رویداد به پایان رسیده است!
جشن معرفی اوبونتو 19.10 در تاریخ پنج‌شنبه ۹ آبان به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
پنج‌شنبه ۹ آبان ساعت ۰۸:۰۰

جشن معرفی اوبونتو 19.10

  • از ۵,۰۰۰ تومان
  • اراک
  • فنی، مهندسی و صنعت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


آبان ماه امسال و همزمان با انتشار اوبونتو 19.10 همایش لینوکس و برنامه نویسی و جشن انتشار اوبونتو ، این بار به میزبانی دانشگاه اراک برگزار خواهد شد. هدف از این همایش که به همت انجمن علمی مهندسی کامپیوتر دانشگاه اراک برگزار می شود گردهمایی کاربران و متخصصان لینوکس و آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان و فعالان حوزه IT با گنو/لینوکس، برنامه نویسی متن باز و مباحث روز دنیای کامپیوتر است. همایش از دو بخش اصلی ارائه های عمومی و کارگاه ها تخصصی تشکیل می شود، که کارگاه ها و ارائه ها به موازات هم برگزار خواهند شد.

کارگاه های تخصصی با توجه به جامعه شرکت کنندگان همایش ، به دو سطح مبتدی و پیشرفته تقسیم می شوند و موضوعات مختلفی از داکر، دنیای طراحی وب، مفاهیم امنیتی و مهمتر از همه نصب اوبونتو را شامل می شوند.

در بخش ارائه های عمومی که در سالن اصلی همایش جریان خواهند داشت نیز موضوعاتی از قبیل اوبونتو و دیگر توزیع های لینوکس و اخبار آنها، زبان های برنامه نویسی، بازار کار و رزومه سازی و آشنایی با بعضی سیستم های مدیرتی در سیستم عامل و نرم افزارها ارائه می شوند.

زمان‌بندی ارائه ها

عنوانشروعپایان
اوبونتو و پیشرفت های آن۹۹:۲۰
جاوااسکریپت جدی تر از همیشه۹:۲۰۹:۵۰
ساخت رزومه با استفاده از اوپن‌سورس۹:۵۰۱۰:۱۰
گنوم ۳۱۰:۱۰۱۰:۳۰
سیستم مدیریت لاگ بهبودپذیر۱۱۱۱:۲۰
LPIC۱۱:۲۰۱۲
اوبونتو تا اوبونتو۱۴۱۴:۲۰
سیستم مدیریت بسته اسنپ۱۴:۲۰۱۴:۴۰
رمزنگاری GPG۱۴:۴۰۱۵
چه خبر از ردهت۱۵۱۵:۲۰
نقشه‌ی OpenStreetMap۱۵:۲۰۱۵:۴۰
چرا GraphQL؟۱۵:۴۰۱۶

زمان‌بندی کارگاه ها ( بصورت موازی )

عنوانشروعپایان
LPIC۹۱۱
Install Fest۹۱۲
Linux Hardening۹۱۲
Web Scraping using Beutiful Soap۹۱۲
QEMU/KVM, A Little Deeper۱۴۱۶
Workshop.js۱۴۱۶
Docker۱۴۱۶

سخنرانان

لقمان آوند
لقمان آوند

در ۱۴ سال گذشته تمام وقتش به آموزش و تجربه برنامه‌نویسی و تحلیل داده در حوزه‌های مختلف سپری شده و در سون‌لرن بیش از ۱۰ هزار دانشجوی برنامه‌نویسی رو آموزش داده و به شدت علاقمند به توسعه مهارت‌های ارتباطی و آموزش مهارت‌های نرم به برنامه‌نویس هاست.

مهدی مهران‌فرید
مهدی مهران‌فرید

برنامه‌نویس و طرفدار تمام‌وقت آزادی نرم‌افزار. در مورد تاریخچهٔ جاوااسکریپت می‌گه و دلایل اهمیتش .

دانیال بهزادی
دانیال بهزادی

دانیال، یه طرفدار ادبیات گمانه‌زن و مدافع آزادی دانش و نرم‌افزاره که به صورت تخصصی در زمینهٔ سیستم‌عامل‌ها کار می‌کنه و عضوی از تیم توسعهٔ توزیع گنو/لینوکس اوبونتوست. در این جشن، دانیال در مورد اوبونتو صحبت می‌کنه و پیشرفت‌های جدیدش رو بهمون نشون می‌ده.

مریم بهزادی
مریم بهزادی

مریم بهزادی، برنامه‌نویس و هوادار نرم‌افزار آزاد و گنو/لینوکس، ارشد هوش مصنوعی و رباتیک از دانشگاه یزد داره و سه سال هست که به عنوان راهبر شیرازلاگ فعالیت می‌کنه. در حال حاضر مدرس دانشگاه بوده و در زمینه اینترنت اشیاء و تحلیل داده فعالیت می‌کنه. امسال توی جشن انتشار اوبونتو راجع به snap با شما صحبت می‌کنه

سعید بستان‌دوست
سعید بستان‌دوست

کارشناس نرم‌افزار،سیس ادمین گنو/لینوکس از سال ۸۵ و فعال در حوزه برنامه‌نویسی، امنیت و زیرساخت که اینبار در مورد تازه‌های ردهت، امنیت و هاردنینگ لینوکس دانشش رو باهتون به اشتراک میگذاره

مهدی حمیدی
مهدی حمیدی

مهدی قراره درباره rsyslog و قابلیت‌های ناشناخته‌ش توضیح بده و اینکه چطور یه log stack امن بسازیم که درش هیچ لاگی از دست نره و نسبت به خطاهای احتمالی شبکه مقاوم باشه.

حسین حیدری
حسین حیدری

حسین یه کاربر قدیمی آرچ لینوکسه که سعی میکنه با توسعه AUR و فعالیت در ویکی فارسی آرچ به رشد این توزیع کمک کنه، از علاقه‌مندی هاش میشه به ریاضیات و ادبیات ژاپنی اشاره کرد، در این جشن تجربیاتش رو در web scraping با پایتون باهاتون به اشتراک میذاره.

امین خزائی
امین خزائی

خزاعی، برنامه نویس سیستمی و از کاربران و هواداران نرم‌افزار آزاد و سیستم عامل گنو/لینوکس هست. از ۸۷ داره توی زمینه گنو/لینوکس فعالیت می‌کنه. ارشد نرم‌افزارش رو از دانشگاه شیراز گرفته و چهار ساله که از راهبران شیرازلاگ هست. فعالیتش در حال حاضر بیشتر در زمینه درایور نویسی و ساخت سیستم عامل سفارشی براساس پروژه Yocto و buildroot هست. امسال توی جشن انتشار می‌خواد در مورد گنوم ۳ صحبت کنه و کارگاه داکر هم برگزار کنه.

محمد فدوی
محمد فدوی
رامین فیاض‌زاده
رامین فیاض‌زاده

عاشق یادگیری و آموزش، بیشتر در همین زمینه فعالیت میکنه. علاقه شدیدی به رزبری و خانه‌های هوشمند داره. عضو فعال در تهران‌لاگ و هماهنگ کننده جلسات، هم‌اکنون هم در فرودگاه مهرآباد در تیم پشتیبانی فنی مشغول کاره

حسام الدین کاوه
حسام الدین کاوه

مهندسی نرم افزار میخونه اما هیچوقت به دانشجو بودنش افتخار نکرده. عقیده داره دانشگاه بیشتر از دو سه ترم بدرد نمیخوره. اگه پایتون و جاوااسکریپت رو نوعی ورزش حساب کنیم بیشتر وقتشو مشغول ورزشه. اوقات فراغتش هم با دوچرخه میزنه به دل جاده و شهر های مختلفو میگرده.

علی مولایی
علی مولایی

علی مولایی، برنامه‌نویس و دوستدار نرم‌افزار آزاد، فارغ‌التحصیل کارشناسی دانشگاه اراک و دانشجوی کارشناسی ارشد نرم‌افزار دانشگاه شیراز، آماده برای تبلیغ و ترویج استفاده از نرم‌افزار آزاد در این جشن انتشار اوبونتوست!

سید محمد امین جوادی
سید محمد امین جوادی

امین، توسعه‌دهنده و فعال در زمینه نرم‌افزار آزاده. نزدیک به ۱۰ ساله که برنامه‌نویسی می‌کنه و الان مدیر محصول استارت‌آپ دنگی‌پاله. از خلاقیت استقبال می‌کنه و از درنوردیدن مرزها استقبال می‌کنه.

 محمد مسلمی
محمد مسلمی
دانش‌آموخته مهندسی کامپیوتر

متخصص رایانه‌های [توکار] یونیکسی ... مروج آزادی نرم‌افزار ...

امسال، در جشن انتشار اوبونتو عمیق تر به موضوع QEMU / KVM در یک کارگاه سرگرم کننده می‌پردازد.

آدرس

اراک سردشت، بزرگراه کربلا، دانشگاه اراک، دانشکده فنی و مهندسی

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

جامعه لینوکس ایران

رویداد های برگزارشده۱
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۴۰ نفر