جشن امضا با مترجم

شروع رویداد
چهارشنبه ۱۵ دی ۹۵ ۱۷:۰۰
پایان رویداد
چهارشنبه ۱۵ دی ۹۵ ۱۸:۳۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادفرهنگی هنری / غیره
اضافه به تقویم
جشن امضا با مترجم
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۲۱۶۶۴۰۴۵۳۲
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

«معجزه وجود دارد» اثر جديد دكتر برايان ال وايس است. از برايان وايس كتاب‌هاي «تنها عشق حقيقت دارد» و «استادان بسيار زندگي‌هاي بسيار» به فارسي ترجمه شده‌اند كه «استادان بسيار زندگي‌هاي بسيار در سال 2010 در ليست كتاب‌هاي پرفروش نيويورك تايمز قرار گرفت. برايان ال‌وايس از گذشته درماني به عنوان روشي براي معالجه‌ي بيماران استفاده مي‌كند و نتايج درمان بر روي تعداد زيادي از بيماران را در كتاب جديدش به نام «معجزه وجود دارد» آورده است.

روانشناسان معتقدند خاطرات به جا مانده از گذشته در هر شرايطي چه تلخ باشند و چه شيرين، همواره فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهند و بر زندگي و تمامي لحظات ما اثر مي‌گذارند. فروید به عنوان چهره‌اي اثر گذار در روانکاوی بر این باور است که بسیاری از احساسات، هیجانات و رفتارهای کنونی ما تحت تاثیر گذشته و اتفاقاتي است كه در زمان‌هاي ديگري برايمان پيش آمده. اين خاطرات به ظاهر فراموش شده، اما در ناخودآگاه ما تا ابد باقي خواهد ماند و در زمان‌هایي به بخش خودآگاه منتقل مي‌شود، و رفتار، خلق و خو و حتي نگرش ما را تحت تاثیر خود قرار میدهد. بر همين مبنا «گذشته درماني» به عنوان روشي علمي براي درمان بسياري از بيماري‌هاي روحي و جسمي در سراسر دنيا استفاده مي‌شود و از طريق آن بسياري از آلام مراجعان كاهش يافته است.

دكتر ال‌واليس كه از اين روش براي درمان بيماران خود استفاده كرده، در كنار بيان تجربياتش در اين كتاب به ما مي‌گويد كه با استفاده از «گذشته درماني» در كنار معالجه‌ي بيماران توانسته به علت خلقت انسان پي برد و پاسخي براي پرسش ابدي «ز كجا آمده‌ام آمدنم بهر چه بود؟» يافته است.

كتاب «معجزه وجود دارد» پر است از داستان‌هاي باورنكردني اما حقيقي، اين داستان‌هاي واقعي مي‌تواند به ما در بالا بردن كيفيت زندگي، مقابله با ترس از مرگ و احساسِ خوشبختيِ بيشتر در لحظه كمك كند. برخي از منتقدان كتاب معتقدند اين اثر به شكل غيرقابل باوري به ما در تسكين دردهايمان كمك مي‌كند.

مترجم كتاب «معجزه وجود دارد»

خانم زهره زاهدی

خانم زهره زاهدی

مترجم

زهره زاهدي تاكنون بیش از 19 عنوان كتاب ترجمه و منتشر كرده كه در حوزه روانشناسی عمومی, رمان, زندگی فلاسفه جای می‎گيرند. آثاری چون استادان بسيار, زندگي‎هاي بسيار، قدرت صبر، شوكران شيرين, رنج و عشق و موسيقی و...

آدرس:تهران خيابان انقلاب مقبل دانشگاه تهران پلاك 1292