رویداد به پایان رسیده است!
جلسه ۳۵: طراحیِ تعامل و تجربه کاربری مبتنی بر تفکر دیزاین در تاریخ دوشنبه ۲۰ آبان به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
دوشنبه ۲۰ آبان ساعت ۱۷:۰۰

جلسه ۳۵: طراحیِ تعامل و تجربه کاربری مبتنی بر تفکر دیزاین

  • رایگان
  • تبریز
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


 

 

موضوع این جلسه چیست؟

یک زمانی ما آدما نیازهایی داشتیم که جوابی براش نبود. بعدها جواب برای نیازهامون بود اما محدود پس هرکی پول داشت و پول بیشتری خرج میکرد در اولویت بود. پول میدادیم تا نیازهای اصلی خودمون برای خورد و خوراک و پوشاک و سرپناه و.. رو تامین کنیم. تا اینکه اونقدر تامین کننده زیاد شد که قیمتها کمتر و کمتر شدند. رقابت برای به دست آوردن مشتری بیشتر شد. بعدهم رقابت برای نگه داشتن مشتری های قبلی شروع شد چون سر و کله تامین کننده های جدیدی پیدا می شد. این روند امروز شدیدتر شده و از مهمترین ابزارهای سازمان ها و کسب و کارها برای جلب و نگه داشتن مشتری هاشون دقت در توسعه صحیح تعامل مشتری و خلق یک تجربه جذاب هست. طراحی تعامل و تجربه مشتری / کاربر مبتنی بر تفکر دیزاین کمک میکنه بیزینس ، محصول و خدماتی ارائه کنیم که جذابیت کاربردی داره و بنابراین یک مزیت رقابتی قدرتمند و برای مدت زمان بیشتری در اختیار ما میگذاره.

 

رض کنید برنده یک سفر به کشور چین شدید. هیجان زده و خوشحال در فرودگاه پکن از هواپیما پیاده میشید و بعد از ورود به سالن اصلی فرودگاه متوجه میشید بنا به هر دلیلی هیچ علامت راهنمایی به زبان انگلیسی یا با سمبل آشنا در سالن ها نیست و تمام تابلوها به زبان چینی هستند...
یا فرض کنید یک مایکروفر خیلی قشنگ با طراحی جذاب خریدید. دستگاه رو از جعبه درمیارید تا پیتزایی رو که از شام دیروز تو یخچالتون مونده گرم کنید و میل کنید. اما خیلی زود متوجه میشید کار با این دستگاه اونقدر پیچیده و سخت هست که ترجیح میدین پیتزاتون رو سرد نوش جان کنید.
یا فرض کنید برای انجام یک کار خیلی فوری باید از طریق یک وب سایت یکسری اطلاعات دریافت کنید، یکسری فرم آنلاین پر کنید و فایلهایی رو در یک قسمت از سایت آپلود کنید (مشابه فرایند ثبت نام در آزمون کنکور یا ...) اما با ورود به سایت نمی تونید لینکها و صفحات مورد نظرتون رو پیدا کنید در حالیکه این وب سایت برای همین کار طراحی شده!
این داستان ها برای همه ما به نحوی آشنا هستند و تجربه های مشابه اینها کم نیستند.
طراحی تعامل و تجربه مشتری / کاربر محدود به اپلیکیشن های موبایل یا صرفا سایت ها و بیزینس های اینترنتی و دیجیتال نیستند. هر بیزینس دولتی یا خصوصی در حوزه طراحی و ساخت محصول یا ارائه سرویس برای جلب و حفظ رضایت مشتریان/کاربران/ ارباب رجوع خود نیاز به طراحی و توسعه تعامل و تجربه دارد و تفکر دیزاین با تکیه بر حل انسان - محور مسائل، از متدها و رویکردهای نوین و موثر در این زمینه است.

 

 

جلسات باز تبریز چیست؟

جلسات باز تبریز به منظور هم‌افزایی و آموزش مباحث مختلف مرتبط با کسب‌وکار، مهارت های نرم، برنامه‌نویسی و معرفی تکنولوژی‌های نوین دنیای IT به صورت گروهی و دو هفته یکبار برگزار می‌شود.

یکی از اهداف جلسات باز تبریز ترویج فرهنگ به اشتراک گذاری دانش و اطلاعات شخصی هست.

 

درصورت تمایل به ارائه یا میزبانی با ما تماس بگیرید.

 

سخنران

آرش مدرسی
آرش مدرسی
مدیر و موسس آکادمینو مربی خلاقیت و مشاور نوآوری

آدرس

تبریز بلوار29بهمن - دانشگاه تبریز - روبروی دانشکده شیمی - مرکز نوآوری دانشگاه تبریز - سالن صاعقه

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

جلسات باز تبریز

جلسات باز با هدف انتقال تجارب و دانش مرتبط با حوزه آی تی در فضای فناوری‌اطلاعات تبریز به صورت غیر انتفاعی هر دوهفته یک‌بار برگذار می‌شود. درصورت تمایل به ارایه یا میزبانی با ما تماس بگیرید

رویداد های برگزارشده۳۹
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۵۰ نفر