجتماعی و... همگی از این دست هستند. این مهارت‌ها از آموزش مهارت دفاع نظامی، مدیریت بحران در شرایط جنگ، بلایای طبیعی و...، انجام مشاغل گوناگون و برقراری ارتباطات میان فردی تا نحوه صحیح خواندن نماز و آموزش مسواک زدن به کودکان را در برمی‌گیرند. 3- تبلیغات و اقناع از بازی‌های دیجیتال می‌توان برای تبلیغات استفاده کرد. اگرچه در اینجا منظور از تبلیغات، درآمدزایی به کمک تبلیغ نیست. بلکه ساخت بازی از ابتدا، برای تبلیغ یک موضوع همچون یک برند یا محصول تجاری، یک شخصیت سیاسی، ترویج مذهبی و... است. 4- اصلاحات اجتماعی و ترویج رفتارهای جامعه پسند هر جامعه‌ای برای رشد، نیاز به الگوسازی برای بهبود و یا تغییر وضعیت اجتماعی خود دارد. به کمک بازی‌های دیجیتال می‌توان در حوزه‌های گوناگون اجتماعی همچون مسئله محیط زیست، حفاظت از میراث فرهنگی، بهداشت عمومی، مسئولیت‌پذیری اجتماعی، تغییر رفتارهای اجتماعی و... اصلاحات انجام داد. 5- تندرستی عقل سالم در بدن سالم است. هدف از ساخت برخی بازی‌های جدی این است که از طریق سرگرمی، از مشکلاتی همچون چاقی، دیابت، اعتیاد و... جلوگیری کرده و با ارائه رژیم‌های غذائی صحیح و تمرین‌های ورزشی روزانه، تندرستی و تناسب اندام را ترویج دهند. بازی‌هایی که باعث تداوم سلامتی افراد می‌شوند. 6- درمان و توان‌بخشی بازی‌های دیجیتال ابزاری اثربخش برای درمان و توان‌بخشی هستند. در حال حاضر از بازی‌های جدی برای درمان بیماری‌هایی همچون دیابت، سرطان، اوتیسم، افسردگی، فوبیا و بسیاری از دیگر بیماری‌های روانی و جسمانی و همچنین توان‌بخشی به قربانیان سکته مغزی، اختلالات ذهنی و حرکتی و... استفاده می‌شود. 7- سایر به جز موارد بالا که از مهم‌ترین شاخه‌های بازی‌های جدی به حساب می‌آیند، موضوعات متنوع دیگری نیز قابل ذکر هستند. اگر بازی ارسالی جدی است اما در هیچ‌یک از شاخه‌های بالا جای نمی‌گیرد، با ذکر شاخه جدید، امکان ارسال بازی وجود دارد.
1- شناسایی و حمایت از گروه‌های سازنده بازی‌های جدی با رویکرد توسعه این شاخه از صنعت 2- اتصال دانشگاه و صنعت و تقویت رابطه میان این دو برای تجاری‌سازی بازی‌های جدی 3- تحول در نظام‌های آموزشی، درمانی، اجتماعی و... که امکان بهره‌برداری از بازی‌های جدی را دارند. 4- الگوسازی برای جوانان در زمینه توسعه بازی‌های جدی با معرفی و حمایت از بازی‌سازان فعال 5- جذب سرمایه‌گذاران برای تامین مالی توسعه بازی‌های جدی 6- ترویج نگاه کارآمد به مقوله بازی‌ در میان سیاست‌گذاران، مصرف‌کنندگان و سایر مخاطبان صنعت
1- جایزه بازی‌های جدی، کمک هزینه بیست میلیون تومانی برای توسعه و تجاری‌سازی آن بازی است. 2- استقرار بازی‌های برتر در مراکز رشد به منظور تسریع توسعه تجاری بازی 3- استفاده از فضای تبلیغاتی گسترده مسابقه برای معرفی بازی
نحوه ثبت‌نام و روند برگزاری مسابقه به تفصیل در فراخوان قید شده است. برای مطالعه فراخوان روی لینک زیر کلیک کنید: http://direc.ir/Uploads/SGP/CallforSGP1.pdf اما به طور کلی: 1- اگر شرایط جایزه بازی‌های جدی را دارید، از لینک ایوند ثبت‌نام کنید. 2- اگر بازی شما از نظر داوران، بازی جدی محسوب شود، وارد بخش داوری می‌شود. 3- بازی جدی شما در سه محور مبانی نظری، ساخت و برنامه تجاری توسط داوران خبره بررسی می‌شود. 4- در روز برگزاری کنفرانس تحقیقات بازی‌های دیجیتال، بازی خود را ارائه می‌کنید و در صورت کسب بیشترین امتیاز، برنده جایزه بازی‌های جدی می‌شوید. اگرچه، این تنها مزیت شرکت در جایزه نیست.
در بخش ثبت‌نام ایوند، باید جزئیات شخص نماینده تیم، اطلاعات تیم بازی‌ساز و اطلاعات بازی جدی ارسالی را تکمیل نمایید.
برای ثبت‌نام در جایزه بازی‌های جدی تنها تا 30 مهرماه 1396 فرصت دارید.
1- بازی‌های ارسال شده نباید کپی‌برداری، نسخه ماد شده یا نسخه بومی شده از یک بازی دیگر باشند و باید صرفا توسط صاحبان اثر توسعه داده شده باشند. 2- اگر بازی در حالت نیمه آماده باشد، می‌تواند در مسابقه شرکت داده شود و پس از توسعه نسخه نهایی، در دوره‌های بعدی مجددا شرکت نماید؛ اما بازی‌های نهایی شده صرفا یک مرتبه امکان شرکت در جایزه بازی‌های جدی را دارند. 3- با توجه به اینکه امسال اولین دوره برگزاری جایزه بازی‌های جدی است، تمام بازی‌های جدی حائز شرایط مسابقه، فارغ از سال ساخت، امکان شرکت در جایزه را دارند. 4- محدودیتی در مورد تعداد بازی‌های جدی ارسال شده از یک تیم یا یک بازی‌ساز وجود ندارد. 5- تیم سازنده موظف است یک فرد حقیقی را به عنوان نقطه تماس با بنیاد در فرم ثبت‌نام اعلام نماید. بدیهی است که کلیه ارتباطات با تیم سازنده از طریق آن فرد صورت خواهد گرفت. لازم است که فرد معرفی شده از زمان ارسال بازی تا پایان فرآیند داوری همواره در دسترس و پاسخگو باشد. 6- بازی‌ ارسالی باید دارای نصب سریع و آسان باشد و در صورتی که نصب و اجرای آن‌ نیازمند طی مراحل خاصی است، باید این پیش‌نیازها همراه بازی به عنوان راهنمای نصب ارسال گردند. در صورتی که تیم داوری به هر دلیل قادر به نصب و اجرای بازی نباشند، بازی مورد نظر از مسابقه حذف خواهد گردید. 6- تیم سازنده بازی متعهد است که تمام فایل‌ها و اسناد مورد نیاز را ارسال نموده و در اختیار دبیرخانه جایزه بازی‌های جدی قرار دهد. 7- عدم رعایت اصل صداقت در ارائه اطلاعات، موجب حذف کامل بازی از بازی می‌گردد.
۱۱۴
دنبال کننده
۶
کل رویدادها

مرکز تحقیقات بازیهای دیجیتال (دایرک) مرجع رسمی انتشار گزارشهای آماری و تقویت مبانی نظری در صنعت بازیهای دیجیتال ایران است.شماره تماس:۰۲۱-۸۸۳۴۵۵۹۱ (داخلی ۴۱۲)ایمیل:Info@direc.ir...

آدرس

تهران دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشکده مهندسی کامپیوتر

موقعیت جغرافیایی رویداد