رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

یک‌شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰

برنامه کارآفرینی کانادا

 • آنلاین
 • رایگان
 • مهناز ابوالقاسمی
چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰

Token Economics (Designing The Blockchain Economy)

 • آنلاین
 • رایگان
 • فینووا
یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

پيش‌ثبت‌نام در پنجمین دوره‌ آموزشی - تجربی مدیر محصول

 • آنلاین
 • رایگان
 • شتابدهنده استعداد بانا
چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۰

دوره آموزشی کارآفرینی، ورود به بازارکار، تشکیل هسته های فناور و راه اندازی استارت آپ

 • آنلاین
 • ۵۸۰,۰۰۰ تومان
 • مؤسسه آموزشی کارآفرینی سلتکس
کاور
"دومین جشنواره ملی حاتم ( حمایت از تولید ملی )" در تاریخ سه‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

 

پس از برگزاری باشکوه اولین رویداد، با مشارکت و حضور حداکثری  مسئولان قوای سه­گانه کشور، در نظر است "دومین جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی)" به شماره ثبت رسمی327371  قوه قضاییه، با مشارکت کامل بخش خصوصی و دولتی و سایر ارکان نظام با محوریت بررسی توانمندی­های بالقوه و بالفعل صنعت و اقتصاد کشور، دی ماه سال جاری در مرکز همایش­های بین­المللی صدا و سیمای ج.ا.ا برگزار گردد.

این رویداد کشوری که با حضور حداکثری مسئولان نظام و مدیران برندهای برگزیده صنعت و اقتصاد ایران از ۳۱ استان کشور برگزار خواهد شد، در نظر دارد با تمرکز بر محور ارزیابی نقش،‌ جایگاه و  توانمندی­هاي بالقوه و بالفعل سازمان­های ملی و نیز بنگاه­های اقتصادی ایرانی در افزايش توليد ناخالص داخلی  نسبت به معرفي مديران  ارزش­آفرين كشور در بخش­های داخلی و بین­المللی اقدام نماید.

از برگزیدگانی که اجرای پروژه­های شاخص ملی، طرح­های مطالعاتی و تحقیقاتی موفق، فعالیت­های تحقیق و توسعه شاخص و نیز ایجاد ارزش افزوده از طریق تولید و خدمات توسط ایشان بواسطه مدارک مثبته پس از تایید کمیته علمی  احراز گردد، در قالب اعطاي نشان ملی حاتم در سه محور سیاسی، اقتصادی و فرهنگی قدرداني خواهد شد و گزارش کاملی از طرح­های برگزیده این واحدها از طریق این دبیرخانه در اختیار مراجع ملی و بین­المللی جهت توسعه بازار ایشان قرار خواهد گرفت.

حامیان ادوار

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان

اهداف:

ارتقاي ‌اقتدار ملي، توليد ثروت و افزايش كيفيت زندگي مردم از طريق افزايش توانمنديهاي فناوري و نوآوري در كشور

ارتقاي «نظام ملي نوآوري» و تكميل مؤلفه‌ها و حلقه‌هاي آن

توسعه «اقتصاد دانش‌بنيان» از طريق هماهنگي و هم‌افزايي بين‌بخشي و بين دستگاهي

ارتقاي ارتباط «دانش» با «صنعت» و «جامعه»

وزارت کشور
وزارت کشور

این وزارتخانه با اطلاع رسانی به تمامی دستگاه و سازمان های تابعه نسبت و ۳۱ استان کشور در خصوص جشنواره ملی حاتم و معرفی جناب آقای کریمیان به عنوان عضو شورای سیاستگذاری سهم عمده ای در برگزاری این رویداد داشته است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت
وزارت صنعت، معدن و تجارت

معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در ششمین گردهمایی بزرگ مسيولین دولت و مدیران بنگاههای برتر اقتصاد ایران همانند سایر ادوار سهم عمده ای خواهد داشت.

سازمان اداری و استخدامی
سازمان اداری و استخدامی
سازمان برنامه و بودجه
سازمان برنامه و بودجه
کمیسیون حمایت از تولید مجلس شورای اسلامی
کمیسیون حمایت از تولید مجلس شورای اسلامی
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی
وزارت نیرو
وزارت نیرو
وزارت جهاد کشاورزی
وزارت جهاد کشاورزی
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران
سازمان حمایت مصرف کنندگان
سازمان حمایت مصرف کنندگان
اتاق بازرگانی ایران
اتاق بازرگانی ایران
اتاق تعاون ایران
اتاق تعاون ایران
اتاق اصناف ایران
اتاق اصناف ایران
سازمان انرژی اتمی
سازمان انرژی اتمی
سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی
سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی

سوالات متداول

این رویداد با عنوان هفتمین گردهمایی بزرگ مسئولین دولت و مدیران بنگاههای برتر اقتصاد ایران برگزار می شود و تمامی مدیران بنگاه های خوشنام اقتصاد و صنعت ایران و نیز مسئولان دولت، مجلس و سایر نهادهای ملی که جایگاه اجرایی، قانونگذاری و نطارتی دارند مخاطبین اصلی این جشنواره می باشند.
حضور نمایندگان واحدهای برگزیده صنعتیِ، فعالان اقتصادی و صاحبان کسب و کارهای موفق ملی که از جانب نهادهای زیربط به این دبیرخانه معرفی شوند رایگان بوده و هزینه ای در پی نخواهد داشت و تنها در صورتی که واحدهای اقتصادی تقاضای ثبت نام برند و سازمان خود را به عنوان شخصیتی حقوقی در فرآیندهای داوری و ارزیابی اعطای جوایز داشته باشند می بایست مطابق هزینه مصوب و بسته خدماتی معرفی شده از جانب دبیرخانه هزینه پرداخت نمایند.
اسامی باید مطابق کارت ملی ثبت شود تا امکان صدور کارت حراست سازمان میسر باشد

توضیحات

در ایران معاصر با توجه به شرایط اقتصادی موجود و چیدمان دولت‌های پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی، سال‌ها موضوع سرمایه و سرمایه‌داری امری نکوهیده و سرمایه‌داران عناصری وابسته به حاکمیت و زالو صفت شمرده می‌شدند. این نگرش نسبت به فعالان اقتصادی تا سال‌های بعد از انقلاب ۵۷ نیز ادامه داشت؛ تا به مرور گفتمانی نو شکل گرفت و تولید و ایجاد ارزش افزوده را امری مقدس و نیازمند سرمایه‌گذاری دانست و صاحبان تولیدی‌ها و بنگاه‌های اقتصادی کارآفرین نامیده شدند و بخش خصوصی نیز مجال فعالیت و رقابت سالم و شفاف اقتصادی یافت.
لکن در سالهای اخیر تمامی ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش نموده‌اند تا با اقداماتی تشویقی در ترویج فرهنگ و نگاه مثبت به فعالان اقتصادی به عنوان ستون‌های اقتصاد ملی گام‌هایی موفق بردارند و سیاست‌های ابلاغی اصل ۴۴ و اقتصاد مقاومتی به صراحت توسط مقام معظم رهبری به این امر پرداخته است.
در بند 20 سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی به صراحت موضوعاتی همچون ایجاد ارزش‌افزوده، تولید ثروت، کارآفرینی، سرمایه گذاری و اشتغال مولد از اولویت‌های نظام جمهوری اسلامی و اموری شایسته تقدیر تلقی شده‌اند و در بند 21 نیاز به گفتمان‌سازی و ترویج ابعاد اقتصاد مقاومتی از طریق محیط‌های علمی، رسانه‌ای و آموزشی تصریح شده است.

لذا موسسه مطالعات خلیج‌فارس  پس از برگزاری شش رویداد بزرگ صنعتی و اقتصادی با موضوع توانمندسازی اقتصاد ملی و با حضور مقامات عالیرتبه سیاسی و اقتصادی، کارآفرینان، دانشگاهیان و اصحاب رسانه و براساس بندهای 20 و 21 سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی در نظر دارد هفتمین گردهمایی بزرگ مسئولان دولت و مدیران بنگاه‌های برتر اقتصاد ایران را با عنوان دومین جشنواره ملی حـاتـم (حمایت از تولید ملی) دی ماه سال جاری در مرکز همایش‌های بین-المللی صدا و سیمای ج. ا. ا برگزار نماید.
از آنجا که ایرانیان در تمامی ادوار تاریخ جوانمردی و بخشایندگی را ستوده‌اند و فارق از هرگونه قومیت‌گرایی و تعصب، انسان‌هایی را که منشا آثار خیر و صلاح در زمانه خود بوده‌اند تجلیل نموده‌اند؛کلمه حاتم که در فرهنگ ما ایرانیان با نام جوانمردی سخی و بلند نظر با نام ٬حاتم طایی٬ پیوند خورده است و به اختصار (حـمایت) ( از ) (تـولید) (مـلی) را نمایش می‌دهد برای این طرح برگزیده شده است.
این طرح بر آن است تا بتواند فصل مشترکی باشد میان بخش‌های حامی تولید رقابت‌پذیر ملی، که با ایجاد فرصت،زیرساخت و تسهیلات مناسب در این امر می‌کوشند و بنگاه‌های اقتصادی موفق کشور که از طریق خلق ارزش افزوده در راستای ارتقای کیفیت محصولات و خدمات خود و جلب اعتماد مصرف‌کنندگان داخلی و بین‌المللی تلاش می‌کنند و می‌کوشیم بازتعریفی داشته باشیم از درون‌زایی و برون‌گرایی مد نظر اقتصاد مقاومتی.

اطلاع رسانی رویداد در پرتال وزارت صمت

برگزارکنندگان

موسسه مطالعات خلیج فارس
موسسه مطالعات خلیج فارس
دانشگاه صنایع و معادن ایران
دانشگاه صنایع و معادن ایران

گالری تصاویر

ویدیو از آپارات

اولین جشنواره ملی حاتم
۸۶
دنبال کننده
۲
کل رویدادها
۱
رویداد فعال

موسسه مطالعات افق اقتصاد خلیج ­فارس به شماره ثبت ۴۰۳۶۵ و به شناسه ملی ۱۴۰۰۵۱۴۶۳۴۰ ﺑﺎ روﯾﮑﺮد ﻃﺮاﺣﯽ، ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ­رﯾﺰی، ﺑﺮﮔﺰاری و ﭘﺸﺘﯿﺒﺎﻧﯽ ﺣﺮﻓﻪ­ای روﯾﺪادﻫﺎ و ﺑﺎ ﮔﺮدﻫﻢ آوردن ﺻﺎﺣﺐ­ﻧﻈﺮان و ﻣﺘﺨﺼﺼﺎن اﯾﻦ ﺣﻮزه راه‌­اﻧﺪازی ﮔﺮدﯾﺪه اﺳﺖ. ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻋﺪم درک ﺻﺤﯿﺢ و ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ روﯾﺪادﻫﺎ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان راﻫﮑﺎری ﻣﻮﺛﺮ در ﻓﺮآﯾﻨﺪ ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ و ﺑﺮﻧﺪﯾﻨﮓ ﺳﺎزﻣﺎن ﻫﺎ واﺷﺨﺎص، اﯾﻦ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﺑﺎ اﺳﺘ...

آدرس

تهران بزرگراه چمران، بعد از نمایشگاه بین المللی، مرکز همایش های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

موقعیت جغرافیایی رویداد